Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-03-29, 08:02x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Problem z utworzeniem nowego roku w FK 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2011-01-03, 16:42
Posty: 4
Post Problem z utworzeniem nowego roku w FK
Witam,

przejrzałem wszystkie tematy które znalazłem na tym forum dotyczące serwerów Linuxowych ale nie znalazłem nic podobnego więc zakładam nowy.

Sytuacja wygląda tak że na mam serwer Linuxowy na którym jest Pervasive serwer 9 udostępniający bazy m.in do FiK premium, równocześnie jest tam samba która hostuje pliki tej aplikacji dla kilku stacji sieciowych (Windows XP).

Co do pracy nie ma zastrzeżeń, ale podczas próby utworzenia nowego roku, program jakby nie był w stanie tego robić.
Klikam na nowy rok, po potwierdzeniu mu numeru roku, potwierdzeniu komunikatu o nie możności zmiany nazwy po utworzeniu i kliknięciu na "nie" w kwestii zmiany danych kont (tak mi się wydaje bo nie mam tego przed oczyma, ale to i tak nie ma raczej za bardzo znaczenia co tam jest napisane) powinno wg mnie nastąpić utworzenie nowej bazy, ale za miast tego program chwilę mieli i wraca do pytania o nazwę roku i tak w kółko.

Czy ktoś z Was się z tym spotkał? Wiem ze w zeszłym roku (jeszcze tu nie pracowałem) problem ten był rozwiązywany (robił to serwisant zewnętrzny) przez przegranie bazy do windowsa, podłączenie jej lokalnie z pervasive workgroup i utworzeniu nowego roku w ten sposób, a potem przegranie tego z powrotem na serwer Linuxa, ale wydaje mi się że to trochę bez sensu.
Macie może jakieś pomysły jak by można to ugryźć?
Wersja FK jest najnowsza dostępna z tego co kojarzę 2011.1a

pozdrawiam
MR


2011-01-03, 17:01
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Problem jest prosty - musisz nieco lepiej opanowac administrowanie tym linksem/samba - trzeba zrobic tak aby nowotoworzonne katalogi dziedziczylyautomatycznie prawa z katalogu nadrzednego - wtedy FK bedzie potrafila zalozyc nowy katalog i wgrac tam dane.....

Ale szybciej jest faktycznie to przegrac na stacje robocza zrobic i przegrac z powrotem :-)


2011-01-03, 18:38
Wyświetl profil

Rejestracja: 2011-01-03, 16:42
Posty: 4
Post 
Tylko że wg mojej wiedzy samba ustawiona jest tak jak powinna być ok:

[Symfonia]
path = /home/symfonia
valid users = xxx
public = yes
writable = yes
printable = no
create mask = 0777
# force create mode = 0777
force create mode = 0
directory mask = 0777
force directory mode = 0
force group = symfonia
oplocks = False

linia wyhashowana była wcześniej, zmieniłem ją by sprawdzić czy to coś zmieni ale nic to nie dało.
Zaobserwowałem jednak dziś że po klepnięciu na "utwórz' w programie, na serwerze zakłada się katalog 2011, w środku tworzą się pliki, a po sekundzie,dwóch wszystko znika i wtedy program wraca do okienka początkowego. Wygląda jakby był w stanie stworzyć i katalog i pliki ale potem coś robi/sprawdza co mu nie pasuje i się z tego wycofuje nie generując żadnego komunikatu.
Udało mi się wstrzelić w timing i przegrać ten katalog z plikami który on tworzy (ale nie jestem pewien czy na pewno udało się przegrać wszystkie pliki) i uprawnienia na wszystkich plikach są ustawione na "psql/pvsw 0644" a na katalogu "użytkownik/symfonia 0777".
Porównując do istniejącego roku 2010, uprawnienia na katalogu są takie same, z tym że na niektórych plikach jest tak jak wypisałem wyżej a na niektórych "użytkownik/symfonia 0777".
Próbowałem też dodać acl-e w stylu nt (nt acl support = yes w smb.conf + acl w fstab) ale to też nie przyniosło rezultatu, ciągle ten sam efekt...

Macie może jeszcze jakieś podpowiedzi..? Czy macie informacje na temat jak wygląda dokładnie proces tworzenia i zakładania katalogów/plików/uprawnień w czasie tworzenia nowego roku?

pozdrawiam
MR


2011-01-04, 11:55
Wyświetl profil

Rejestracja: 2011-01-03, 16:42
Posty: 4
Post 
Ewentualnie jeśli nikt nie zna odpowiedzi czy mógłbym prosić o opis (lub linka do opisu) jak lokalnie (Win XP kliencki) podłączyć i przełączyć bazy by program je widział i odwrotnie by powrócić do starej konfiguracji po dodaniu roku (zakładam że nie będzie problemów...).

pozdrawiam
MR


2011-01-04, 15:08
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Skopiowac katalog z danymi na koncowke(alob caly katalog programu i danych) i dac dolacz w FK - oczywiscie na tej koncowce powinien byc jakis pervasive odpalony np workgroup......

PS z tego co pamietam to na linuxsie sam daemon pervasive tez musi miec te prawa i dzeidziczenie nowozakladanych katalogow


2011-01-04, 22:18
Wyświetl profil

Rejestracja: 2011-01-03, 16:42
Posty: 4
Post 
Udało się :)
Dzięki wielkie za podpowiedź.
Trochę miałem problemu żeby znaleźć tą opcję "dołącz", i musiałem zadzwonić do serwisu bo logiczne dla mnie było że tak newralgiczna opcja programu jak przełączenie bazy danych jest dostępna po zalogowaniu na konto administratora i nawet nie spojrzałem co się wyświetla w pasku menu przed wykonaniem tej czynności.... ale cóż.. tutaj jest to dostępne dla byle chłopka roztropka...

Co do uprawnień na sambie i samego daemona pervasiva to jeszcze spojrzę, ale nie wiem czy coś wymyślę... chyba jednak szybciej będzie napisać instrukcję dla potomnych jak to zrobić via winda ;)

Jeszcze raz dziękuję za pomoc
pozdrawiam
MR


2011-01-05, 11:43
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Klika sie pomogł :)

Ale fakt ze z tą samba zawsze sa szopki :( - natomiast nie ma ich np z Handlem na sambie bo on nie robi noych katalogow nigdy :)


2011-01-05, 15:19
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 7 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki FK2011.1B i problem z utworzeniem e-deklaracji VAT/UE

w Programy Księgowe

luk2010

11

6422

2011-03-10, 22:48

premax Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Problem z utworzeniem firmy w Symfonii ERP 2020

w Programy Kadrowo Płacowe

sylwia_12

1

4126

2020-05-15, 09:46

rkrzysiek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. otwieranie Nowego Roku

w Programy Księgowe

andzelika

4

3048

2010-01-06, 11:17

andzelika Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. FK Zakładanie nowego roku

w Programy Księgowe

skren

2

2415

2014-01-08, 13:12

skren Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant