Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-28, 21:39x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Pervasive Workgroup i serwer Linux 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2008-06-30, 18:06
Posty: 25
Post Pervasive Workgroup i serwer Linux
Witam,

Mam 5 stanowisk pracujących na Pervasive Workgroup. Aktualnie serwerem jest jeden z komputerów. Postawiliśmy serwer z Linuxem z kopiami bezpieczeństwa robionymi w nocy itp.

Czy mogę zrobić tak, że same pliki programu będą umieszczone na serwerze Linux-a bez silnika Pervasive, a Pervasive będzie uruchamiany ze stacji roboczych?

Jak to pogodzić z tym, że klienci będą włączali i wyłączali komputery o różnych porach dnia?


2010-04-01, 00:30
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Моzna ale to bez sensu - bo zakonczy sie rozwalkami na bazie przy pierwszym problemie komunikacji sieciowej, pozatym bedzie wolno dzialac - weic albo pozostaje kupic server pervasive for linux (co tez ma swoje wady) albo najmadrzej i najtaniej zamiast tego linuxa dac tam jakis XPPRO i bedzie to taki serwerek z workgrupem dzilajacyn na nim - przy czym najlepiej aby workgroup byl tylko na tym serwerku zainstalowany a na stacjach pervasive client - wtedy na pewno nie bedzie podbierania sobie engina bazy i Twoje pytanie o te wlaczone kompy utraci swoj sens...


2010-04-01, 01:08
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-06-30, 18:06
Posty: 25
Post 
Dzięki za odpowiedź, chyba faktycznie trzeba będzie zmienić Linux-a na Windows XP Pro.

Ale to co się dotyczy drugiego pytania. To już z ciekawości.

Jak to jest z tym Workgroup?
Po zwyczajnej instalacji losowo dobiera się komputer z silnikiem bazy i serwuje wszystkim w sieci? A co się stanie jeżeli ten użytkownik wyłączy ten komputer? A może każdy może pracować ze swoim Microkernel i sięgać tylko po pliki? Tak chyba działa z tym standardowym Microkernel który dostarczany jest z Symfonią. A z Pervasive WKG tak być nie może?


2010-04-01, 15:24
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
O tym juz bylo na forum - bylo rowniez o tym zeby ustawic permanet gateway aby zawsze jeden i ten sam WKG byl uzywany (np na serwerze / na maszynie na ktorej pliki bazy sa lokalnie i ktora je serwuje) - bo to co opisujesz czyli uruchamia sie raz jeden workgroup raz drugi itp to jest prawda - i to po wylaczieniu tego kompa na ktorym akurat sie uruchmil - wszytcy wyleca i baza sie rozwali jesli masz pecha i ktos akurat pisal do niej :-)


2010-04-01, 15:30
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-06-30, 18:06
Posty: 25
Post 
Dzięki za odpowiedź. Czytałem o tych rzeczach w różnych wątkach, ale informacje są mocno rozproszone i nie mogłem ułożyć sobie tego dokładnie w głowie.

Widać, że jesteś ekspertem w tych sprawach, więc miałbym jeszcze jedno pytanie.

Mógłbyś mi napisać jeszcze w jaki sposób działa standardowy silnik Symfonii, instalowany wraz z nią, znany jako Microkernel? To też jest jakiś Pervasive? Czy on też działa jak WKG, czyli wybiera jeden komputer na którym uruchomiony będzie silnik i jak się go wyłączy to uszkodzi połączenia? A może każdy komputer ma własny silnik i sięga niezależnie do plików?


2010-04-01, 15:41
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
To zwykle btrive 6.15 - google wie o nim sporo :)

w skrocie to nie calkiem silnik tylko bardziej helper i locker plikow dzialajacy tak naprawde niezaleznie i komunikujacy sie z innymi tylko przez pliki lck na zasobie sieciowym tam gdzie dane


2010-04-01, 16:01
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-04-22, 15:17
Posty: 1
Post 
Mam podobny problem. do tej pory pracowały z symfonią trzy komputery bez Pervasive. Postawiliśmy serwer plików na linuksie i chcę dodać jeszcze jeden komputer. Kupiliśmy Perwasive Workgroup. Wiem że trzeba na nowo instalować symfonię na komputerach, a co z serwerem plików? Instalować serwer pervasive vor linuks a na komputerach workgroup? i jakie są tego wady. Zmiana systemu na win prof tylko w ostateczności.


2010-04-22, 15:44
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Nie w ostatatecznosci a koniecznie na XPPRO - no chyba ze cie stac ne perv server for linux - bo workgroup tam nie zadziala....

I chyba zle wiesz ze trzeba na nowo instalowac symfonie - nic nie trzeba poza zmiana w ini - ew poszukaj na forum jak ja przestawic na pervasive - ale najpierw zacznij od przeniesienia serwera plikow symfoni na Windowsa..


2010-04-22, 17:27
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-06-30, 18:06
Posty: 25
Post 
Ja w końcu zainstalowałem serwer na Windows XP PRO na którym jest Pervasive WKG i klienci ze stanowisk łączą się do niego. Na stanowiskach tylko przeinstalowałem Pervasive z WKG na zwykłego klienta, aby nie było wątpliwości, że któryś będzie chciał być serwerem.
Naprawdę poszło bezproblemowo. Pervasive for Linux to zbyt duży wydatek, aby inwestycja była opłacalna, no chyba że na większą liczbę stanowisk. Szkoda, że nie ma WKG na linuxa.


2010-04-22, 18:31
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 9 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Upgrade Pervasive.SQL 9 workgroup windows na Linux ?

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

w Techniczne

Elber

24

11250

2011-11-15, 17:26

krzysiek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Symfonia handel premium i serwer linux z samba

w Techniczne

bugs10

6

4715

2010-07-28, 11:45

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Linux + Pervasive 11 + problem z rebuildem

w Programy Kadrowo Płacowe

buttman

4

2560

2014-02-09, 10:19

Jarek75 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Pervasive v11 Server for Linux + Symfonia FK 2012

w Techniczne

gary

5

4537

2011-11-14, 11:04

gary Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant