Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-19, 07:56x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
sposoby archiwizacji symfonii 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2010-07-22, 14:40
Posty: 8
Post 
ro_bek pisze:
AB pisze:
Dlatego uważam, że jest to dobre rozwiązanie.


Ale do czego, bo jeżeli użytkownik się nie wyloguje z programu to taka kopia bazy (robiona na podstawie katalogu z bazy danych) nie będzie się do niczego nadawać.

A chyba nie chodzi o to żeby robić kopie wcześniej wykonanej kopii i wysyłać jej na serwer.


Nie jestem w stanie w 100% określić o co chodzi dokładnie antii7. Z tego co napisał problemem jest to, że Pani może zapomnieć lub może się jej nie chcieć przy wychodzeniu z programu zrobić backup i w tym Auto-Backup pomoże doskonale: ustala się tylko harmonogram wykonywania kopii np. o 17:10 każdego dnia, czyli powiedzmy po skończonej pracy i sprawa załatwiona.


2010-07-23, 15:46
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
AB pisze:
i w tym Auto-Backup pomoże doskonale: ustala się tylko harmonogram wykonywania kopii np. o 17:10 każdego dnia, czyli powiedzmy po skończonej pracy i sprawa załatwiona.


nie zapomnij, ze ta Pani także wyłączy ten komputer z którego ma być robiona kopia ;)


2010-07-23, 16:03
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-07-22, 14:40
Posty: 8
Post 
krzysiek pisze:
AB pisze:
i w tym Auto-Backup pomoże doskonale: ustala się tylko harmonogram wykonywania kopii np. o 17:10 każdego dnia, czyli powiedzmy po skończonej pracy i sprawa załatwiona.


nie zapomnij, ze ta Pani także wyłączy ten komputer z którego ma być robiona kopia ;)


No cóż, na to już naprawdę czasem nie ma rady, przecież teoretycznie "Pani" mogłaby spowodowac swoimi nieostrożnymi działaniami awarię sieci zasilania w całej dzielnicy i wszystkich systemów podtrzymujących, co pewnie też skutecznie zablokowałoby proces backupu.

Niestety czynnik ludzki jest najbardziej zawodnym elementem w każdej dziedzinie. Nieważne jak wymyślny system byśmy zastosowali to zawsze znajdzie się teoretyczny sposób na jego skompromitowanie przez hipotetyczna Panią lub Pana. Nie oznacza to jednak, że należy porzucać próby ulepszania istniejących rozwiązań. W tym przypadku, który rozpatrujemy, im większa automatyzacja i uniezależnienie od decyzji (lub ich braku) podejmowanych przez użytkowników we własnym zakresie -- TYM LEPIEJ.


2010-07-23, 16:25
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Ad 1. Działa automatycznie - bat od darka dziala automatycznie
ad 2. bat nie wymaga wiedzy
ad 3. bat jest bezplatny
ad 4. i jak klient zapomni klucza to ma pozamiatane
ad 5. pojecie zaufana obsluga - to chyba jest nieco naciagane - i w sumie nic ono nie znaczy dla klienta.

W sumie zadnych zalet nie widze..........


2010-07-24, 14:03
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-07-22, 14:40
Posty: 8
Post 
wrob pisze:
Ad 1. Działa automatycznie - bat od darka dziala automatycznie
ad 2. bat nie wymaga wiedzy
ad 3. bat jest bezplatny
ad 4. i jak klient zapomni klucza to ma pozamiatane
ad 5. pojecie zaufana obsluga - to chyba jest nieco naciagane - i w sumie nic ono nie znaczy dla klienta.

W sumie zadnych zalet nie widze..........


No nie moge napisać, że powyższa lista wyczerpuje argumenty...

1. Żeby bat działał automatycznie, należy jeszcze użyć narzędzia, które będzie cyklicznie uruchamiało ten bat.
2. Bat wymaga trochę wiedzy, może nie specjalnie dużo ale: trzeba wiedzieć co to jest w ogóle BAT, trzeba wiedzieć, że kod zaprezentowany w poprzednim poście należy wkleić do pliki i odpowiednio go nazwać, uruchomić z odpowiednimi uprawnieniami itd. Warto też wiedzieć co dokładnie znaczą poszczególne komendy, a w razie potrzeby rekonfiguracji trzeba wiedzieć jak to zrobić. To oczywiście proste dla osób które się znają na administracji systemem, jednak śmiem twierdzić, że trochę bardziej skomplikowane niż kilka kliknięć w Auto-Backup.
3. O "bezpłatności" już wcześniej wspominałem. Skoro bezpłatność jest taka ważna po co użytkownicy tego forum korzystają z symfonii? Przecież można bezpłatnie prowadzic księgowość za pomocą liczydeł i kartki papieru (ok, kartka i liczydła tez coś kosztują, ale mniej niż symfonia :)). Są rzeczy warte swojej ceny, nie wszystko co bezpłatne musi być lepsze. A w biznesie warto płacić za rzeczy, dzięki którym osiąga się korzyści w postaci dodatkowych zysków, ograniczenia kosztów lub czasu, bądź przynoszące inne wymierne korzyści. A że z szybkiego automatycznego backupu newralgicznych danych firmowych płyną wymierne korzyści -- to chyba nie trzeba nikogo tutaj przekonywać.
4. Argument naprawdę naciągany. Analogicznie mógłbym powiedzieć, że jeśli klient zapomni swojego imienia i nazwiska to ma pozamiatane chyba jeszcze bardziej :). Ale to nie znaczy, że klient ma zrezygnować z używania swojego imienia i nazwiska.
5. Pojecie zaufana obsługa użyłem w kontekście tego, że w ogóle warto mi i mojej firmie ufać. Jednak stosowane przez nas zabezpieczenia są na tyle skuteczne, że nawet w przypadku gdyby ta obsługa nie była zaufana to nie ma możliwości odczytania zawartości backupu klienta. W żadnym wypadku.

A zalety? Spokój ducha, automatyzacja, prostota, niewielkie koszty i co najważniejsze brak strat czy wręcz bankructwa firmy w przypadku utraty danych.

Pozdrawiam.


2010-07-26, 10:34
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
1 (i 2 i 3) - Harmonogram zadan, albo np darmowy cobian backup ktory ma i harmonogram i cala reszte funkcji lacznie z pakowaniem szyforwaniem i wgrywaniem na rozne zasaby lacznie z netem.

A z forum ludzie korzystaja wlasnie dlatego aby ograniczyc koszty...



4. Zapominasz ze istniej cos takiego jak dowod osobisty :-) Jesli zapomniales nazwiska mozesz tam sobie sprawdzic.....

Pytanie brzmi - po co platna usluga - jesli identyczna(a nawet z wiekszymi mozliwosciami) usluga(np cobian) jest dostepna bezplatnie?

Spokoj ducha itp - to juz argument - ogolny za robienim kopii - dowolna metoda - i to wszystkim czytelnikom forum bardzo polecam - ROBCIE KOPIE - szczegolnie podreczne zanim cos napsujecie :-)


2010-07-26, 11:19
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
AB pisze:


1. Żeby bat działał automatycznie, należy jeszcze użyć narzędzia, które będzie cyklicznie uruchamiało ten bat.

Jest nazywa sie Zaplanowane zadania, jest za darmo w każdym windows.
AB pisze:
2. Bat wymaga trochę wiedzy, może nie specjalnie dużo ale: trzeba wiedzieć co to jest w ogóle BAT, trzeba wiedzieć, że kod zaprezentowany w poprzednim poście należy wkleić do pliki i odpowiednio go nazwać, uruchomić z odpowiednimi uprawnieniami itd. Warto też wiedzieć co dokładnie znaczą poszczególne komendy, a w razie potrzeby rekonfiguracji trzeba wiedzieć jak to zrobić. To oczywiście proste dla osób które się znają na administracji systemem, jednak śmiem twierdzić, że trochę bardziej skomplikowane niż kilka kliknięć w Auto-Backup.

Tu przyznam rację i na potrzeby mniej doświadczonych użytkowników polecam Cobian backup :) Darmo, myszką, łopatologicznie :)

AB pisze:
3. O "bezpłatności" już wcześniej wspominałem. Skoro bezpłatność jest taka ważna po co użytkownicy tego forum korzystają z symfonii? Przecież można bezpłatnie prowadzic księgowość za pomocą liczydeł i kartki papieru (ok, kartka i liczydła tez coś kosztują, ale mniej niż symfonia :)).

Bo Symfonia wnosi coś więcej (merytorykę, kontrolę, gwarancję zgodności z przepisami) i głównie za to się płaci a "dodatniość" twojego rozwiązania np. nad batem czy Cobian Backup jest raczej trudna do określenia.

AB pisze:
4. Argument naprawdę naciągany. Analogicznie mógłbym powiedzieć, że jeśli klient zapomni swojego imienia i nazwiska to ma pozamiatane chyba jeszcze bardziej :). Ale to nie znaczy, że klient ma zrezygnować z używania swojego imienia i nazwiska.

Zapewne zdajesz sobie sprawę że przypadki amnezji medycznej są zjawiskiem znacząco rzadszym niż zagubienie hasła stąd twój kontrargument jest bardzo słaby.

AB pisze:
5. Pojecie zaufana obsługa użyłem w kontekście tego, że w ogóle warto mi i mojej firmie ufać. Jednak stosowane przez nas zabezpieczenia są na tyle skuteczne, że nawet w przypadku gdyby ta obsługa nie była zaufana to nie ma możliwości odczytania zawartości backupu klienta. W żadnym wypadku.


Czyli generalnie nie jesteś użytkownikiem który poleca jakieś rozwiązanie które sprawdził, tylko próbujesz sie tu zareklamować i coś sprzedać. Być może Admin by się zainteresował tym wpisem bo nie temu służy to forum.


2010-07-26, 11:28
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-07-22, 14:40
Posty: 8
Post 
wrob pisze:
1 (i 2 i 3) - Harmonogram zadan, albo np darmowy cobian backup ktory ma i harmonogram i cala reszte funkcji lacznie z pakowaniem szyforwaniem i wgrywaniem na rozne zasaby lacznie z netem.

A z forum ludzie korzystaja wlasnie dlatego aby ograniczyc koszty...



4. Zapominasz ze istniej cos takiego jak dowod osobisty :-) Jesli zapomniales nazwiska mozesz tam sobie sprawdzic.....

Pytanie brzmi - po co platna usluga - jesli identyczna(a nawet z wiekszymi mozliwosciami) usluga(np cobian) jest dostepna bezplatnie?

Spokoj ducha itp - to juz argument - ogolny za robienim kopii - dowolna metoda - i to wszystkim czytelnikom forum bardzo polecam - ROBCIE KOPIE - szczegolnie podreczne zanim cos napsujecie :-)


No właśnie. Jeśli dobrze się poczyta to oczywiście, że znajdzie się rozwiązanie każdego problemu. Wiadomo, że harmonogram lub inny soft i po kłopocie. Tylko nie każdy potrafi to sobie sam zrobić. Napisałem o Auto-Backup bo wydaje mi się, że jest to jedno z rozwiązań. Poza tym, właściwie, o czym nie wspomniałem, istnieje wersja darmowa tej usługi :).

W ogóle sam program auto-Backup jest darmowy. Płatna jest usługa przechowywania danych na bezpiecznym serwerze. to tak samo jak każdy płaci za zewnętrzny dysk twardy czy płyty CD/DVD których używa do backupu. Jeśli taki koszt jak nośnik jest w firmie uzasadniony, to u nas nośnikiem jest serwer. Serwer który jest o niebo bezpieczniejszy, niezawodny i wygodniejszy w użyciu niż płyta CD/DVD, która nota bene często leży w szufladzie obok komputera z którego zgrano na nią dane, przez co narażona jest na niemal te same niebezpieczeństwa co kopia główna danych na komputerze.

Jeśli chodzi o koszty/płatności. To sprawa względna. Należy brać pod uwagę korzyści wynikające z danego rozwiązania.

W przypadku darmowych usług nie ma do kogo się zgłosić jeśli coś nie zadziała lub, co gorsza, nie ma kogo "pozwać" w przypadku powstania strat. W przypadku narzędzi darmowych, pozbawionych supportu czy gwarantujących jakąś jakość usług, wszystko co robimy robimy na własne ryzyko. Równie dobrze, też na własne ryzyko można w ogóle nie wykonywać kopii zapasowych. W końcu to sprawa indywidualna. Nie chcesz nie robisz. Uważasz że nie możesz na to wydać pieniędzy, to nie rób tego wcale -- wyjdzie jeszcze "taniej" (jeśli nic się nie stanie).

Co do kosztów jeszcze: trudność wykonania danego zadania to też koszt. Ile warte są godziny pracy administratora czy właściciela firmy? Czy lepiej godzinami przeczesywać internet w poszukiwaniu "darmowego" softu, a potem siedzieć całymi dniami nad komputerem i próbować przystosować go do potrzeb? Czy w tym czasie właściciel firmy, bądź jej pracownik nie przyniósł by sobie i firmie więcej zysków np. szukając klientów na produkty czy usługi firmy bądź zajmując się czymkolwiek innym na czym się ZNA i co może sprawić, że zyski firmy wzrosną do tego poziomu, żeby nie trzeba było się martwic o te kilka złotych wydanych na profesjonalne zabezpieczenie cennych, a często bezcennych, danych?

Ja wychodzę z założenia, że w biznesie warto zajmować się swoja działką. Jeśli prowadzisz firmę księgową czy projektujesz ogrody to rób to najlepiej jak umiesz. A zabezpieczenie danych pozostaw tym, którzy tez potrafią to najlepiej. Dzięki takiemu podziałowi zarówno Twój biznes jak i mój pozostanie profesjonalny. Ty skorzystasz z moich usług backupu danych a ja poproszę Cię o zaprojektowanie mi ogrodu przed biurem. I dodatkowo będę miał pewność, że na etapie 80% realizacji projektu nie trafi szlag bo mój wykonawca ogrodu będzie miał kopię zapasowa swoich dokumentów. Co więcej gdybym miał do wyboru dwie firmy projektujące ogród i jedna miała by skuteczny system ochrony danych (i się tym pochwaliła przede mną) a druga by nie miała, wybrał bym tę pierwszą jako wykonawcę mojego trawnika.


2010-07-26, 11:39
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Walisz tu nudny marketingowy belkot :-(

Ja bym wybral firme ktora robi lepsze ogrody - ma lepsze referencje i wecej ogrodow zrobila a nie tak ktora ma lepszy backup - czy(reductio ad absurdum) tez opony bardziej lubianej przezemnie firmy na swoim traktorze - a rowniez kolor trzonkow lopat ktorymi beda kopac moj ogrodek mnie nie podnieca.....

A co do szukania programu - i czasu szefa - po to jest forum - tak samo trzeba stracic czas na znalezienie twojej oferty jak i darmowego programu - wiec argument uwazam za bezsensu


2010-07-26, 11:47
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-07-22, 14:40
Posty: 8
Post 
wrob pisze:
Walisz tu nudny marketingowy belkot :-(

Ja bym wybral firme ktora robi lepsze ogrody - ma lepsze referencje i wecej ogrodow zrobila a nie tak ktora ma lepszy backup - czy(reductio ad absurdum) tez opony bardziej lubianej przezemnie firmy na swoim traktorze - a rowniez kolor trzonkow lopat ktorymi beda kopac moj ogrodek mnie nie podnieca.....

A co do szukania programu - i czasu szefa - po to jest forum - tak samo trzeba stracic czas na znalezienie twojej oferty jak i darmowego programu - wiec argument uwazam za bezsensu


To nie bełkot, tylko fakty, co prawda teoretyzuje tu nieco, ale jednak... Zakładam że te dwie firmy są tak samo dobre i mają tak samo dobre referencje. Więc gdzieś tam po drodze argument o tym, że firma troszczy się o swoje dane może do mnie przemówić.

Przykład z ogródkiem był mocno oderwany od rzeczywistości. Ale w przypadku firmy która miałaby mi obsługiwać księgowość czy pracować na innych ważnych danych, mój argument nabierze większej wartości.

Poza tym, takie z pozoru mało istotne szczegóły SĄ brane pod uwagę przy wyborze ofert dużych firm z sukcesami przez inne profesjonalne firmy, które również odnoszą sukcesy.

Żeby być dobrym czy wręcz najlepszym w swojej dziedzinie, należy korzystać z usług firm które też są dobre i które tez odnoszą sukcesy. Nie chcesz polegać na usługach byle jakiej firmy w przypadku kiedy założeniem Twojej firmy jest być jak najdalej od bylejakości. To samo tyczy się rozwiązań pośrednich.

Co do czasu. Już sam fakt, że użyłeś słowa "stracić" powoduje tu negatywne konotacje. Czasu nie należy tracić, tylko ewentualnie "zużywać". Tracenie czasu nie leży w niczyim interesie. I są rozwiązania i metody które ten potencjalnie stracony czas ograniczają lub w ogóle eliminują. I tylko o to chodziło mi w mojej wypowiedzi.

Każdy sam decyduje czy warto poświęcać na coś czas czy nie. Przytoczyłem argumenty, w które wierzę. Wierzę w specjalizację w biznesie i tego się trzymam. Nie oceniam arbitralnie tego czy dane rozwiązanie jest dobre czy nie. Pokazuję jedynie, że istnieją różne warianty postrzegania biznesowej rzeczywistości.

Pozdrawiam.


2010-07-26, 12:04
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Ladnie to ujales - i ja osobiscie sie z tym zgadzam iz specjalizacja w biznesie to podstwa - problem w tym aby nie byla to waska specjalizacja - albo inaczej - waski specjalista nie powinien docierac do klienta koncowego - czemu? - zaraz to uzasadnie:

Popatrz - firma chce zamowic nasz przyslowiowy ogrod - czy szef powinien zużyc swoj czas na poszukiwania i ustalenia z geodeta, biologiem, specjalista od designu ogrodow, operatorami lopaty, sprzedawca roslin, sprzedawca ziemi itp?

Kazdy odpowie - ze nie - z powinien znalezc firme ktora projetuje i robi ogrody a juz ta firma ma kontakty z w/w osobami itp.

I tu jest pies pogrzebany - eksperci tego forum reprezentuja wlasnie takie uniwersalne firmy (np ja to hsoft.pl) ktore dostarczaja klientowi system informatyczny (ogrod) - przepraszam za kolokwializm - w wersji FULL WYPAS - ksiegujacy wystawiajacy faktury, z backupem itp - oferta samego backupu to oferta specjalistyczna i winna (IMHO) ona trafic do naszych firm - abysmy jej uzywali u klienta - a trafila na to forum czyli do klienta koncowego - ktory przypominam potrzebuje ogrodu a nie samej lopaty


2010-07-26, 12:27
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-07-22, 14:40
Posty: 8
Post 
wrob pisze:
Ladnie to ujales - i ja osobiscie sie z tym zgadzam iz specjalizacja w biznesie to podstwa - problem w tym aby nie byla to waska specjalizacja - albo inaczej - waski specjalista nie powinien docierac do klienta koncowego - czemu? - zaraz to uzasadnie:

Popatrz - firma chce zamowic nasz przyslowiowy ogrod - czy szef powinien zużyc swoj czas na poszukiwania i ustalenia z geodeta, biologiem, specjalista od designu ogrodow, operatorami lopaty, sprzedawca roslin, sprzedawca ziemi itp?

Kazdy odpowie - ze nie - z powinien znalezc firme ktora projetuje i robi ogrody a juz ta firma ma kontakty z w/w osobami itp.

I tu jest pies pogrzebany - eksperci tego forum reprezentuja wlasnie takie uniwersalne firmy (np ja to hsoft.pl) ktore dostarczaja klientowi system informatyczny (ogrod) - przepraszam za kolokwializm - w wersji FULL WYPAS - ksiegujacy wystawiajacy faktury, z backupem itp - oferta samego backupu to oferta specjalistyczna i winna (IMHO) ona trafic do naszych firm - abysmy jej uzywali u klienta - a trafila na to forum czyli do klienta koncowego - ktory przypominam potrzebuje ogrodu a nie samej lopaty


I ja się z tym zgadzam. Aczkolwiek będąc adwokatem wspominanego przeze mnie rozwiązania, zawsze korzystam z okazji do prezentacji jego zalet w kulturalnej dyskusji na tematy okołobackupowe.

Akurat Auto-Backup oferowany jest w dwóch wersjach, z czego jedna jest wersja jest dedykowana dla biznesu i de facto, naszymi resellerami są właśnie firmy o profilu podobnym jak hsoft.

Oferta resellerska jeszcze nie trafiła do hsoftu :), ale to nie problem, wystarczy wyrazić zgodę (bo nie rozsyłamy niezamówionych wiadomości ani ofert) i chęć otrzymania takiej oferty przesyłając maila na mój, podany wcześniej adres do czego Ciebie, szanowny rozmówco gorąco zachęcam.

Pozdrawiam.


2010-07-26, 13:21
Wyświetl profil

Rejestracja: 2020-08-25, 12:02
Posty: 3
Post Re: sposoby archiwizacji symfonii
Ja uwielbiam pracę w ogrodzie i zawsze sama wszystko projektuje polecam wam ten sklep bardzo okazyjne ceny :D https://wpolu.pl/


2020-08-25, 12:14
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Backup symfonii/bazy symfonii - Symfonia Handel 2013

w Techniczne

puni3k

4

4729

2013-01-31, 12:04

krzysiek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Instalacja Symfonii ERP 2017 i Symfonii 2.0

w Techniczne

mundek

1

2581

2018-01-24, 16:10

szepczący Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. instalacja symfonii

w Techniczne

robiwaw

3

5619

2008-01-23, 00:55

robcio Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. 'Sprzętożerność' Symfonii.

w Techniczne

zz

3

2587

2009-09-23, 14:59

wrob Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant