Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-25, 07:48x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Problem z przeniesieniem klienta i kluczem sprzętowym 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2010-09-08, 18:49
Posty: 26
Post Problem z przeniesieniem klienta i kluczem sprzętowym
Witam! U mnie w firmie jest wykupiona licencja symfonii na dwa stanowiska. Na jednym z komputerów jest zainstalowany serwer symfonii, do którego jest podpięty klucz sprzętowy usb.
Na drugim komputerze była zainstalowana wersja kliencka, ale niestety dysk z tego komputera uległ uszkodzeniu. Muszę teraz uruchomić symfonię klienta na innym komputerze, ale mam problemy.
Instaluję symfonię z płyty i kończę instalację. Następnie instaluję program klienta serwera do kluczy sprzętowych i podaję nazwę serwera. Powinno być ok, ale nie jest gdyż po wybraniu firmy poprzez opcję "dołącz" (podaję ścieżkę sieciową do serwera symfonii) oraz zalogowaniu się na admina wyskakuje mi monit, o niepoprawności klucza, i że trzeba dokonać aktywacji. Gdzie może leżeć problem? Proszę o pomoc gdyż muszę pilnie uruchomić drugą jednostkę z symfonią.


2010-09-08, 19:07
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
:-)


Załączniki:
Komentarz: :-)
szukaj.png
szukaj.png [ 41.46 KiB | Przeglądany 9646 razy ]
2010-09-08, 19:18
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-07-27, 20:35
Posty: 8
Post 
a nie napisałeś co potem wpisać w szukaj

pomocne może okazać się wyjaśnienie że problem nie leży tylko siedzi miedzu klawiatura a oparciem fotela.

podpowiem ze przed szukaj wez jeszcze i wylacz zapore windows moze obejdzie sie bez grzebania w wielu postach ktore wyjasniaja twoj problem na poziomie wyzszym niz zapora


2010-09-08, 19:25
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Tam w tym poscie sa jescze straszne slowa - "Instaluję symfonię z płyty" - co rodzi we mnie poderzenia iz to instalacja pelna lokalna - a wtedy poza jak slusznie zauwazyles zaporą - czai sie straszniejszy potwor - niewypelnione install.ini..... :-)


2010-09-08, 19:32
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-09-08, 18:49
Posty: 26
Post 
Szukałem, zaporę także wyłączałem zarówno na nowym komputerze klienckim, jak i na serwerze (tu musi być wyłączona zapora, bo przecież działało na innej stacji klienckiej). Problem zdaje się być podobny co tu http://forum.mojasymfonia.pl/viewtopic. ... prz%EAtowy ,ale przecież nie został on w tym wątku do końca rozwiązany ("a nie było by taniej dostosować plik tekstowy do starego klucza? ") - ja również nie wiem jak dostosować plik tekstowy do starego klucza i nie bardzo mnie stać na zapłatę 200zł jak to uczynił autor powyższego topicku.


2010-09-08, 19:37
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Przeczytaj uwaznie ten watek ktory sam zacytowales i zastosuj sie wszystkich trzech porad tam po kolei... i wtedy napisz punkt po punkcie jak je zrealizowales i czy pomogly


2010-09-08, 20:07
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-09-08, 18:49
Posty: 26
Post 
1. Instaluję zgodnie z wytycznymi w dokumentacji (start\ programy\ sage\klucz sprzętowy - dokumentacja\ klucz sprzętowy.pdf) czyli istaluję klienta serwera kluczy.
Na pewno dobrze wpisuję nazwę serwera gdyż komputery dają się zapingować po nazwie.

2. Przeczytałem całą dokumentację pdf, a w szczególności podpunkty dotyczące instalacji klucza sprzętowego oraz ustawienia zapory systemu windows.

3. Co do tego zapisu: "w pliku install.ini instalacji głównej na serwerze dla wersji którą odpalasz widnieje numer licencji programu zgodny z licencją zapisaną w kluczu?"
to jeżeli chodzi o to, aby się zgadzał z tym na płycie instalacyjnej - to tak zgadza się, a niby dlaczego miałby się nie zgadzać, przecież serwerowa symfonia odpala się bez problemu. Mi chodzi o kliencką symfonię i jeżeli jakieś przeedytowanie pliku install.ini na komputerze z kliencką symfonią byłoby pomocne to chętnie bym z tej opcji skorzystał, ale w topicu, o którym tu mowa jest tylko sugestia "...a nie było by taniej dostosować plik tekstowy do starego klucza? ;)" , ale ja podobnie jak autor topicu nie wiem jak to zrobić.


2010-09-08, 21:18
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-11-02, 13:05
Posty: 191
Post 
moze byc problem dns
nie wiem czy masz wpisane na stale
wiec polecam wpisanie w trakcie instalacji ip a nie nazwy

problemy dnsowe mozna tez "ominac" wpisujac w hostach na stale nazwe i ip


2010-09-08, 21:27
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-09-08, 18:49
Posty: 26
Post 
Wpisywałem również ip ręcznie. Rozmiem, że poprawny zapis to ten bez \\ . Program do instlacji klucza sprzętowego pobrałem z ftp://ftp.symfonia.pl/pub/symfonia/hotl ... all/HDKEY/ (3.20) . Czy jest istotna wersja tego programu tzn. czy na serwerze i kliencie musi być zainstalowana ta sama wersja programu do kluczy sprzętowych? Choć po prostu dziś (jak już nie mogłem znaleść punktu zaczepienia) nainstalowałem wersję 3.02 na poprzednią wersję (nie wiem jaka była), która już była na serwerze więc tu może być problem o ile to istotne.
Być może jakaś usługa sieciowa jest wyłączona, ale udostępnianie plików i drukarek na serwerze symfonii działa bez zarzutu - przecież symfonia jest udostępniona i jak otwieram symfonię na kliencie i wciskam przycisk "dołącz" to wyskaluje mi pole do podanie ścieżki i podaje ścieżkę do udostępnionej symfonii na serwerze i dołącza się wybrana firma spod tej ścieżki. Loguję się również na admina z odpowiednim hasłem i wtedy wyskakuje mi błąd licencji 427.
_____________________________________________
edit
Wrob napisał:
Tam w tym poscie sa jescze straszne slowa - "Instaluję symfonię z płyty" - co rodzi we mnie poderzenia iz to instalacja pelna lokalna - a wtedy poza jak slusznie zauwazyles zaporą - czai sie straszniejszy potwor - niewypelnione install.ini.....
być może masz rację i prosiłbym Cię o istrukcję jak to zrobić gdyż wcześniej nie miałem z tym styczności.
P.S. instalowałem na obydwa sposoby tzn. najpierw wybrałem opcję "instalacja stacji roboczej", później "instalacja programu" i było ten sam problem, ale gdzieś słyszałem o edycji tego pliku także może to by pomogło.


2010-09-08, 21:51
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-11-02, 13:05
Posty: 191
Post 
jezeli na kliencie zainstaloweles pelna wersje wtedy numer seryjny nie ciagnie sie z serwera
prawym przyciskiem na skrot
wlasciwosci
otworz lokalizacje pliku
tam znajdziesz install.ini w ktorym musi byc numer seryjny zgodny z kluczem (jesli mowisz ze na serwerze dziala to skopiuj z tamtad ten plik)


2010-09-08, 22:36
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-09-08, 18:49
Posty: 26
Post 
Jest to wersja wer. 2009 Nielimitowana 2 użytkowników (tak jest napisane na płycie). Czyli mam rozumieć, że kopiuję plik install ini z syfmonii serwerowej i wklejam we wskazane miejsce. Ok., a czy normalnie wtedy będę mógł się podłączyć pod serwer i korzystać z udostępnionej serwerowej bazy danych tzn. czy przy po podłączeniu nie będzie konfliktu nr seryjnych itp.?


2010-09-08, 22:50
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Moze prosciej - uruchamiaj program z serwera - a nei isntaluj go lokalnie..

Albo popros fachowca o pomoc - to bedzie 15minutowa usluga.......


2010-09-09, 03:17
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-09-08, 18:49
Posty: 26
Post 
No więc właśnie Was proszę o pomoc, ale widzę, że same ogólnikowe odpowiedzi. Uruchamiaj program z serwera... , ale jak to zrobić, tzn. jakieś wskazówki, bo robię to pierwszy raz.


2010-09-09, 06:59
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
To jest forum na ktorym staramy sie pomagac - rozwiazujac konkretne problemy - przy zalozeniu iz pytajacy ma wiedze bazowa potrzebna do ich rozwizania.
W wypadku np kadrowej pytajacej jak cos zrobic w programie zakladamy iz wiedze o przepisach dot wynagrodzen pytajaca posiada a problem ma jak to zrealizowac

W wypadku pytan technicznych zakladamy iz bazowa wiedze informatyczna i pewna dociekliwosc pytajacy posiada

Natomiast jesli jej nie posiada- to sugeruje spotakanie/telefon ze najlepiej swoim dystrybutorem z okolicy - na pewno pomoze - szybciej niz wielodniowe dociekania na forum.... :-) a jak pamietam w danej sytuacji pisales iz czas jest istotny.

PS. Uruchomic z serwera - tzn uruchomic z serwera :-) - otworzyc ekplorator windows wejsc na podmapowany dysk sieciowy z serwera znalezc tam amfk.exe - i dwukliknac :)


2010-09-09, 10:45
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 14 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Problem z kluczem sprzętowym

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

w Programowanie

Bahomet

19

14804

2010-06-10, 16:26

symfhan09 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Problem z kluczem sprzętowym i zdalnym pulpitem

w Techniczne

witolldo

1

4168

2020-04-05, 17:15

wasylekwawa Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Problem z kluczem sprzętowym........ Zdarzenie numer 427

w Techniczne

goldengate

9

15489

2018-02-26, 13:48

Sfor Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. instalacka MKP z kluczem sprzętowym

w Techniczne

Fairy_san

1

2748

2012-07-21, 09:54

krzysiek Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant