Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-27, 15:39x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
[FKF] zapisy równoległe powiazania 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2023-06-24, 14:41
Posty: 13
Post [FKF] zapisy równoległe powiazania
Czy istnieje jakaś tabela wskazująca na powiązanie zapisów równoległych i zapisów je tworzących? w samej tabeli zapisów wygląda iż nie ma.

W przypadku gdy mamy w ustawieniach 4 i 5 z automatycznym zbiorczym dekretem, wygląda jakby w ogóle te zapisy nie były powiązane, jak mam kilka zapisów na 4 i kilka na 5 i usunę zapis na 4 to jego kwota jest rozbijana na 5.

Jak mam w ustawieniach wyłączony zbiorczy, to jak tworzę zapis na 4 system dodaje automatem na 5 i wszystko ok, gorzej jak potem rozbije kwotę tego zapisu 4 na kilka kwot i kwotę tego zapisu na 5 też wówczas powiązanie się traci. zresztą w tabeli zapisów tez nie ma żądanego pola bezpośredniego wskazania, wiec działało to raczej na zasadzie kolejności zapisów.

Czy się mylę i jest gdzieś jednak tajna tabela z powiązaniami która pozwoliła by przejść od zapisu 5 do konkretnego zapisu na 4 który go utworzył?

Sprawdzałem na w. 2022.2 i 2023.1b.


2023-06-27, 10:22
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert

Rejestracja: 2007-11-16, 15:08
Posty: 3983
Pomógł: 445
Post Re: [FKF] zapisy równoległe powiazania
Nie ma dodatkowej tabeli.
Wszystko ma swoją logikę. Wynika to między innymi z kolejności zapisów i wartości pola zapisRownolegly.

Napisz co chcesz zrobić.

_________________
Skontaktuj się z Ekspertem | Zamów dodatek

tel. 22 7 538 538
ekspert@mojaSymfonia.pl
http://www.mojaSymfonia.pl


2023-06-27, 10:29
Wyświetl profil

Rejestracja: 2023-06-24, 14:41
Posty: 13
Post Re: [FKF] zapisy równoległe powiazania
Chce zrobić zestawienie kont 5kowe wartość zapisu i tworzące go konto 4kowe. w obu opisywanych przypadkach. zakladam ze mam dokument z kilkoma zapisami gdzie ten sam zapis zarowno 4kowy jak i 5kowy ksiegowa dzieli na podzapisy.


Logikę jasne może i ma ale wydajność już nie bardzo.

Weźmy taki dokument jak poniżej i jego zapisy w DB :
Załącznik:
dekr45.jpg
dekr45.jpg [ 184.88 KiB | Przeglądany 4910 razy ]


Jak po zapisach określić która 4 tworzy którą 5kę? w polach zapis równoległy są zawsze te same wartości(zmieniają się tylko jeśli sie nie myle w zaleznosci czy mamy w ustawieniach zbiorczy dekret czy nie) natomiast nie zmieniają sie w zaleznosci od iddlarozliczen.


2023-06-27, 18:39
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert

Rejestracja: 2007-11-16, 15:08
Posty: 3983
Pomógł: 445
Post Re: [FKF] zapisy równoległe powiazania
Temat za szeroki na krótką odpowiedź.

Pole zapisRownolegly zawiera wartość złożoną z flag bitowych.
Może to Cię naprowadzi

Cytuj:
0 (wartość domyślna) – zapis nie jest równoległy, ani nie tworzy innych równoległych
1 to jest zapis równoległy
2 to jest zapis zwykły, dla którego utworzono zapis równoległy
4 to jest zapis zwykły, który utworzył księgowanie równoległe automatyczne
8 to jest zapis równoległy po stronie WN - dla RK
16 to jest zapis równoległy po stronie MA - dla RK
32 to jest zapis równoległy na życzenie
64 równoległy zapis skojarzony z zapisem z pozycji bezpośrednio poprzedzającej zapis równoległy


Czyli
65 = 64 + 1
6 = 4 + 2

_________________
Skontaktuj się z Ekspertem | Zamów dodatek

tel. 22 7 538 538
ekspert@mojaSymfonia.pl
http://www.mojaSymfonia.pl


2023-06-28, 14:28
Wyświetl profil

Rejestracja: 2023-06-24, 14:41
Posty: 13
Post Re: [FKF] zapisy równoległe powiazania
rafal pisze:
Temat za szeroki na krótką odpowiedź.

Pole zapisRownolegly zawiera wartość złożoną z flag bitowych.
Może to Cię naprowadzi

Cytuj:
0 (wartość domyślna) – zapis nie jest równoległy, ani nie tworzy innych równoległych
1 to jest zapis równoległy
2 to jest zapis zwykły, dla którego utworzono zapis równoległy
4 to jest zapis zwykły, który utworzył księgowanie równoległe automatyczne
8 to jest zapis równoległy po stronie WN - dla RK
16 to jest zapis równoległy po stronie MA - dla RK
32 to jest zapis równoległy na życzenie
64 równoległy zapis skojarzony z zapisem z pozycji bezpośrednio poprzedzającej zapis równoległy


Czyli
65 = 64 + 1
6 = 4 + 2



Ale co tu jest szerokiego do opisywania. Pytanie dosyć zwięzłe, dzięki za tabelkę z rozpiską bitów, nie widziałem tego w dokumentacji chyba, ale to dalej nie jest odpowiedź. Oznaczenie zapisów jest dosyć jasne, i być może odpowiedź na moje pytanie też jest jasna i tak by to wystarczyło powiedzieć bez Temat za szeroki na krótką odpowiedź.

Jeśli dobrze rozumiem zapis: 64 równoległy zapis skojarzony z zapisem z pozycji bezpośrednio poprzedzającej zapis równoległy - zatem przy automatycznym księgowaniu równoległym nie jesteśmy w stanie określić zapisu tworzącego zapis równoległy a tylko "pozycję bezpośrednio poprzedającą zapis" zatem zapis równoległy nie jest przypisany do zapisu go tworzącego a do grupy. Stąd zmiana kwoty w pierwotnym zapisie jest rozbijana proporcjonalnie na cały zapis równoległy ( w sytuacji jak na moim załączonym obrazku czyli podziału kwoty i na 4 i na 5kach bez rozbijania kwot na osobne zapisy.

Krótkie tak dla potwierdzenia wniosku było by super :D


2023-07-09, 23:38
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert

Rejestracja: 2007-11-16, 15:08
Posty: 3983
Pomógł: 445
Post Re: [FKF] zapisy równoległe powiazania
Szkoda, że odpowiedź nie była satysfakcjonująca. Poprawię się.

_________________
Skontaktuj się z Ekspertem | Zamów dodatek

tel. 22 7 538 538
ekspert@mojaSymfonia.pl
http://www.mojaSymfonia.pl


2023-07-10, 08:36
Wyświetl profil

Rejestracja: 2023-06-24, 14:41
Posty: 13
Post Re: [FKF] zapisy równoległe powiazania
rafal pisze:
Szkoda, że odpowiedź nie była satysfakcjonująca. Poprawię się.



Odpowiedź wniosła dobrą rzeczową wiedzę dotyczącą nazewnictwa zapisów równoległych. ale stricte nie odpowiedziałeś na pytanie z screenu który wkleiłem i choć może odpowiedziałeś ale ja nie zle odpowiedz zrozumiałem. dlatego prosiłem o potwierdzenie albo zaprzeczenie mojego końcowego podsumowania :) czyli ze skoro w zapisie równoległym jest zawsze 65 (dla automatycznych niezbiorczych) to nie da sie okreslic do ktorej 4 jest 5ka gdy mamy w grupie zapisów rozbicie czwórek jak z mojego przykladu(a tak sie dzieje czesto bo ksiegowe rozbiajja koszty na 4ki na pierwszej grupie faktury ).


2023-07-12, 10:43
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert

Rejestracja: 2007-11-16, 15:08
Posty: 3983
Pomógł: 445
Post Re: [FKF] zapisy równoległe powiazania
Faktura to specyficzny przypadek.
Zobacz jak to działa np:. na dokumentach typu DP jak masz wiele pozycji, każda z rozbiciem i generująca księgowania równoległe (jakieś)

_________________
Skontaktuj się z Ekspertem | Zamów dodatek

tel. 22 7 538 538
ekspert@mojaSymfonia.pl
http://www.mojaSymfonia.pl


2023-07-12, 11:13
Wyświetl profil

Rejestracja: 2023-06-24, 14:41
Posty: 13
Post Re: [FKF] zapisy równoległe powiazania
rafal pisze:
Faktura to specyficzny przypadek.
Zobacz jak to działa np:. na dokumentach typu DP jak masz wiele pozycji, każda z rozbiciem i generująca księgowania równoległe (jakieś)


Faktura kosztowa to dominujacy ilościowo dokument zakupu w wiekszosci firm (pomijajac ewentualnie dokumenty magazynowe) i bardzo często faktury sa rozbijane na różne czwórki i różne piątki więc myślę że dosyć częste, choć z drugiej strony jakby dużo ludzi potrzebowało takiego zestawienia to by symfonia coś z tym zrobiła :)


2023-07-13, 11:08
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert

Rejestracja: 2007-11-16, 15:08
Posty: 3983
Pomógł: 445
Post Re: [FKF] zapisy równoległe powiazania
W VBA było rozwiązanie wspierające kontrolę kont 4 i 5

Dokumentacja Symfonii pisze:
Wiele średnich i dużych przedsiębiorstw księguje koszty zarówno w układzie "4" jak i "5". Nie wszystkie koszty księgowane na "4" mają bliźniacze księgowania na "5", niekiedy koszty z "4" księgowane są na "6" a część z nich jest następnie przenoszona na "4" i "5" w ratach. Często na styku dwóch sposobów księgowania kosztów pojawiają się błędy i to takie trudne do wykrycia, bo zestawienie obrotów i sald zwykle się bilansuje. W tym celu powstało okno "Korespondencja 456". Okno wspomaga kontrolę kręgów kosztowych poprzez pokazanie zapisów na kontach zespołów "4", "5" i "6".

_________________
Skontaktuj się z Ekspertem | Zamów dodatek

tel. 22 7 538 538
ekspert@mojaSymfonia.pl
http://www.mojaSymfonia.pl


2023-07-13, 11:36
Wyświetl profil

Rejestracja: 2023-06-24, 14:41
Posty: 13
Post Re: [FKF] zapisy równoległe powiazania
rafal pisze:
W VBA było rozwiązanie wspierające kontrolę kont 4 i 5

Dokumentacja Symfonii pisze:
Wiele średnich i dużych przedsiębiorstw księguje koszty zarówno w układzie "4" jak i "5". Nie wszystkie koszty księgowane na "4" mają bliźniacze księgowania na "5", niekiedy koszty z "4" księgowane są na "6" a część z nich jest następnie przenoszona na "4" i "5" w ratach. Często na styku dwóch sposobów księgowania kosztów pojawiają się błędy i to takie trudne do wykrycia, bo zestawienie obrotów i sald zwykle się bilansuje. W tym celu powstało okno "Korespondencja 456". Okno wspomaga kontrolę kręgów kosztowych poprzez pokazanie zapisów na kontach zespołów "4", "5" i "6".



Chodzi o osobne zestawienie dla kontrolingu. ale żadne narzędzie nie będzie dobre jak producent nie przygotował powiazań miedzy zapisami w odpowiedni sposób a jak widzimy po moim przykładzie nie zrobił tego :)

PS: uwaga na dokumentach typu dokument specjalny nie działa wyłączenie łączenia zapisów automatycznych w zapis zbiorczy :) taki bonus od symfonii bo to dokument specjalny :D


2023-07-19, 12:42
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert

Rejestracja: 2007-11-16, 15:08
Posty: 3983
Pomógł: 445
Post Re: [FKF] zapisy równoległe powiazania
Jeżeli jest tak jak piszesz (że producent nie przygotował powiązań jak należy) (nie analizowałem Twojego przypadku aż tak dokładnie i może czegoś nie rozumiem) to jest kilka innych sposobów z, których korzystają użytkownicy. Spotkałem się z odwzorowaniem czwórek na piątkach np:. 410-X-X i 504-410-X-X. Albo wiemy jakie czwórki występują z jakimi piątkami. To takie przykłady na szybko.

_________________
Skontaktuj się z Ekspertem | Zamów dodatek

tel. 22 7 538 538
ekspert@mojaSymfonia.pl
http://www.mojaSymfonia.pl


2023-07-19, 15:56
Wyświetl profil

Rejestracja: 2023-06-24, 14:41
Posty: 13
Post Re: [FKF] zapisy równoległe powiazania
rafal pisze:
Jeżeli jest tak jak piszesz (że producent nie przygotował powiązań jak należy) (nie analizowałem Twojego przypadku aż tak dokładnie i może czegoś nie rozumiem) to jest kilka innych sposobów z, których korzystają użytkownicy. Spotkałem się z odwzorowaniem czwórek na piątkach np:. 410-X-X i 504-410-X-X. Albo wiemy jakie czwórki występują z jakimi piątkami. To takie przykłady na szybko.



Proponowałem to z 4kami na 5kach (słowniki fajnie tu działają) ale jednak za dużo pracy wg nich :) narazie rozwiązujemy to robiąc bez zbiorczych i rozbijając każde zapisy dzielone na 4ki na osobne zapisy.

a błąd w dokumencie specjalnym przez 3ki i dodatkowy dokument rozksięgowujący. Jakoś trzeba sobie radzić :)
Dzięki za poświęcony czas :)


2023-07-21, 13:55
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 13 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki powiązania ZO z WZ

w Programowanie

supersebek

4

3623

2014-09-29, 13:43

rafal Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. znikające powiązania w e-deklaracjach

w Techniczne

JJG

0

2450

2017-05-24, 13:25

JJG Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Brak powiązania między PP a RP

w Programy Księgowe

LukaszDrog

5

3075

2016-02-10, 10:28

LukaszDrog Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Handel 2012a - powiązania DW z ZZ, NT, BZ .

w Programy Handlowe

-simon-

4

2875

2012-02-07, 15:24

-simon- Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant