Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-03-29, 13:36x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Dodawanie rekordu kontrahenta od strony SQL, Symfonia FiK 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2010-02-22, 14:04
Posty: 5
Post Dodawanie rekordu kontrahenta od strony SQL, Symfonia FiK
Witam,
Interesuje mnie zagadnienie jak w temacie. Chciałbym dodawać kontrahenta do symfonii od strony bazy danych sql. Z tego co widziałem struktura danych jest dosyć zagmatwana. Być może ktoś już robił coś takiego i przetarł trochę szlaki i mógłby podzielić się informacją?

Pozdrawiam,
Patryk


2011-05-31, 10:51
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Zrob to :-) A potem zapraszam z tą bazą na serwis do nas - dla czlonków forum mamy znizki ;-)


Wlasciwie to okresl sie najpierw o jakiej dokładnie FK mowisz? - Zwykłej czy forte...... w zwykłej mozna jescze zaryzykowac przy odrobinie wiedzy - w forte - nawet przy duzej wiedzy lepiej nie :)

generalnie do FK(niezaleznie czy premium czy forte) przeciez masz super COM i nazwie integracja - i mozesz nim dodawać kontrahentow bez ryzyka - wiec po co kombinowac z zapisem do bazy?
Ewentualnie do forte masz jescze common SDK jesli ITG to za mało......


2011-05-31, 13:41
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-02-22, 14:04
Posty: 5
Post 
Dzięki za odpowiedź!
Chodzi o wersję Forte.

Zainteresowałeś mnie tym COM integracja, czy mógłbyś napisać coś więcej na ten temat? Jak się do tego zabrać?
Jak się to obsługuje? Może jest gdzieś dokumentacja do tego? I skąd to pobrać, no chyba że jest to dodatkowo płatne?

Pozdrawiam,
Patryk


2011-05-31, 14:47
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Skadkolwiek np tutaj masz - dema symfonii szukaj tam ITG (musisz miec itg w wersji zgodnej z twoja FK)

Dokumentacja jest dostepna dla partnerow - ale na forum nieco jest a i pogrzebanie w wersji demo handlu w raportach przesylajacych dokumenty moze dac sporo jasnosci jak i co dziala

PS. Jest darmowe


2011-05-31, 15:41
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-02-22, 14:04
Posty: 5
Post 
Czy to się tutaj odbywa podobnie jak np importowanie faktur do symfonii poprzez import specjalny? Pytam bo napisales o przesylaniu raportów zawierających dokumenty. Zainstalowałem demo handlu ale nie bardzo nawet wiem jak do tego testowania podejsc. Po zalozeniu kontrahentow w symfonii jest kilka opcji eksportowania danych, format 2.0, format 3.0 i wysylka kontrahentow do sklepu internetowego i ze wszystkich opcji generuja sie pliki na wzór tych które sa importowane poprze zimport specjalny.

Może ja napisze co bym chciał a Tobie może będzie łatwiej wtedy podpowiedzieć. Przy pomocy visual basic.net chciałbym stworzyc aplikację która będzie gromadziła pewne dane, między innymi kartoteke kontrahentów i teraz przy wprowadzaniu kontrahenta do tej aplikacji chaiałbym zeby automatycznie dodawał się też ten sam kontrahent w symfonii FK.
Pogrzebie jeszcze troche na forum ale ogolnie jakos ciezko znalezc informacje na temat tego ITG. Jeszcze jedno pytanko, to ITG co jest u Was na stronie w linkach, to jest tylko wersja dla stacji roboczej? Tak się przynajmniej to instaluje

Pozdrawiam,
Patryk


2011-06-06, 14:11
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
ITG - to kontrolka COM - kotra komunikuje sie z baz FK - wiec nie ma pojecia stacja robocza czy tez serwer - to po prostu kontrolka :) :)

Tak tez zrozumialem od poczatku twoje pytanie :-)

Dodajesz itg do referencji w tym swoim vb.net inicjujesz ja w kodzie (laczysz sie z baza fk itp) potem po prostu uzywasz metod kontrolki do dodania kontrahenta (alob np dokumentu) do fk


2011-06-06, 14:53
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-02-22, 14:04
Posty: 5
Post 
Ok. po pewnym czasie przerwy powróciłem do tematu.
I mam kolejne pytanko, czy nie dysponujesz może jakimś przykładowym kodem jak nawiązać połaczenie z bazą forte na serwerze SQL, lub może gdzieś jest taki przykładowy kod?


Kod:
Dim database
        database = CreateObject("MXDokFK.BtDatabase")
        database.Open("Driver=SQL Server;Server=test;Database=test;", "", "")

Tutaj wypada to w ostatniej linijce wyrzucając komunikat: Otwieranie bazy danych Driver=SQL Server;Server=test;Database=test;\05config.dat zła nazwa pliku.

Czy żeby połączyć się z bazą sql trzeb apowołąć obiekt database innego typu? Ten "BtDatabase", jakos tak jego przedrostek Bt sugeruje troche wersje Btrieve. Jednak nie widze tam innych możliwości za bardzo.
Jeżeli będziesz w stanie pomóć to od razu z góry dziękuję za pomoc!


2011-06-17, 10:40
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 7 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Błąd obsługi bazy danych- Dodawanie rekordu: MAPRAP

w Techniczne

karolokser

2

2582

2017-12-29, 13:00

praw_y Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Dodawanie kontrahenta (Ambasic, Handel Premium)

w Programowanie

Mihu

2

2901

2009-03-30, 13:16

Mihu Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. [Finanse i Księgowość] Dodawanie nowego kontrahenta i błąd

w Programy Księgowe

CeZaR

6

3759

2013-02-08, 15:52

ro_bek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. SQL Nazwa Kontrahenta

w Techniczne

XYZ_

2

4420

2020-10-05, 08:39

Administrator Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant