Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-25, 14:10x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Pervasive v.11 WG Win 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2011-01-26, 22:30
Posty: 18
Post Pervasive v.11 WG Win
Witam
Jestem pierwszy raz. Mój problem to instalacja Pervasiva v.11 workgroup 3 users. Niby wszystko ok ale przy probie wpisania lisense key na drugim lub trzecim stanowisku w workgrupie odpowiedź brzmi, ze produkt jest zainstalowany na innym "kompie". Instalacja wykonana na 3 stanowiskach w trybie aplikacji i widoczna na każdym jako temporary do 10.02.2011r(tylko na jednym została przyjęta jako permanent-jest ok). Ogólnie jest to instalacja 3 stanowiskowa FAP111, FKP111, KDP, STP. Wszystko chodzi bez najmniejszych zawirowań. Zwykła sieć Windowsowa XP w jednej grupie roboczej, choć jest i serwer i linux ale to oddzielna kwestia i jak do tej pory nie sprawiała żadnego kłopotu. Kłopot nie jest związany z żadną zmianą konfiguracji sprzętu, na którym zainst.Pervasive(znam ograniczenia z tym związane-deaktywacja przed rozbudową sprzętową-zresztą jest ostrzeżenie przy przyjęciu aktywacji). B.proszę o podpowiedź(dostawca Pervasiva nie potrafił mi pomóc-widocznie jest tylko dystrybutorem bez tech.support).
Pozdrawiam


2011-01-26, 23:03
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
masz 3 klucze jednostanowiskowe? tzn jeden glowny i 2 uci? to wtedy wpisujesz je wszystkie na jednym serwerze - analogicznie jeszeli po prostu masz klucz 3 user.

no a jezeli to 3 oddzielne 1 stanwiskowe i jesli masz komunikat ze juz bylo instalowane - tzn ze juz ktos na tych numerach instalowal/aktywowal - i kazdy dostawca pervasive powinien cie skierowac bezposrednie na mailowy support pervasive - tam Ci odblokuja jescze pare aktwacji ale tylko raz wiec jesli ponownie jakims cudem sie utraca to juz bedzie problem ponownego zakupu.

Maile do pervasive v temacie licencji to DBCIC@Pervasive.com albo support@......


2011-01-27, 00:02
Wyświetl profil

Rejestracja: 2011-01-26, 22:30
Posty: 18
Post 
Witaj
Serdeczne podziękowania za tak szybką odpowiedź.
To jest jeden numerek złozony z 6ciu 5cio znakowych członów opisany jako wersja dla 3 users. Ponadto nie istnieje taka możliwość aby ktoś to zainstalował na innym komputerze gdyż tylko ja jestem dysponentem tego pakietu Pervasiva (od zakupu pakietu-i tylko ja posiadam kody-choć po aktywacji jest on widoczny na ekranie "LICENSE ADMINISTRATOR") . To jest Windows XPH, jedna grupa robocza, sieć bez serwera(peer-to-peer). Oprogramowanie Symfonii instalowane lokalnie w trybie specjalnym(nie jako stacja robocza) na każdym stanowisku z dostępem do pseudo serwera danych, na którym poszła aktywacja pervasiva bez problemu. Wszystko chodzi bez zarzutu łącznie z pełnym księgowaniem pomiędzy efką, a pozostałymi modułami Symfonii, tyle tylko, że 10.02.2011r.skończy się dla Pervasiva tryb "TEMPORARY"(na 2 stanowiskach).


2011-01-27, 00:49
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Ale dane i programy masz na tym gdzie jest licencja na 3 stanowiska wgrana? - No to bedzie dzialac dalej udostepniajac swe connecty tym dwum pozostalym i serwujac im pliki:) :)

A i oczywiscie wszystkie symfonie lokalne z koncowek skasuj i zainstaluj jako stacje robocze z pseudo serwera - tak bedzie lepiej z wielu powodow :-)


2011-01-27, 01:34
Wyświetl profil

Rejestracja: 2011-01-26, 22:30
Posty: 18
Post 
Dzięki Wrob
Tak, oczywiśie wszystko jest na pseudo serwerze. i tam jest aktywowany Pervasive. Zrobię jak proponujesz(zmienię na stacje robocze na końcówkach). Rzeczywiście może to się odbywa w trybie udostępniania z serwera dla tych 2 końcówek. O tym przekonam sie po 10.02.2011, ale niestety badę wówczas w Meksyku na zasłużonym urlopie po "wściekłej" końcówce roku i jeszcze "gorszym" początku nowego(zajmujemy się również kasami fiskalnymi). Bardzo dzięki za pomoc, wiele mi wyjaśniłes.
Pozdrawiam


2011-01-27, 10:34
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 5 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Instlacja Win 8

w Programy Handlowe

unikal

2

2296

2013-11-11, 15:25

unikal Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. FKP 2012 i Win 7

w Programy Księgowe

Mateo

3

3147

2011-10-20, 03:31

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. fk 2018a problem po aktualizacji win 10

w Techniczne

agapa

5

3578

2018-06-18, 20:19

agapa Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant