Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-03-29, 11:26x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
C# utworzenie dokumentu magazynowego 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2016-03-30, 08:24
Posty: 81
Pomógł: 2
Post C# utworzenie dokumentu magazynowego
Hej, mam sporą wiedzę z raportów Symfonii i C# nie wiem tylko do końca jak połączyć oba ze sobą a wiem że to możliwe. Chciałbym prosić o pomoc w 2 przypadkach

Solucja 1. Miniprogramik w C# który uruchamia się , loguje do bazy ERP handlu wg parametrów(czy może jeszcze coś potrzebne):
serwerSQL = "XXX", bazaDanych = "AAA" user = "YYY" hasło = "ZZZ"

i wystawia dokument magazynowy PW z bieżącą datą , magazyn "MAG", na towar o kodzie "Pralka" ilość=100 wartość 1000

Solucja 2. Dll w C# uruchamiana z ERP Handel z kartoteki kontrahentów. Robi dokładnie to co ten wyżej ale zamiast PW jest PZ. Do raportu przekazywany jest Kod zaznaczonego kontrahenta z kartoteki , oraz pewnie dane połączeniowe( pewnie z GetAdoConnection) wg aktualnie otwartej bazy.
Kiedyś byłem na szkoleniu gdzie to było omawiane ale to już sporo czasu minęło i notatki wsiąkły, w tym drugim chodzi w szczególności o to jak do obiektu z dllki przekazać id i bieżące dane połączeniowe tak by nie trzeba było tworzyć nowego logowania(co zjada stanowiska jeśli się nie mylę) a jestem przekonany że na tym szkoleniu prowadzący mówił iż jest to możliwe (by przekazać dane bieżąco otwartej bazy) oraz jak tworzyć obiekt korzystając z obiektów ERP Handel.

Potrzebowałbym też jakiegoś krótkiego opisu jak taką dll uruchomić z raportu z handlu, i ewentualnie jakie trzeba dodać referencje w samej Solucji. Jeśli ktoś byłby chętny do pomocy i miał styczność z tematem to pewnie dla niego takie coś to parę minut a ja nie wiem od czego ruszyć :) Jestem skłonny oczywiście podzielić się moim majątkiem za bogatą wiedzę kolegów, więc w razie czego proszę o PW.

Pozdrawiam


2017-07-25, 06:13
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert

Rejestracja: 2007-11-16, 15:08
Posty: 3982
Pomógł: 445
Post Re: C# utworzenie dokumentu magazynowego
Możesz uruchomić Handel z linii poleceń podając w parametrach dane do logowania oraz raport, który ma się uruchomić i jego argumenty.

_________________
Skontaktuj się z Ekspertem | Zamów dodatek

tel. 22 7 538 538
ekspert@mojaSymfonia.pl
http://www.mojaSymfonia.pl


2017-07-25, 12:37
Wyświetl profil

Rejestracja: 2016-03-30, 08:24
Posty: 81
Pomógł: 2
Post Re: C# utworzenie dokumentu magazynowego
rafal pisze:
Możesz uruchomić Handel z linii poleceń podając w parametrach dane do logowania oraz raport, który ma się uruchomić i jego argumenty.


1) czy uruchomienie w ten sposób zamyka handel po wykonaniu raportu ?
2) możesz napisać przykładową linijkę kodu uruchamiającego handel na użytkownika XX, hasło YY baza BB serwer SS raport RR
3) jakie i jak parametry można przekazać do raportu ? tylko stringi ? czy obiekty też ?


3) pomimo bardzo przydatnych informacji z uruchomieniem handlu z możliwością wywołania parametru, wciąż jednak wolałbym odpowiednie rzeczy zrobić za pomocą obiektów bezpośrednio z kodu c#, nie musząc ponownie wywoływać otwarcia aplikacji. Jeśli więc jest taka możliwość to wracając do pierwotnej treści mojego maila to czekam na PW w sprawie 2 przykładowych solucji :D

Dzięki i pozdrawiam


2017-07-27, 10:00
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert

Rejestracja: 2007-11-16, 15:08
Posty: 3982
Pomógł: 445
Post Re: C# utworzenie dokumentu magazynowego
To forum nie obsługuje PW.

_________________
Skontaktuj się z Ekspertem | Zamów dodatek

tel. 22 7 538 538
ekspert@mojaSymfonia.pl
http://www.mojaSymfonia.pl


2017-07-27, 10:28
Wyświetl profil

Rejestracja: 2016-03-30, 08:24
Posty: 81
Pomógł: 2
Post Re: C# utworzenie dokumentu magazynowego
rafal pisze:
To forum nie obsługuje PW.

Aha , myślałem że Ty Rafale i zatwierdzone przez portal osoby mogą wysyłać PW :) czy więc można podać maila by osoby chętne do pomocy mogły się jakoś skontaktować ? Jak pisałem nie chcę tego za darmo bo wiem iż czas jest cenny . :)


2017-07-31, 06:52
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2009-03-07, 11:13
Posty: 597
Pomógł: 34
Post Re: C# utworzenie dokumentu magazynowego
Ta wiadomość była pomocna.(1)
Krzysztof, jak jesteś dystrybutorem, to Sage Ci to da. Ja dostałem od nich niedawno taki przykład kodu w C#, chyba dotyczył Twojego pkt. 1.

Gdzieś to mam, ale za Chiny nie umiem teraz odnaleźć. Trochę mnie to martwi. Może napisz zgłoszenie na hmf, zapytaj o wystawianie dokumentów w Handlu za pomocą programu w C#. Dokładnie takie coś dostałem.


2017-08-29, 13:19
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert

Rejestracja: 2007-11-16, 15:08
Posty: 3982
Pomógł: 445
Post Re: C# utworzenie dokumentu magazynowego
Ta wiadomość była pomocna.(1)
KrzysztofK pisze:
rafal pisze:
To forum nie obsługuje PW.

Aha , myślałem że Ty Rafale i zatwierdzone przez portal osoby mogą wysyłać PW :) czy więc można podać maila by osoby chętne do pomocy mogły się jakoś skontaktować ? Jak pisałem nie chcę tego za darmo bo wiem iż czas jest cenny . :)


Lub skontaktuj się z Ekspertem

_________________
Skontaktuj się z Ekspertem | Zamów dodatek

tel. 22 7 538 538
ekspert@mojaSymfonia.pl
http://www.mojaSymfonia.pl


2017-08-29, 14:36
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 7 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Utworzenie nowego dokumentu

w Programowanie

WojtekM

2

2968

2015-08-18, 21:21

WojtekM Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Utworzenie dokumentu - IORec - Premium

w Programowanie

gee

8

4317

2014-09-18, 07:47

gee Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. HMF 2010 utworzenie dokumentu ZK i WZ w AmBasic'u

w Programowanie

di3

4

3511

2011-03-29, 11:00

di3 Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant