Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-29, 17:06x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Data Common 2010 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2008-07-11, 13:33
Posty: 78
Post Data Common 2010
Witam,
Zacząłem wdrażać się w Commony. testuje je póki co na HMF2010 i FKF2010.
Działa to poprawnie, z tym, że nie mogę usunąć kontrahenta po żadnej stronie (czyli ani z FKF ani z HMF), ponieważ otrzymuję komunikat "Kontrahent nie został usunięty, gdyż jest używany przez następujące aplikacje: FKF" - to przy próbie usunięcia z handlu.
Oczywiście FKF jest otwarta tylko przez usługę synchronizacji(replikacja w tle). Stąd moje pytanie jak można usuwać kontrahenta przy użyciu Common Data z kartoteki?


2009-11-06, 12:09
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-10-22, 15:36
Posty: 25
Post 
Witam
Jak chcesz usunąć kontrahenta i nie ma on referencji innej aplikacji to powinien się dać usunąć. Jeśli ma referencje innej aplikacji to się nie da usunąć bo to dana wspólna używana przez inną aplikację i nie da rady.
Referencje do obiektu powstają poprzez zatwierdzenie lub użycie w danej aplikacji (dodajesz kontrahenta w fkf to automatycznie ma on referencje FKF, jeszcze nie ma referencji HMF. W hmf się pojawia z replikacji (z referencją FKF ale nadal bez referencji HMF) i dopiero użycie tego kontrahenta lub zatwierdzenie dodaje referencje HMF).

Czyli w Twoim przypadku jak chcesz usunąć kontrahenta w fkf to w hmf musisz zdjąć zatwierdzenie tego kontrahenta...

No chyba, że się mylę 8-)


2009-11-06, 15:50
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-07-11, 13:33
Posty: 78
Post 
Cytuj:
Czyli w Twoim przypadku jak chcesz usunąć kontrahenta w fkf to w hmf musisz zdjąć zatwierdzenie tego kontrahenta...

A co rozumiesz przez zdjęcie zatwierdzenia w programie?

Z tymi kontrahentami to jest taka sytuacja, że po założeniu kontrahenta w jednej bazie (np. FKF), przechodzi on od razu do drugiej (pisany jest w HMF kursywą). Na tym etapie mogę jeszcze go usunąć - ale tylko z poziomu FKF.
Natomiast jeżeli poprawię jakieś dane w tym kontrahencie lub coś uzupełnię w jego kartotece po stronie HMF, to od tego momentu kontrahenta nie da się już z żadnego miejsca usunąć (znika też zapis kursywą).
Kontrahent oczywiście nie ma podpiętych żadnych dokumentów itp...


2009-11-06, 16:22
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-10-22, 15:36
Posty: 25
Post 
artur17 pisze:
A co rozumiesz przez zdjęcie zatwierdzenia w programie?


Zaznaczasz kontrahenta, w dolnym pasku wybierasz przycisk Operacje -> Zmiana zatwierdzenia i tam możesz zmienić zatwierdzenie danego kontrahenta.

artur17 pisze:
Z tymi kontrahentami to jest taka sytuacja, że po założeniu kontrahenta w jednej bazie (np. FKF), przechodzi on od razu do drugiej (pisany jest w HMF kursywą). Na tym etapie mogę jeszcze go usunąć - ale tylko z poziomu FKF.


Bo tylko właściciel ostatniej referencji może ostatecznie usunąć obiekt. W tym przypadku Fka.

artur17 pisze:
Natomiast jeżeli poprawię jakieś dane w tym kontrahencie lub coś uzupełnię w jego kartotece po stronie HMF, to od tego momentu kontrahenta nie da się już z żadnego miejsca usunąć (znika też zapis kursywą).


Tak, każda ingerencja w dane obiektu powoduje nadanie referencji (zatwierdzenia) aplikacji, w której ta zmiana jest wykonana. Natomiast wg mnie powinieneś nadal móc zdjąć zatwierdzenie (wg tego co napisałem powyżej) w HMF a potem w FKF usunąć kontrahenta (lub w FKF zdjąć zatwierdzenie a w HMF usunąć) - oczywiście pod warunkiem takim, że kontrahent nie ma żadnych dokumentów.


2009-11-06, 16:54
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-07-11, 13:33
Posty: 78
Post 
Wszystko się zgadza. Dziękuję za naświetlenie sprawy :)


2009-11-09, 09:31
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 5 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Data Common, a stacia robocza

w Techniczne

artur17

5

2578

2009-11-17, 17:03

krzysiek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. import WNT z obiegu dokumentów a data dok, data oper.

w Programy Księgowe

nataliag

0

1936

2021-08-10, 13:56

nataliag Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. generowanie raportu: data zatrudnienia, data końca umowy

w Programy Kadrowo Płacowe

Jana

2

2985

2017-09-01, 07:48

Jana Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Data wystawienia faktury kosztowej a data sprzedaży FK

w Programy Księgowe

patryczekqq

1

2772

2018-06-07, 13:38

perek Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant