Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-28, 18:24x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
DDF & Handel Start 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2010-08-05, 19:02
Posty: 46
Pomógł: 1
Post DDF & Handel Start
W Handlu Start nie można dopisywać nowych raportów, więc czy istnieje jakis sposób, aby wygenerować DDF'y do Handlu Start ?


2011-01-05, 19:59
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Oj to tajemnica :) - ale jak troche pogłowkowac majac tez demo HM pod reka - to sie da :)


2011-01-05, 23:15
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-08-05, 19:02
Posty: 46
Pomógł: 1
Post 
wrob pisze:
Oj to tajemnica :) - ale jak troche pogłowkowac majac tez demo HM pod reka - to sie da :)

Próbowałem kombinować - generowałem DDF pod HM i wgrywałem pod bazę HL - nie za ciekawie. Chciałem również przekonwertowac bazę HL do HM, ale uznałem że takie działanie nie przyniesie oczekiwanego rezultatu. W związku z czym, oczekuję dalszych pomysłów na mój dylemat.
Odnośnie odpowiedzi: jeżeli jest jakieś rozwiązanie zgłoszonego problemu, to chyba regulamin forum wymaga, aby udzielać odpowiedzi na temat, a nie generować nic nie wnoszącego merytorycznie szumu.


2011-01-05, 23:26
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Chyba jednak regulamin forum nie zawiera takiego wymogu :-) A przynajmniej go tam nie widze.....

Natomiast warunki licencyjne sage dotyczac generowania/uzywania DDF - wymagaja aby osoba uzywajaca ich miala autoryzacje - czyli sam rozumiesz iż nie moge udostepniac tej wiedzy publicznie...


2011-01-05, 23:40
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-08-05, 19:02
Posty: 46
Pomógł: 1
Post 
wrob pisze:
Chyba jednak regulamin forum nie zawiera takiego wymogu :-) A przynajmniej go tam nie widze.....

Natomiast warunki licencyjne sage dotyczac generowania/uzywania DDF - wymagaja aby osoba uzywajaca ich miala autoryzacje - czyli sam rozumiesz iż nie moge udostepniac tej wiedzy publicznie...


Rozumiem, że nie można umieszczać takiej informacji publicznie, ale nie rozumiem jednak powodów, dla których umieściłeś swoją odpowiedź na moje pytanie. Przecież twój wysiłek całkowicie nie wniósł nic merytorycznie do dyskusji - jedynie jak pisałem, szum. Wydaje mi się, że forum to powstało, aby świadczyć sobie wzajemną pomoc w zakresie zgłaszanych problemów, a nie aby zapełniać się nieistotnymi postami. Jeżeli się mylę, to proszę o sprostowanie, ale jeśli nie.....

Jeżeli chodzi o moje pytanie, to szukam pomocy u osób, które posiadają wiedzę nt możliwości rozwiązania mojego problemu. Jeżeli ktoś nie ma nic do wniesienia do tej dyskusji lub nie chce się podzielić posiadana wiedzą, może poprostu nie odpowiadać.


2011-01-05, 23:53
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
A ja nie rozumiem twoich wywodów. Znalazł się samozwańczy moderator i twórca reguł z 5 postami na krzyż :-/ Wnieś coś na forum poza pytaniami to pogadamy.

Na dodatek WROB podpowiedział Ci rozwiązanie w takiej formie jak mógł, to że nie umiesz poprawnie go użyć to nie WROBA problem. Przypuszczam, że gdyby ktoś podał rozwiązanie niezgodne z zasadami licencji (a tylko takie wchodzi w grę przy twoim problemie) to i tak PRAWDZIWY moderator by je usunął. Nie wiem na co więc liczysz?


2011-01-06, 22:27
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-08-05, 19:02
Posty: 46
Pomógł: 1
Post 
Proste: Liczę na odpowiedź od osób, które mogą pomóc i na milczenie osób, które pomóc nie mogą. Posty w stylu wiem, ale nie powiem uważam poprostu za bezcelowe zaśmiecanie forum. Ilość moich wypowiedzi jest adekwatna do mojej wiedzy - mało wiem i mało mogę pomóc. Jednak w stytuacji, gdybym mógł pomóc, a nikt przede mną nie zrobiłby tego jeszcze, z pewnością pomogę. Podnoszę bezcelowość umieszczania wypowiedzi nic nie wnoszących merytorycznie, a nie zarzut i żal nieudzielania ich z powodów mogących generować konflikty natury prawnej. Reasumując: jeżeli nie można udzielić odpowiedzi na moje pytanie, to powinno być ono do tej pory poprostu samotne.
p.s.
1. Odnośnie licencji, to proszę nie zapominać, że jest to umowa między użytkownikiem, a Sage. Nie wynika z tego, że ja jestem związany jej postanowieniami.
2. Prawdziwy moderator powinien usnąć większość postów związanych z DDF, gdyż łamią 3 pkt. postanowień generowania plików DDF, który stanowi, że mogą być wykorzystywane jedynie do odczytu danych, a nie do zapisu. Liczę więc na to, że jeżeli ktoś stara się wprowadzać pewne reguły i powołuje się na zapisy licencji, to winien być konsekwentny w całym ich zakresie.


2011-01-06, 22:57
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
ad 1. twoja logika mowi iz uzywajac lewego windowsa skopiowanego z jakims numerem licencji VOL np nalezacje do firmy na sasiedniej ulicy- to mozesz i jestes legalny bo przeciez to umowa miedzu microsoftem a ta firma - a ty nie masz nic do tego :-P

2. Na forum nie ma zadnego postu dotyczego generowania DDF - sa usuniete a ze są posty dotyczace jak ich uzywac - no to przeciez skoro je masz legalnie to mozesz ich uzywac - to tak jak z posiadaniem broni - ci co maja legalnie moga sobie postrzelac a reszta moze sobie poczytac na forum strzeleckim jak to sie fajnie strzela albo jak sie np czysci pistolet - miec go przeciez nie musza....... co do punktu 3 - to tam jest tez punkt 6 - ze jak zepsujesz to twoj problem.....
Tylko ze znow analogia - generowanie ddf - to sprzedaz broni - tego nie czynie - a wolno mi napisac pelna instrukcje np ze strzelajac z karabinu snajperskiego do grupy celow zywych w zimie z ukrycia w terenie zasniezonym to nalezy owinac karbin i siebie czyms bialym co oczywiste i co mniej oczywiste wypuklosc gruntu za ktora sie ukrywamy i opieramy wylot lufy - nalezy ja wielokrotnie oblac woda/zamrozic - gdyz inaczej wystrzal spowoduje uniesienie sie obloczka sniegu u wylotu lufy - przez co zostaniemy zlokalizowani i odstrzeleni :-)

PS. Sugestia o HM - dobrze ja odczytales - ale chyba masz cos z realizacja - bo sprawdzilem na 2011 - glowne bazy typu KH,TW, MZ, DK itp - pasuja idealnie - wiec nie wiem co znacza twe slowa:
Cytuj:
- nie za ciekawie.


Moze lepiej bys zrobil opisujac znacznie tych slow - wtedy mozna by dac nastepna podpowiedz - a nie tonal w powodzi wlasnych zalow do tego sluzy np http://www.psychologia.net.pl/porady.php?level=-1 :mrgreen:


2011-01-07, 03:04
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-08-05, 19:02
Posty: 46
Pomógł: 1
Post 
Dzięki za sugestię z pasującymi tabelami-przyda się. Nie opisywałem o jaką wersję HL mi chodzi, bo szukałem uniwersalnej metody na generowanie DDF w wersji start. W sumie to sprawa dotyczy dosyć starego HL 1.10b, więc będę musiał spróbować z odpowiednimi pllikami DDF z HM z tego okresu. Próbując łączyć DDFy z HM 2008 z HL 1.10d uzyskiwałem efekt niedopasowania wartości do kolumn (dane w nieodpowiednich kolumnach). Najwraźniej tabele obu wersji różniły się strukturą.
Co do przykładu z bronią, to bez żadnej urazy, ale przy generowaniu plików DDF jest wyraźnie i jednoznacznie opisane w 3pkt., że nie wolno (nie ma żadnych wyjątków) stosować tych plików do modyfikacji/zmian tabel. Służą one jedynie do odczytu z baz danych i raportowania. Wynika z tego, że każda pomoc dla kogoś, kto próbuje dokonać modyfikacji baz danych z pominięcem AMBasica jest niezgodna z intencją właściciela praw. Poprostu - zapytania SQL modyfikujące są niedozwolone, choć przez język raportów dozwolone (niekonsekwencja).

Swoją drogą sam ogromnie się dziwię, że generowanie DDF jest objęte, aż taką tajemnicą ze strony Sage. Przecież nie ponoszą oni żadnych konsekwencji z tytułu uszkodzenia danych przez użytkownika, więc skąd ta socjalistyczna troska o klienta i trwanie w świadomości, że tylko oni są w stanie prawidłowo wykonać pewne operacje? (to tak na marginesie)


2011-01-07, 07:57
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert

Rejestracja: 2007-11-16, 15:08
Posty: 3983
Pomógł: 445
Post 
PiracyOEM pisze:
Swoją drogą sam ogromnie się dziwię, że generowanie DDF jest objęte, aż taką tajemnicą ze strony Sage. Przecież nie ponoszą oni żadnych konsekwencji z tytułu uszkodzenia danych przez użytkownika, więc skąd ta socjalistyczna troska o klienta i trwanie w świadomości, że tylko oni są w stanie prawidłowo wykonać pewne operacje? (to tak na marginesie)


Moim zdaniem jest trochę inaczej. DDF'y to nie jest wiedza tajemna ukrywana przez Producenta. Poprostu nie jest rozpowszechniana. Jestem przekonany, że jak zadzwonisz na HotLine to taką informację uzyskasz.

Dzisiaj jest bardzo trudno ograniczyć dostęp do wiedzy. Wpisz w Google "symfonia ddf".

_________________
Skontaktuj się z Ekspertem | Zamów dodatek

tel. 22 7 538 538
ekspert@mojaSymfonia.pl
http://www.mojaSymfonia.pl


2011-01-07, 09:40
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Prawnie/licencyjnie faktycznie mozna zabronic reverse engeneringu - a generowanie ddf w pewnym sensie są takim dzialaniem - natomiast nie mozna zabronic "psucia" nabytego produktu wiec ten punkt 3 to jest tak dla odstraszenia naiwnych jak mniemam :-)

Takie sprostowanie - jak zadzwonisz na hotline jako autoryzowany partner to wtedy uzyskasz :) - ale niestety nie do HL :(

Tak naprawde mozliwosc generacji DDF - HL ma - tylko ze jest problemik(rozwiazywalny) jak ją uruchmic bo raporty maja CRC - czyli brutalna modyfikacja raportu w bazie nie wchodzi w gre...


2011-01-07, 15:18
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert

Rejestracja: 2007-11-16, 15:08
Posty: 3983
Pomógł: 445
Post 
wrob pisze:
Tak naprawde mozliwosc generacji DDF - HL ma - tylko ze jest problemik(rozwiazywalny) jak ją uruchmic bo raporty maja CRC - czyli brutalna modyfikacja raportu w bazie nie wchodzi w gre...


PiracyOEM chce wlaśnie dostać się do bazy w zamian za brak możliwości Raportowania.

_________________
Skontaktuj się z Ekspertem | Zamów dodatek

tel. 22 7 538 538
ekspert@mojaSymfonia.pl
http://www.mojaSymfonia.pl


2011-01-07, 15:24
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 12 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Generowanie DDF

w Programy Handlowe

EdiVip

9

5814

2009-09-10, 21:16

krzysiek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. FK - Uprawnienia DDF (Rodzaj dokumentu)

w Programy Księgowe

brak_k

0

2257

2021-11-24, 15:35

brak_k Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Finanse i Księgowość 2010.1 - DDF.

w Techniczne

oyci3c

3

3803

2011-04-26, 15:05

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Uprawnienia DDF - niewidoczny typ dokumentu

w Programy Księgowe

majstersztyk

0

2134

2022-01-06, 12:02

majstersztyk Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant