Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-03-28, 22:16x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Mała ankieta 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2010-03-07, 17:56
Posty: 3
Post Mała ankieta
Witam szanownych użytkowników forum :)
Jestem studentem trzeciego roku Ekonomii, specjalności finanse i rachunkowość. Dla potrzeb swojej pracy licencjackiej stworzyłem ankietę na temat użytkowanego przez Państwa oprogramowania finansowo-księgowego dla MSP, dlatego też niezbędna mi jest Wasza pomoc. Bardzo proszę o poświęcenie chwili i udzielenie odpowiedzi na te kilka prostych pytań, a praca w to włożona nie odzwierciedla ogromu udzielonej mi pomocy. :)

Tutaj link do ankiety:
www.moje-ankiety.pl/wypelnij/kwestionariusz/11715/

Dziękuję serdecznie za wypełnienie!


2010-03-07, 17:59
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert

Rejestracja: 2008-04-07, 13:26
Posty: 208
Pomógł: 2
Post 
mała to ona nie jest.
zrezygnowałem już w połowie drugiej strony.


2010-03-07, 19:01
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Z lekka bez sensu jest ta ankieta, wiekszosc ludzi na tym forum uzywa kliku systemow, czyli na wiekszosc pytan musieliby odpowadac slownie w czesci opisowej - czego nam sie nie chce robic bo to czasochlone - a TY sobie dodajesz roboty w analizie tej anikety bo bedziesz recznie separowal to potem - moze jednak przerob pola na wielokrotne wybory co?

Pozatym ciazysz w strone tanich jednofirmowych systemow - o czym mowia twoje dosc niskie kategorie wydatkow rocznych - lepiej daj wyzsze przedzialy bo ianczej to bedziesz mial precyzyjna wycene w segmencie 2-3 stanowiska maks.... a cala reszta trafi w powyzej 2000 zl..

Nie zapominaj tez ze to forum dystrybutorow - wiec ocena producenta i jego wsparcia omija zarazem ocene dystrybutora czyli tez nie zacheca do wypelenienia....


2010-03-08, 20:55
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-03-07, 17:56
Posty: 3
Post 
barnie pisze:
mała to ona nie jest.
zrezygnowałem już w połowie drugiej strony.


Druga połowa drugiej strony jest najkrótsza, ale dzięki za zainteresowanie :)


wrob pisze:
Z lekka bez sensu jest ta ankieta, wiekszosc ludzi na tym forum uzywa kliku systemow, czyli na wiekszosc pytan musieliby odpowadac slownie w czesci opisowej - czego nam sie nie chce robic bo to czasochlone - a TY sobie dodajesz roboty w analizie tej anikety bo bedziesz recznie separowal to potem - moze jednak przerob pola na wielokrotne wybory co?


Właśnie nie jestem w stanie teraz przerobić tego pytania, ponieważ mam kilkanaście odpowiedzi, a nie chciałbym ich stracić. Bynajmniej biorąc pod uwagę segment MSP, wydaje mi się że ponad 90% firm korzysta z jednego systemu, a nie kilku...

wrob pisze:
Pozatym ciazysz w strone tanich jednofirmowych systemow - o czym mowia twoje dosc niskie kategorie wydatkow rocznych - lepiej daj wyzsze przedzialy bo ianczej to bedziesz mial precyzyjna wycene w segmencie 2-3 stanowiska maks.... a cala reszta trafi w powyzej 2000 zl..


Mogę ten aktualnie ostatni zrobić na 2000-5000, a nowy ostatni powyżej tej kwoty. Tak jak wspomniałem, chodzi mi o MSP, a roczne wydatki na obsługę systemów(aktualizacje, serwis itp.) chyba nie są aż tak wysokie? Ok, dodam tą 1 opcję.


2010-03-08, 21:23
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Mylisz sie co do tych 90% - z mojej bazy klientow - a mamy ich naprawde sporo - polowa ma cos z innej firmy zawsze np FK symfonii a magazynowke inna, albo wogole kilka roznych FK roznych producentow.... albo system do vansellingu jednej firmy a magazynowke innej

Co do zmiany ankiety - a w czym problem - po prostu stare ankiety(dane) zmatchujesz potem na nowe (i bedzie mniej roboty bo tylko stare a tak bedziesz wszystkie obrabal recznie)

Co do progow - zapewne czytales definicje MSP (male i srednie przedsiebiorstwa) czyli spokojnie to moze byc firma zatrudniajaca np 250 osob - i popatrz moze tam byc 30-40 stanowisk handlu - a moze byc i 100 - patrzac na koszt aktualizacji rocznej handlu premium (forte ze 4x drozej) nawet minimalnie masz 250zl stanowisko * 30 - dla forte to juz wogile kwoty idace w 30-40 tys zl rocznie - (choc tak naprade to 120 zl na pracownika na rok zaledwie)


A juz ankieta nt wybranego producenta i potem druga strona tez - to jest bez sensu - bo niby o ktorym z kilku prodcentow mam pisac? - tu by sie przydala dynamiczna forma ktora dodaje podpunkty dla kazdego z wybranych producentow czy cos....

Pozatym nadal brakuje pytan o jakosc wdrozen i sieci dystrybucji.....

Mam pytanie czy Twoj wykladowca widzial te ankiete i zaakcepotwal - bo na moje oko z odpowiedzi na te ankiete nie da sie przeprowadzic zadnej uzasadnionej analizy statystycznej. Tym bardziej iz np fakt zamieszczenia jej na forum symfonii czy tez pewnie innych producentow - spowoduje silne zafalszowanie rozkladow - czyli jej nierzetelnosc (nie obronisz wybranej proby) - taka ankieta w celu czystosci badania winna trafic tylko i wylacznie na fora niezwiazane z programami a np na forum ksiegowych czy logistykow itp - i to na fora porad ogolnych tam - wtedy proba bedzie w miare losowa i o normalnym rozkladzie..... :-)


PS pod koniec ankiety jest podane dla sredniej firmy 2mln EUR - to chyba jakis blad......


2010-03-09, 01:09
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-03-07, 17:56
Posty: 3
Post 
No i tym samym wychodzi mój brak doświadczenia co do tego rynku...

Mimo tych uwag, które zresztą są słuszne i dziękuję Ci za nie, to ankieta i tak jest ogólnikowa i może nie tyle ma na celu pełne zbadanie rynku pod każdym względem, co jedynie pokazanie jakiegoś ogólnego zarysu i po prostu ewentualnej próby wkładu własnego w pracę poprzez właśnie opracowanie tych odpowiedzi.

Promotor widział ankietę i nie miał zbytnich uwag, co też mnie zaskoczyło. Ale chyba stawia bardziej na samodzielną pracę studenta niżeli dyktowanie zasad. Nie wiem.

Średnia firma naprawiona - przez przypadek jej dane wpisałem w mikro ;)


2010-03-10, 00:15
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
:) No jak promotor sie nie przejmuje to student tym bardziej nie powinien :)

A tak wlasciwie to moze poszukaj danych np w czasopismach typu computerworld i ich rocznych analizach rynku (top200) albo w czyms podobnym - ciekawe na ile sie to pokryje z Twoja ankieta - zawsze potem mozna napisac prace porownujaca wyniki tej tu ankiety opartej na informacjach z roznych forow dyskusyjnych z wynikami duzej instytycji prowadzacej badania zgodie z metodyka - i napisac o tych roznicach ciekawa rozprawe :)


2010-03-10, 01:16
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 7 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Ankieta

w Ogólne

karola

14

7635

2010-04-18, 23:17

karola Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Praca magisterska - ankieta dot. oceny wdrożenia systemu ERP

w Ogólne

Patryk.

0

0

1970-01-01, 02:00

Gość Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Praca magisterska - ankieta dot. oceny wdrożenia systemu ERP

w Ogólne

Patryk.

0

0

1970-01-01, 02:00

Gość Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Praca magisterska - ankieta dot. oceny wdrożeń systemów ERP

w Ogólne

Patryk.

0

0

1970-01-01, 02:00

Gość Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant