Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-28, 02:39x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Aktualizacja FK premium i MK premium - krok po kroku 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2011-01-06, 22:42
Posty: 14
Post Aktualizacja FK premium i MK premium - krok po kroku
Witam.
Jestem zmuszony wykonać aktualizację FK v 5.35c oraz MK v 1.31 i zginąłem w gąszczu wersji i procedur :(. Na dodatek wszystko owiane nieprzeniknioną mgłą tajemnicy. Błagam-oświećcie mnie.
Otrzymałem juz numery wszystkich licencji (najnowszej i pośrednich), adres serwera ftp z którego mam sobie ściągnąć wszystkie wersje programu oraz troche enigmatyczne istrukcje:
"Przed rozpoczęciem instalacji zalecamy wykonanie kopii bezpieczeństwa bazy danych programu. ... Zalecamy zainstalowanie programu do nowo utworzonego katalogu bądź odinstalowanie poprzedniej jego wersji w przypadku instalacji do tego samego katalogu.

"Wersja demo po wpisaniu numeru seryjnego staje się wersją pełną."

"Instalacja nowej wersji programu
1.Tworzymy kopię bezpieczeństwa, aktualnie używanej przez państwa wersji programu.
2.Uruchamiamy instalację aktualizacji Danego programu (Uwaga jeśli brakuje kilku wersji, instalujemy wszystkie od najstarszej do najnowszej!).
3.W folderze ‘’Sage’’ tworzymy nowy katalog o nazwie programu.
4.Wpisujemy numery seryjne.
5.Po uruchomieniu programu, klikamy na opcje odtwórz i wskazujemy na wcześniej utworzoną kopię bezpieczeństwa
6.Zgadzamy się na konwersję bazy danych
7.Nowe wersje programów wymagają ponownej aktywacji. Aktywacji dokonujemy po 14dniach od otrzymania nowej aktualizacji. Aktywacji dokonujemy tylko do ostatniej (najnowszej) wersji programu korzystając z menu aktywacja, opcja zgłoszenie danych firmy. "


Zacznijmy od FK.
ad1.Kopia bezpieczeństwa- to jasne.
ad2.Po wejściu na serwer szybko podliczylem, że chcąc aktualizować program małymi krokami, od najnowszej wersji dzieli mnie 8 aktualizacji (5.35C->2006->2007->2008->2009->2009.1->2010->2010.1->2011->2011.1). Jednak okazalo się, że foldery zawierają w sobie jeszcze podfoldery o nazwach 0,a,b,c,... a każdy z nich pliki instalacyjne (dwa lub więcej!). Przykład jednego z nich: demoFKP.exe, fk2007.exe, UzFK2007.exe.

W między czasie znalazlem gdzie indziej radę, żeby trzymac się wersji "a" , ale to tez nie trzyma sie kupy.

Czy musze instalowac WSZYSTKO?! W jakiej kolejności? Czy mogę przynajmniej cos "przeskoczyc"?

ad3. W folderze ‘’Sage’’ tworzymy nowy katalog o nazwie programu.
Czy to zdanie jest aby po polsku? Po pierwsze ja nie mam katalogu Sage. I jaki katalog mam stworzyć???Jakiej nazwie programu? Symfonia, FK2007, demoFKP2010.1a??? Do każdego osobny katalog?!
Albo żeby odinstalowywac stara wersje i na jej miejsce instalowac nową. Troche to dziwne, bo skoro to sa uaktualnienia, to chyba musza one na czyms bazować, no chyba że najpierw aktualizacja, potem konwersja bazy do nowej wersji i wtedy wywalamy starą (ale jak, z panelu sterowania? a co z pytaniami o pliki współdzielone? nie pojawią sie takie?).

ad4,5,6,7: to raczej zrozumiałe, mam nadzieje że nie przyniesie kłopotów.


Wyczytałem na tym forum, że bez sensu jest robic osobne katalogi, a lepiej wrzucac wszystko do jednego wora (czyli jak dobrze rozumiem c:\\symfonia ).

Nie wiem, może jestem głupi, ale jak czegoś nie rozumiem , to jestem po prostu zły.
Ulżyjcie prosze moim zszarganym nerwom.
Boje sie kombinować (natura asekuranta) , ale nie stać nas na fachowa pomoc serwisantów.

Z gory dzięki za pomoc.


2011-01-07, 00:08
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Nie wiem gdzie znalazles na forum idiotyczne stwierdzenie ze lepiej wrzucac do wora..
Lepiej miec oddzielne katalogi itp - o czym sie pzekonasz majac raporty do przeniesienia i rozlaczne aktualizacje do zrobienia w przyszlosci.....
katalgi najwygodniej nazywac symfonia\MP symfonia\FK itp ale to kwestia gustu tak naprawde

co do wersji instalujesz tylko"duze" najelpiej kazda po kolei z najwyzsza mozliwa literka....
Niektore wersje np 2010.1 to wogole mozna pominac - jesli pominesz za duzo po prostu wersja zamiast konwertowac poprosi ci o konwersje do jakies wczesniejszej wersji.....

wersje uzxxxxx cie nie interesuja wogole to aktualizacje

I wogole zamiast czytac i sie doktoryzowac nad rzecza ktora w przyszlosci ci sie raczej nie przyda - po prostu spróbuj to zrobic - pamietajac o kopii:) :)


2011-01-07, 01:36
Wyświetl profil

Rejestracja: 2011-01-06, 22:42
Posty: 14
Post 
wrob pisze:
Nie wiem gdzie znalazles na forum idiotyczne stwierdzenie ze lepiej wrzucac do wora..
Lepiej miec oddzielne katalogi itp - o czym sie pzekonasz majac raporty do przeniesienia i rozlaczne aktualizacje do zrobienia w przyszlosci.....
katalgi najwygodniej nazywac symfonia\MP symfonia\FK itp ale to kwestia gustu tak naprawde


Dziękuję WROB za szybką odpowiedź :).
O tym worze napisałem pod wpływem tego wątku http://forum.mojasymfonia.pl/viewtopic. ... tualizacja (8 , 9 post) ale wczoraj to wszystko było tak na gorąco. Teraz przeczytam wszystko jeszcze raz i przeanalizuję, mam nadzieję że "diabeł" nie będzie już taki straszny.

Dzięki jeszcze raz i z pewnością znów się odezwę.


2011-01-07, 22:27
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 3 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Instalacja Symfonii - krok po kroku

w Techniczne

ind

7

5428

2011-12-07, 13:53

ind Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Jak poprawnie wystawić pit 11 - krok po kroku

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

w Programy Kadrowo Płacowe

Maruszka

18

10124

2011-02-04, 15:55

Maruszka Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Aktualizacja Kadri i płace w Symfoni Premium

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

w Techniczne

emiter

16

11669

2008-02-02, 10:45

emiter Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Aktualizacja Faktury premium 2009 do 2014.a - kłopot

w Techniczne

wrob

0

2432

2014-12-12, 04:34

wrob Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant