Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-19, 12:40x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Zmiany w kolejnych wersjach Faktura Kasa i Start 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2010-07-19, 13:45
Posty: 16
Post Zmiany w kolejnych wersjach Faktura Kasa i Start
Witam
Mamy Fakturę i Kasę Start wersję 1.10.b, chyba kupiona w 2006. Czy od tego czasu nastąpiło dużo zmian ? Aktualna wersja to chyba 2010. Co prawda nie ma problemu jak na razie z moją wersją, ale myślałem ostatnio o zmianie na nowszą, choć jestem ciekaw co się zmieniło (na lepsze).
To co mi przeszkadza w mojej wersji:
- okna otwierają się w pomniejszonej wielkości (zaraz po uruchomieniu programu oraz gdy zamknę wszystkie okna i znowu chcę otworzyć jakieś np. dokumenty, towary itp.)
- w oknie "Dokumenty nie rozliczone" sortowane są one wg terminu płatności ale wyświetlana jest kolumna Data wystawienia wg której wogóle nie są po kolei i trzeba wejść w pozycję aby zobaczyć termin płatności
- program nie toleruje NIP-ów bez kresek i zawsze krzyczy, że jest błędny a większość obecnych firm podaje mi takie. Oczywiście po zatwierdzeniu akceptuje taki NIP
- w podsumowaniach brak sumy co rok (to chyba jest w najn. wersji)
- wystawiamy w 2 osoby na zmianę faktury, nie ma możliwości wyboru z listy wystawiającego fakturę (ewentualnie przełączanie sie na innego użytkownika ale to trudniejsze, wolałbym zaznaczyć przy wystawianiu faktury kto wystawia)
- podobnie jak wyżej tylko z odbierającym. Na niektórych fakturach wymagam podpisu i imienia i nazwiska odbierającego a u niektórych kontrahentów przychodzą różni, chciałbym mieć możliwość kilku osób do wyboru dla kontrahenta
- faktury zaliczkowe (to chyba w wyższych programach chociaż nawet w kiosku ktoś może sobie zażyczyć faktury zaliczkowej i musze wystawić - powinna być w tej wersji)

Tyle co sobie przypomniałem teraz, choć przez 4 lata użytkowania to miałem więcej uwaga, ale część pewnie jakoś ominąłem i już nie pamiętam.
Po za tym program super i nie wiem skąd na niektórych forach opinie, że beznadziejny itp.

Czy ktoś może powiedzieć czy te zmiany są w najnowszej wersji ?
A może dałoby się wprowadzić możliwość aktualizacji, tzn. po opłaceniu można pobrać plik i doinstalować, bez konieczności ponownej instalacji i przenoszenia danych ?

Dzięki


2010-07-19, 14:49
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
a nie prościej było by pobrać sobie najnowszą wersję demo ze strony producenta i sprawdzić ?


2010-07-19, 15:38
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-07-19, 13:45
Posty: 16
Post 
Może prostsze ? Ale nie mam komputera drugiego a instalować na tym co mam pracującą wersję to nie wiem czy można (tylko dla testów)
A może się komuś też przyda taka informacja ?


2010-07-19, 15:54
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-07-15, 14:18
Posty: 6
Post 
Opis zmian w programie Faktura i Kasa Start w wersji 2010 znajduje się http://www.mix-soft.pl/index.php?id=102&idi=76

PB


2010-07-19, 17:16
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-07-19, 13:45
Posty: 16
Post 
Dzięki, na tej stronie jest cały wykaz zmian poprzez 2006, 2008 do 2010. Zainstalowałem też demo na innym komputerze i niestety, z tych moich uwag tylko NIP-y są poprawione i rok w podsumowaniach dodany także na razie zostaję przy swojej wersji.


2010-07-20, 13:04
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-01-08, 15:43
Posty: 148
Post 
Biorąc pod uwagę, że uaktualnienie jest bezpłatne, to nie widzę sensu zostawać przy starej wersji.

Wprawdzie nie ma nowej funkcjonalności, ale są poprawki błędów.


2010-07-28, 07:26
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-07-19, 13:45
Posty: 16
Post 
Niestety chyba w programach Start nie ma bezpłatnych uaktualnień. Trzeba pewnie kupić nową licencję. Próbowałem wgrać na poprzednią wersję nową i wpisując stary nr licencji program go nie przyjmuje. Proszę o informację czy to prawda. To nie kwestia pieniędzy, bo 100 zł można wydać raz na jakiś czas (choć tu niewiele jest poprawek i nie wiem czy to warte). Mam pytanie, czy po zakupie wersji 2010 mam ją wgrać na starą (w to samo miejsce) czy odinstalować najpierw poprzednią. Czy wszystkie ustawienia, parametry itp pozostaną jak były? Przypominam, że na razie mam wersję 1.10.b.

Tak na marginesie czy jest jakiś skrót klawiaturowy do zmiany użytkownika ?


2010-07-30, 14:30
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
a dlaczego stara licencja miała by działać z nowym programem? Nie na tym polega darmowa aktualizacja. Powinieneś zgłosić się tam gdzie kupiłeś Starta i jest spora szansa że otrzymasz nowy klucz licencji :) Jak kupiłeś gdzieś z półki w stylu MMarkt czy coś to zgłoś się do Sage bezpośrednio albo do najbliższego oddziału lub dystrybutora.


2010-07-30, 17:23
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-07-19, 13:45
Posty: 16
Post 
OK, nie wiedziałem, że tak można. Choć trudno mi uwierzyć, że dostanę coś za darmo, co powinienem kupić. Powinno być, że pierwszy zakup to koszt np 100 zł, aktualizacje kupuje za mniejsze pieniądze, jak z antywirusami.

A jak instalować wersję 2010 na wersję 1.10.b ? To dość odległe wersje. Czy trzeba odinstalować starą i nową zainstalować do statrego katalogu, wtedy zostaną dane firmy. Czy instalować i odtworzyć dane z kopii ? (czy wszystkie ustawienia parametrów, numeracji itp zostaną ?)

Inna sprawa, czy kupując teraz wersję 2010 (najnowszą) nie trzeba będzie w grudniu kupować nowej ze względu na stawki VAT ? Nie piszą dokładnie.


2010-09-02, 11:04
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-07-19, 13:45
Posty: 16
Post 
Niestety nie tak prosto jest skontaktować sie z producentem lub dystrybutorem, albo jak słyszą, że coś chcesz za darmo to milkną. Jeszcze w sierpniu pisałem do dystrybutora u którego kupowałem kiedyś moja wersję, ale nie w sprawie aktualizacji tylko zakupu nowego programu, dla znajomych. Zero kontaktu, po moim telefonie dostałem informację, że są na wakacjach i po powrocie się skontaktują, ale się nie skontaktowali. Tam nie będę już kupował. We wrześniu napisałem do Sage, pytając o możliwość aktualizacji i sposób nadpisania starszej wersji. Do dziś nie mam odpowiedzi. 2 tyg. temu napisałem do drugiego dystrybutora w Krakowie, firmy Drit, do dziś brak odpowiedzi. Nie chcę tego komentować...

A apropo nadpisywania starej wersji, to sam sobie wypróbowałem, bo jakbym miał czekać na odpowiedź od sprzedawców to ...

Na moja wersję 1.10 zainstalowałem 2010, miałem nr seryjny od znajomych którym kupowałem, więc go wykorzystałem na chwilę. Po zainstalowaniu, przy otwieraniu program wykrywa, że baza danych pochodzi ze starej wersji, 1.10, informuje, że musi przekonwertowac ją do nowej wersji oraz że po konwersji nie będzie jej można odczytać w starszych. Po zaakceptowaniu, następuje ten proces, który trwa dość długo, w zależności od komputera oraz wielkości bazy. Mi trwało to ok. 20-30 min. Potem można pracować, chyba wszystkie parametry pozostają.

Pozdrawiam.


2010-10-19, 11:19
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-04-17, 09:57
Posty: 21
Post 
krzysiek pisze:
a dlaczego stara licencja miała by działać z nowym programem? Nie na tym polega darmowa aktualizacja. Powinieneś zgłosić się tam gdzie kupiłeś Starta i jest spora szansa że otrzymasz nowy klucz licencji :) Jak kupiłeś gdzieś z półki w stylu MMarkt czy coś to zgłoś się do Sage bezpośrednio albo do najbliższego oddziału lub dystrybutora.


Czy aby na pewno aktualizacja linii Start jest bezpłatna ? Ostatnio zapłaciliśmy za aktualizację wersji HML 2007 do 2011...


2011-01-12, 14:19
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
był taki czas... postu nie pisałem OSTATNIO :) tylko prawie pół roku temu.


2011-01-12, 14:22
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 12 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Faktura i kasa 2006 r. START

w Ogólne

myjnia

10

13257

2010-12-16, 01:08

krzysiek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Symfonia start Faktura i kasa 2006

w Ogólne

lumag

1

8342

2015-08-28, 21:29

krzysiek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Potrzebna instalka Symfonia Start Faktura i Kasa 2014

w Ogólne

mistrz_ceremonii

1

6680

2016-07-01, 23:00

ro_bek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. poprawy błędów w nowych wersjach

w Ogólne

zz

6

11776

2008-08-21, 10:30

zz Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant