Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-03-29, 01:15x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
klucz sprzetowy windows 7 problem 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2010-09-08, 13:41
Posty: 75
Post klucz sprzetowy windows 7 problem
Po zainstalowaniu systemu symfonia na windows 7 zaden z programow nie widzi klucza (programy wyswietlaja wersje 60 dni). Podczas instalacji klucz instalator zglasza problem z biblioteka MPIWIN32.dll, ale konczy instalacje komunikatem sukcesu. Jka probuje go odinstalowac to nie daje sie dla odmiany zglasz blad 1721
Błąd 1721. There is a problem with this Windows Installer package. A program required for this install to complete could not be run. Contact your support personnel or package vendor.

Daje sie dopiero odinstalowac specjalnym programem nie pamietam teraz nazwy.

Probowalem juz bez zapory, bez antywirusa i z pelnym dostepem do konta admin, restarty z kluczem, rozne kombinace i bez zmian. W uslugach widze uruchomiona obsluge klucza, zatrzymywanie / uruchamianie nic nie daje.

Wszystkie kody w kluczu i programach, aktywacje ok. Zainstalowalem na laptopie pod XP i rusza od razu bez limitu i wszystko widzi jak trzeba. Pod XP widze ze chodzi serwis a pod 7 tylko usluga, tak powinno byc?

Dzwonilem do Ironsoftu , nie maja pomyslu. W internecie nie widze informacji na ten temat. Sciagnolem tez instalke klucza z sage i tez sa te same bledy.

Nie mam juz pomyslu co dalej .

Ktos wie jak rozwiazac problem?
wersje programow nowe, dopirero kupione 2010. Komp nowy ,nowa winda i zadnych glupot poinstalowanych tylko ofice , antywiurus i symfonia.

pz

_________________
pbrk


2010-09-08, 14:02
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
chyba zacznę pisać: "Jak słyszę Windows 7 to mi sie (...) chce" :)

Napisz jaki to W7 czy aby znów nie x64. A co do Ironsoftu - nie dziwię się bo rozwiązywanie takich spraw to sprawa dla serwisu na miejscu - z dostępem do komputera, logów, instalek i innych narzędzi a przez telefon to można zapytać "czy restartował Pan komputer? ;)


2010-09-08, 14:20
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-09-08, 13:41
Posty: 75
Post 
Na "szczescie" 32 bit. Myslalem ze nie ja jeden stawiam Symfonie na W7 i nie pierwszy mam taki problem stad telefon do Ironsoftu. Pojawily sie co prawda sugestie z ich stony ze moze przyjada albo ja ich odwiedze ale pozostaje kwestia kasy, kto bedzie placil. Wydaje mi sie ze jezeli program jest dobrze napisany a system dopiero co postawiony to przynajmniej w teorii powinno ruszyc od razu (tak jak sprawdzilem na XP). Czy to nie powinna byc reklamacja?
Nie jestem informatykiem ale potrafie sobie pokonfigurowac zapory, antywirusy, uprawniwnia admina czy siec i zajzec tu czy tam ale jezeli to za malo dla symfonii to az boje sie pomyslec ile zaplace za ich robote.

tu znalazlem podobny problem

http://www.ironsoft.pl/forum/viewtopic.php?t=453

i moze rozwiazanie ale nie do konca rozumiem co znaczy

"Pomimo uruchomonej usługi SageNetKey i tak trzeba tuż po włączeniu komputera "naprawić" serwer (ale tylko przy pomocy pliku pobranego z serwera ftp- inne wersje z płyty powodują błędy instalatora numery 4 cyfrowe różne -ostatnio 1721)"

oc o chodzi z tym naprawic przy pomocy pliku z ftp?
autor na razie nie odpowida


pz

_________________
pbrk


2010-09-08, 14:42
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
Problemem nie jest Symfonia tylko Windows 7, nie tylko Symfonia ma z nim problemy, można by rzec większość aplikacji, które nie są prostym programikiem, mają dodatkowe moduły czy aplikacje/usługi współpracujące działa poprawnie na XP a na 7 to już rosyjska ruletka.

U Ciebie występuje problem nie z samą symfonią a serwerem klucza - czyli oprogramowaniem, które jako tako nie jest produkcji "symfonicznej" tylko pochodzi od dostawcy klucza.

Spróbuj tej wersji jeśli na płycie masz starszą:

ftp://ftp.symfonia.pl/pub/symfonia/hotl ... /2010.1/0/


2010-09-08, 15:26
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-09-08, 13:41
Posty: 75
Post 
ok, wroce do domu to sprobuje

wczoraj probowalem ta wersje , moja byla tez 2010. tu juz nie pamietam dalej co po kropce (niby kupiona kilka dni temu)
http://www.sage.com.pl/male-i-srednie/klucz-sprzetowy

to klucz nie jest roduktem SAGE pod Symfonie?

_________________
pbrk


2010-09-08, 15:41
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
wyobraź sobie że nie :) Sage nie ma fabryki kluczy sprzętowych ani też nie skleja ich ze spinaczy i klipsów biurowych na zapleczu ;)

Jak większość producentów oprogramowania także i Sage wspiera się sprawdzonymi na całym świecie rozwiązaniami, jeśli cię to interesuje to pooglądaj to http://www.marx.com. W sekcji download możesz także ściągnąć najnowsze sterowniki do klucza (interesuje cie Crypto-box), może to w nich tkwi problem.

A co do niedawnego zakupu... płytki nie są nagrywane codziennie tylko w cyklach więc mogą mieć i kilka miesięcy a na ftp zawsze można odszukać coś nowszego niż wytłoczono.

I jeszcze pytanie - czy aplikacja do programowania klucza widzi zapisane w nim aktywacje?? Jeśli tak to czy numery licencji w install.ini są zgodne z tymi w kluczu?


2010-09-08, 16:12
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Tak nawiazujuac do tematu rosyjskiej ruletki :) Mam akurat rosyjski windows 7 (32bit) na swoim kompie - i ta instalka HK2010 ktora podal Krzysiek na pewnio dziala - wlasnie ja zainstalowalem dla sprawdzenia - zadnych bledow

Natomiast fakt - czy w install ini masz wlasciwe numery seryjne zgodne z tymi w kluczu?

Npisales tez
Cytuj:
ale pozostaje kwestia kasy, kto bedzie placil.
- kupiles auto z instalacja radiowa - i kupiles radio - teoeretycznie wszystko jest nowe i powinno zadzialac od strzalu itp - ale w praktyce trzeba pare kabelkow podlutowac, cos przykrecic cos dogiac itp - zawsze za to placisz - czy swoim czasem (i kosztami plastra jesli sie przypalisz lutownica) - czy tez warsztatowi ktory ci to podlaczy.... ::)


2010-09-08, 18:08
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-09-08, 13:41
Posty: 75
Post 
dzieki, wszystkim , troche mnie oswiecliscie
myslalem ze klucz to firma robi sama i sama go oprogramowywuje
Na razie jescze mi nie ruszylo, wczoraj nie mialem wieczorem czasu tylko dzis przed praca uruchomilem plik sciagniety z ftp. Nie daje sie zainstalowac (instalacja przebiega jak przy wczesniejszych wersjach), moze byc tak jak pisze krzysiek problem ze sterownikim crypto box, sprobuje jak znajde chwile czasu go sciagnac.

Kody w kluczu sa dobre, widac je pod windows 7 i Xp z tym ze pod win 7 nie widzi ich symfonia a pod xp widzi i dziala pieknie bez limitu.

podczas instalacji wywala takie komunikaty (ta biblioteka MPIWIN32.dll to jest na dysku )


Załączniki:
calosc.JPG
calosc.JPG [ 72.61 KiB | Przeglądany 10295 razy ]

_________________
pbrk
2010-09-09, 11:12
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-09-08, 13:41
Posty: 75
Post 
nie wiem jak to zrobilem ale dzila !!!

w skrocie, bylem na stronie marx, sciagnelem sterowniki i program diagnostyczny
odinstalowalem klucz
zainstalowalem jedno i drugie i nie dzialalo (program diagnostyczny nie widzial sterownikow i klucza ani przed ani po instalacji, no to koniec pomyslalem)
ale jeszcze raz odinstalowalem klucz programem revo z tym ze z opcja recznego sterowania ale i tak wybieralem zawsze wszystko na liscie
jeszcze raz zainstalowalem klucz tak jak mi doradziliscie sciagniety z
ftp://ftp.symfonia.pl/pub...HDKEY/2010.1/0/
(zreszta poprzednio tez juz instalowalem ten)
w miedzyczasie windows sciagnal jakas poprawke i zainstalowal (chyba nic waznego)
przeladowalem system i nie wierze widzi symfonia widzi klucz!
odpalilem program diagnostyczny marx ale ten dalej nie widzi serownikow i kucza fizycznie (niewazne)
wazne ze smfonia widzi
klucz byl caly czas w gniezdzie usb i nic z nim nie robilem
jeszcze raz dzieki wszystkim
pz

_________________
pbrk


2010-09-13, 23:08
Wyświetl profil

Rejestracja: 2007-12-13, 23:19
Posty: 367
Pomógł: 2
Post 
a dawno dawno temu na każdym urządzeniu USB było napisane
NAJPIERW URUCHOM PŁYTE INSTALACYJNA A PÓŹNIEJ WYTKAJ...

wszystkie sterowniki są dobre a najlepsze te które dostarcza producent posługujący się urządzeniem..


taka refleksja mi się nasuwa, po tej dyskusji


2010-09-28, 22:47
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-09-08, 13:41
Posty: 75
Post 
cytat z instrukcji:
"Podczas instalacji oprogramowania serwera, klucz sprzętowy nie musi być podłączony do komputera."
ale moze cos w tym jest
pz

_________________
pbrk


2010-09-29, 08:21
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 11 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Klucz sprzętowy - Windows 8 (64-bit)

w Techniczne

koryt

0

2123

2014-02-24, 10:57

koryt Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Klucz sprzętowy - Windows 8 (64-bit)

w Techniczne

Messer

5

4842

2013-08-30, 10:57

Jarek75 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Klucz sprzętowy Windows 7 64 bit

w Techniczne

gjacek

2

3062

2013-07-09, 21:09

krzysiek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Klucz sprzętowy - Błąd 427 tylko na stanowisku z Windows 10

w Techniczne

Mich@l

1

3227

2020-08-04, 14:04

Mich@l Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant