Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-27, 16:42x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
WBMANAGE - problem BŁAD WE/WY cd 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2009-04-20, 07:37
Posty: 270
Pomógł: 4
Post WBMANAGE - problem BŁAD WE/WY cd
Witam,
zakładam zatem nowy temat ;) Czyli od początku - instalacja sieciowa FKP 2009 z Pervasive 10. Próbuję odpalić ściągniętego z FTP Symfonii WBMANAGE.exe i jest problem. Uruchamiam exe z końcówki, w zamapowanym katalogu z Symfonią i nie daje się uruchomić - krzyczy że brakuje mu WBTRCALL.DLL i jeszcze kilku DLL'ek.
Odtworzyć przynajmniej jeden plik z kopii? A czy to jest sens - akurat 07rozli.dat to dość duży plik, w którym, o ile się jakoś tam orientuję, mamy rozrachunki... Nie wiem, ale wydaje mi się że podmiana z kopii samego tego pliku to nie jest najlepszy pomysł...
Co do sprzętu to bazy przechowywane są na rakowym serwerze HP, tyle, że bez żadnego RAIDa - sytuacja będzie dobrym przyczynkiem by poruszyć z klientem temat jakiejś rozbudowy serwera ;) Piszecie że "dwójki" mogą też wynikać z problemów z siecią - sieć jest "jako taka" - tzn. raczej rwanych połączeń nie obserwuję. Być może coś z konfiguracją samego Pervasive'a?
W googlach szukałem ale właśnie po frazie 'wbmanage' - właściwie to nie znalazłem nic konkretnego.... Może będę up... wy ;) ale jednak będę próbował uruchomić jednak to, lub inne analogiczne narzędzie do naprawy...

/pozdr
irek


2010-02-28, 08:42
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post Re: WBMANAGE - problem BŁAD WE/WY cd
iredy pisze:
uruchomić - krzyczy że brakuje mu WBTRCALL.DLL i jeszcze kilku DLL'ek.
irek


te pliki to "klasyka" która instaluje się z każdym programem symfonicznym ale tylko w trybie instalacji typowej. Piszesz, że masz pervasive więc pewnie wybierałeś dla Symfonii typ instalacji specjalnej. Puść sobie gdzieś z boku instalkę typową czegokolwiek symfonicznego, tylko po to by wydobyć z niej te pliki
Zastanawiam się czy ten WBMANAGE cos Ci da nawet jak go już uruchomisz, bo mając bazy serwowane przez pervasive mogą one być w wyższym formacie niż BTR klasyczny.
Piszę "zastanawiam się" bo nigdy nie próbowałem takiej naprawy na bazach, które już np pod pvsw 8 lub wyższym "latały', z prostego powodu - skoro juz pervasiva mam to używam jego narzędzi bo są lepsze, szybsze, pewniejsze :)


2010-02-28, 10:27
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-04-20, 07:37
Posty: 270
Pomógł: 4
Post 
Cytuj:
skoro juz pervasiva mam to używam jego narzędzi bo są lepsze, szybsze, pewniejsze :)


... czyli jakich - czy mówimy o czymś co instaluje się z Pervasivem 10? Wiem, dokumentacja Pervasive'a , zaraz zajrzę, ale może dodatkowo jakieś info...

/pozdr
irek


2010-03-01, 07:28
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
tych które instalują się z każdym pervasive począwszy od wersji 2000i

konkretnie to Maintenance + butil.exe


2010-03-01, 09:07
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-04-20, 07:37
Posty: 270
Pomógł: 4
Post 
Dzięki wielkie - dziś będę dalej próbował...


2010-03-01, 11:50
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-04-20, 07:37
Posty: 270
Pomógł: 4
Post 
... może jakaś mała podpowiedź od czego można by zacząć korzystając z Maintenance... Mam plik 07rozli.dat, który chcę spróbować naprawić. Z tego co próbuję przekopać się prze ów Maintenance, to by cokolwiek zrobić potrzebuję jeszcze jakiegoś pliku Sequential (tak jakby ASCII stworzony z .dat), który trzeba, nie wiem stworzyć jeszcze gdy baza była bez błędów. (?) Nie mam czegoś takiego - czy nic teraz nie mogę już zrobić? Z opisu do WBMANAGE.exe wynikało, że można coś popróbować bez jakichś dodatkowych plików...

irek


2010-03-02, 07:30
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Sequential to po porostu wyeksportowany dat do asci - masz tam gdzies opcje copy from microkernel do sequential... ale raczej nie jest to potrzebne.
Przy bledzie nr 2 potrzebujesz zrebuildowac plik (jelsi sie da - jelsi nie to jakies walki z hexedit itp) i ew za pomoca ddf i starszej kopii tego pliku uzupelnic brakujace rekordy.... ale jesli blad jest drastyczniejszy - duze braki - to blado to widze....


2010-03-02, 10:33
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-04-20, 07:37
Posty: 270
Pomógł: 4
Post 
pełny sukces Działa !!! :mrgreen:
Wielkie dzięki! Czyli rozwiązaniem był prosty Rebuild bazy a nie korzystanie z Maintenance vel butil. Z tego drugiego jeszcze nie korzystałem szerzej - trzeba będzie przegryźć się jakoś przez dokumentację :)
Jeszcze raz dzięki.

/pozdr
irek


2010-03-03, 09:31
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 8 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. WBMANAGE

w Techniczne

drChaos

5

2696

2011-10-19, 01:43

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Problem błąd 3014 - błąd obsługi bazy

w Techniczne

krystianx

2

4382

2011-11-29, 04:59

helperman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Problem z FK - Błąd we/wyj

w Programy Księgowe

ArusHear

0

1953

2018-04-26, 16:49

ArusHear Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Problem z bazą danych błąd 20

w Programy Handlowe

oszakowska

1

2133

2014-04-30, 08:53

rafal Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant