Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-29, 12:27x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Symfonia Handel Premium + Pervasive 9 + w2k3 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2009-08-19, 08:40
Posty: 58
Post Symfonia Handel Premium + Pervasive 9 + w2k3
Witam

Nie nalazlem podobnego problemu wiec go napisze.

Mam serwer windows 2003 R2 SP2 i na nim zainstalowanego Pervasiva 9.50. Do tego zainstalowana na serwerze symfonia handel Premium.
W konfiguracji Pervasiva zostawilem protokol tcp (siec windowsowa) Gdy rano przychodze do pracy symfonia uruchamiana na serwerze nie chce sie uruchomic pokazuje sie blad nr 116 .

Po jakims czasie jak wiecej klientow sie uruchomi to symfonia sie uruchamia (nie wiem jaka to moze byc przyczyna)

W logach pervasiva mam taki wpis: ECASAPI (1.12.1.4083) Error=8505 an initialization error occured when trying to establish a session with workgroup engine a drugi wpis jest taki: Winsock socket error-10022 on one of potentialy several NETBIOS protocol stacks.

Bede wdzieczny za jakiej podpowiedzi

Pozdrawiam


2009-08-19, 09:37
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 



Rejestracja: 2009-08-19, 08:40
Posty: 58
Post 
Witam

I znowu to samo - przychodze do pracy nie moge sie zalogowac do symfonii, choc wieczorem sie logowalem. (baza caly czas dzala - wylaczenie reczne i wlaczenie nie pomaga - dopiero restart)

Wiec zrestartowalem serwer i juz moge sie zalogowac do symfonii tak samo jak klienci w cieci.

Nie moge znalezc problemu - moze jakies podpowiedzi.

Pozdrawiam


2009-08-21, 08:28
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-08-19, 08:40
Posty: 58
Post 
Sprawa rozwiazana !!!

Poniewaz przejalem opieke nad siecia musialem wszystko ogarnac i umknelo mi jedno ze pervasiv startowany byl z autostartu .

Zmienilem sposob uruchamiania jako usluga i tera nic sie nie wywala. Wczesniej jak nie zalogowal sie na serwerze administrator to baza nie dzialala. Sesja uzykownikow byla ustawiona tak zeby nigdy nie wygasala, ja przestawilem dla bezpieczenstwa zeby wygasala (lacze sie zdalnie wiec zalezalo mi n tym zeby nie wisiala sesja odlaczona) i to spowodowalo ze jak sie rolaczylem sesja wygasala i baza sie wylaczala.

Teraz wszystko dziala .

Pozdrawiam


2009-08-23, 08:39
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
:) gratulacje. Problem faktycznie z jednej strony wydawało by się błahy ale jak się przejmie instalacje po kimś to potem trzeba rozbrajać takie niewypały.
Za razem problem tego typu prawie nie do rozwiązania za pomocą forum bo nie będąc przy serwerze nie za bardzo jest jak wykrywać właśnie takie "grzybki".


2009-08-23, 09:32
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-08-30, 12:21
Posty: 252
Pomógł: 2
Post 
witam,

podlacze sie pod watek, jesli mozna ;-)

jestem poczatkujacym uzytkownikiem symfonii handel premium. niedawno mialem stycznosc z wersja bez limitu firm 2007c.
obecnie potrzebuje zainstalowac w biurze wersje 2009c (kopie bezpieczenstwa juz mam przekonwertowane) na komputerze biurowym (pelniacym rownoczesnie funkcje serwera),
a nastepnie na drugim komputerze w innym oddziale firmy bedacym jedynie stacja robocza (o tym pozniej).

do handlu posiadam pervasive v10.10. - jak powinienem prawidlowo skonfigurowac ten dodatkowy program ?
mam watpliwosci jak chodzi o symfonie. mam zainstalowac wersje pelna, instalacje specjalna i tyle... czy moze nastepnie dodatkowo wersje stacji roboczej ?
czy tez chodzi po prostu o nie instalowanie programu w wersji stacji roboczej na komputerach bedacych jedynie "klientami" zanim nie bedzie gotowy serwer ?
Obrazek
jak chodzi o komputer w drugim oddziale, to rozumiem ze instalacja pervasive rozni sie jedynie pozniejsza konfiguracja - jak to powinno wygladac ?
symfonie instalujemy jedynie w wersji stacji roboczej, instalacja specjalna, tak ?

mam przy okazji pytanie odnosnie niestandardowych raportow w symfonii handel.
program obsluguje kilka spolek handlowych, ktore maja wspolnych klientow.
raporty maja na celu "spiecie" informacji o danym kontrahencie w jedna calosc.
przykladowo moge sprawdzic (uruchamiajac raport klikajac prawym przyciskiem myszki na wybranym kliencie): nieuregulowane platnosci ze wszystkich spolek.
raporty w wersji 2007c wymagaly przerobki, poniewaz byly widoczne w 2009c, lecz nie dzialaly.

czy po wgraniu ich do wersji 2009c z pervasive bedzie ok, bedzie wymagana kolejna poprawka czy nie daj boze uzycie pervasive uniemozliwia takie rozwiazanie ?


2009-08-30, 12:26
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
napisałeś strasznie długą i zagmatwaną historię :) a chyba masz po prostu zainstalować "serwer" + 1 stacje roboczą. no chyba że ten oddział to jakaś inna lokalizacja. w sumie to nie wynika z twojego opisu czy jest pomiedzy nimi stałe połaczenie

Na serwerze instalujesz pervasive jaki tam masz (bo nr wersji jaki podałes nie mówi za wiele) potem HM instalacja pełna specjalna. i tu juz wszystko.
Na stacji roboczej instalujesz pervasive (znów zaleznie od tego co masz) i już tylko stacje roboczą HM ze wskazaniem na katalog serwera z pełną instalacją


2009-08-31, 09:43
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-08-30, 12:21
Posty: 252
Pomógł: 2
Post 
dzieki za odpowiedz.

oddzial jest w innym miejscu miasta, wiec bedzie potrzebny zdalny piulpit przez vcn, vpn czy cos takiego.

co z konfiguracja pervasive na obu komputerach i dostepem do danych dla raportow ?


2009-08-31, 12:42
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
no widzisz.. jesli to zdalny to trzeba to zrobic zupełnie inaczej. Sugeruję jednak zwrócenie sie do najbliższego dystrybutora Symfonii o pomoc bo takie instalacje to nie na forum :)


2009-08-31, 12:59
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-08-30, 12:21
Posty: 252
Pomógł: 2
Post 
szkoda.

handlowiec przedstawil temat jak bulke z maslem, wiec chcialem sie tylko upewnic co do detali,
a tu nagle info ze instalacje calkowicie inaczej :-?


2009-08-31, 13:03
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
no bo jest to ta "bułka.." tylko dla kogoś kto sie tym na co dzień zajmuje. Jak ktoś się nie zna i chce zrobić coś samemu by zaoszczędzić trochę kasy to najczęściej płaci podwójnie przy serwisie jak już nic nie działa po miesiącu i trzeba wracać sie do kopii :)

W przypadku zdalnych i jak to napisałeś "vcn, vpn czy jakoś tak" jest za dużo zmiennych, parametrów, typów połączenia, wersji systemów itp by podawać przepis na instalacje w podobny sposób jak serwer+stacja robocza, zresztą to akurat wiedza którą mozna nabyć wpisując odpowiednie zapytanie w google albo poświęcając trochę czasu na przeglądniecie już istniejących postów i tematów na tym forum.

A jeszcze tak prywatnie pozwolę sobie wyrazić opinię, iż wg mnie to forum służy pomocy w użytkowaniu systemu a nie przekazywaniu wiedzy dotyczącej zaawansowanych procedur instalacyjnych, jaką osoby biegłe w temacie zdobyły niemałym kosztem. Zwróć uwagę, że nie pytasz "robię to i to i mam problem - pomocy" lecz chcesz by Ci wyłożyć "na talerzu" metodologię i wiedzę.


2009-08-31, 13:16
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-08-30, 12:21
Posty: 252
Pomógł: 2
Post 
zdalnego pulpitu nie mam zamiaru sie dotykac, bedzie to robil gosc ktory zajmuje sie sieciami lokalnymi, routerami itd.

ja na chwile obecna potrzebuje zainstalowany, w pelni dzialajacy program na komputerze biurowym,
tak aby moznabylo "rozbudowac" o dodatkowe zdalne stanowisko.

a co do pytania, w formie o jakiej pisales, to oczywiscie moge je tak zadac ;-) .

zainstalowalem symfonie z pervasive i przestaly dzialac dorobione raporty. pomocy :mrgreen:


2009-08-31, 13:37
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
:)
no to musisz je przerobić do nowej wersji albo zgłosić się do firmy która je robiła by dostarczyli (sprzedali najczęściej) ich wersję dla HM2009. raporty dodatkowe nie są wieczne, wersje systemów zmieniają się wewnętrznie.


2009-08-31, 13:46
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-08-30, 12:21
Posty: 252
Pomógł: 2
Post 
raporty zmienione, wszystko dziala :-)

jest jednak jedno male ale. odswiezanie z pervasivem.
czy da sie to jakos konfigurowac ? zwloka bardzo utrudnia wszelkie modyfikacje.
do tego nie w kazdej firmie jest taka sama (mimo restartow itd). :-?


Ostatnio zmieniony 2009-10-19, 12:57 przez symfhan09, łącznie zmieniany 1 raz



2009-10-19, 12:44
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
nie za bardzo kumam o czym piszesz :) mozesz konkretniej i bez połykania literek? ;)


2009-10-19, 12:49
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-08-30, 12:21
Posty: 252
Pomógł: 2
Post 
przykladowo mamy raport generujcy liste dla magazyniera, na podstawie zaznaczonych dokumentow sprzedazy. raport wypluwa naglowek, ktory magazynierowi jest zbedny. zostaje usuniety z raportu. niestety dalej sie pojawia. probuje kilka razy (nic nie zmieniam) i wreszcie znika. loguje sie do innej frmy, korzystajacej z tego samego raportu..., a tu naglowki dalej sie drukuja i mimo restartow itp. nie maja ochoty znikac. wczesniej nie mialem pervasiva i kazda zmiana byla momentalnie widoczna. teraz jest... lag :evil:


2009-10-19, 13:01
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Pervasive 2000i, W2K3 Server = Błąd 3014

w Techniczne

mazur

6

4422

2010-01-12, 23:37

krzysiek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Symfonia FK Premium - zmiana z Btrive na Pervasive

w Techniczne

mktserwis

3

2903

2014-12-08, 17:33

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Windows 2012R2 RDS, Symfonia Premium, Pervasive i błąd 3012

w Techniczne

premax

3

3468

2016-06-14, 16:07

premax Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Pervasive na serverze + Symfonia Handel

w Techniczne

warcnet

4

3045

2013-07-22, 19:21

warcnet Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant