Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-29, 15:39x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
"Bład nr 20: : Nieaktywny menedżer bazy danych" 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2011-01-03, 20:17
Posty: 3
Post "Bład nr 20: : Nieaktywny menedżer bazy danych"
Witam wszystkich, pisze poniewaz mam problem z uruchomieniem swojego starego programu symfonia handel premium, jeszcze dzisiaj rano moglem spokojnie wejsc i dzialac, natomiast po instalacji przez przypadek w tym samym katalogu co symfonia handel demonstracyjnej wersji programu symfonia faktura 2011 wyskakuje mi komunikat podczas uruchomienia i zarowno i symfonia handel premium oraz tego nowego symfonia faktura:

"Otwieranie bazy danych C:\Symfonia\hm2006c\\amhm.bin

Błąd nr 20 : Nieaktywny menadżer bazy danych"

no i jakies info, ze mam sie skonsultowac lub zadzownic do firmy sage symfonia

czy moglby mi ktos pomoc w tej sprawie, bardzo licze na jakiekolwiek podpowiedzi badz sposoby rozwiazania tego problemu
z gory slicznei dziekuej za wszelakie info


2011-01-03, 21:05
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
no to sobie narobiłeś :( Napisz czy masz pervasive i jaką wersje instalacji tej faktury robiłeś, typowa czy specjalna


2011-01-03, 21:21
Wyświetl profil

Rejestracja: 2011-01-03, 20:17
Posty: 3
Post 
krzysiek pisze:
no to sobie narobiłeś :( Napisz czy masz pervasive i jaką wersje instalacji tej faktury robiłeś, typowa czy specjalna


witam, no to mnie pocieszyles,
kurcze, ale chyba nie ma sytuacji w takich wypadkach bez wyjscia,
niestety jestem laikiem i nie wiem czy mam czy tez nie mam pervasive, chyba ze jest jakis sposob na to aby moc to sprawdzic to wtedy moge to zrobic. Ogolnie chodzi mi tylko o dostep do tej starej symfoni w celu wydrukowania zestawienia faktur grudniowych oraz kilku duplikatow faktur. I tylko do tego jest mi tylko ten stary potrzebny. Juz od dzisiaj dzialam na nowym symfonia faktura i kasa start, ale bardzo by mi jeszce zalezalo ,aby odzyskac dostep do tej starej symfonii.
Instalacje robilem typowa wszytsko klikalem standard


2011-01-03, 21:43
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
pewnie że to nie jest sytuacja bez wyjścia. na oko 5 min pracy tylko jak Ci to wytłumaczyć :)

jak sprawdzić czy masz pervasive? może zaglądnąć do start/programy i zobaczyć czy jest tam Pervasive albo na dysku C: czy jest folder PVSW.

Rozumiem z nazwy folderu że ten handel to 2006c, jeśli tak to pociągnij sobie instalkę stąd:
ftp://ftp.symfonia.pl/pub/symfonia/hotl ... M2006c.EXE

i puść instalację programu, typową ponownie do tego samego folderu co popsułeś.

I zrób wcześniej jakąś jego kopię.


2011-01-03, 22:11
Wyświetl profil

Rejestracja: 2011-01-03, 20:17
Posty: 3
Post 
Chociaz jednak dobra wiadomosc, a nawet i dwie: jest do zrobienia i to nawet w 5 minut. Szkoda, ze ja takowa wiedza nie dysponuje.
Dzieki za link do instalki, jednak najszybciej zrobie ja jutro, poniewaz od 8 bede siedzial przy komputerze z w/w problemem. Natomiast co do kopii bezpieczenstwa, to czy chodzi o przegranie calego katalogu i jego skopiowanei na inny dysk, poniewaz tak jak juz pislaem poprzez program nie dam rady, a ostatnia kopie zapasowa poprzez symfonie bedac w programie robilem w lipcu :(
Takze jutro zaczne od sprawdzenia czy mam ten pervasive i wtedy moze gdybym mogl jakos w sposob bezposredni sie z Toba Krzysiu skontaktowac np. by phone to bylbym bardzo wdzieczny, moze wtedy bylo by latwiej wytlumaczyc cokolwiek
pozdr


2011-01-03, 22:31
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 5 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Nieaktywny menedżer bazy danych--- Potrzebna POMOC

w Techniczne

rigrig

8

5314

2012-03-02, 19:32

rigrig Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Finanse i Księgowość "Bład nr 20: : Nieaktywny menedżer bazy

w Techniczne

Marek Miklewicz

3

3656

2015-10-13, 18:57

perek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Błąd nr 20 : Nieaktywny menager bazy danych

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

w Techniczne

Bassman

17

12396

2009-06-14, 19:26

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Symfonia Błąd nr 20 Nieaktywny menager bazy

w Techniczne

milka

13

8114

2009-11-30, 09:27

milka Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 81 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant