Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-05-02, 11:33x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Problem z dołączeniem firmy FiK 2007b 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2008-09-04, 09:19
Posty: 56
Pomógł: 1
Post Problem z dołączeniem firmy FiK 2007b
Witam wszystkich
Posiadamy w firmie serwer win 2003 server i MS sql 2005.
Na stacjach roboczych mamy poinstalowaneSymsonia Forte Finanse i Księgowość 2007b
po uruchomieniu aplikacji na stacji roboczej wczytuje się automatycznie firma fhukleks sp.j.
Wczoraj doszedł nowy komputer, załadowałem od podstaw win xp, zamapowałem z serwera katalogi z symfonią
zainstalowałem symfonie forte FiK 2007b (instalacja specjalna z podaniem ścieżki do danych na serwerze)
uruchamiam progam, kilkam dołącz firmę a on pyta o nazwe serwera sql, idę do serwera i patrzę jak nazywa się serwer- nazywa się SYMFONIA
wpisuje ta nazwę urzytkownik i hasło automatem wypełnione- łączy się i daje do wyboru 2 firmy fhukleks (ale bez sp.j.) i demofk,
okazuje się że baza fhukleks jest jakąś starą bazą.
Podszedłem do działającej stacji roboczej odpaliłem symfonie nie logując się do fhukleks sp.j. kliknąłem na dołącz firmę
wpisana była nazwa serwera SYMFONIA i do wyboru znów 2 firmy fhukleks (ale bez sp.j.) i demofk.
moje pytanie - Jak podłączyć się do bazy fhukleks sp.j. skoro po podłączeniu do sql-a mam do wyboru starą wersję bazy fhukleks i demofk
Jak i gdzie podejżeć do czego automatycznie i z jakimi parametrami loguje się FiK na poprawnie działającej stacji roboczej ?
Dzięki i pozdrawiam


2008-09-04, 10:01
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Cytuj:
zainstalowałem symfonie forte FiK 2007b (instalacja specjalna z podaniem ścieżki do danych na serwerze)


Czy ty przypadkiem nie instalowales premium? Bo w forte to nie ma instalacji specjalnej - tym bardziej z podawaniem sciezki do danych. Chyba ze piszesz o instalacji stacji roboczej z podaniem sciezki do programu.

Po pierwsze na serwerze SQL zatrzymaj te stara baze fhukleks
potem spróbuj dolaczyc ponownie winna byc tylko jedna baza fhukleks (bez spj bo fhukleks spj to juz zapewne nazwa wewnetrzna(symfoniowa) bazy i ona sie pojawi w okinenku po dolaczniu - a w trakcie dolaczania bazy widzisz tylko nazwe sql tej bazy.


2008-09-04, 13:19
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-09-04, 09:19
Posty: 56
Pomógł: 1
Post 
1. Co do tej instalacji to masz rację, instalacja na pewno na stacji roboczej z podaniem ścieżki, na pewno jest to też wersja Forte.
2. Serwer sql ma tylko baze o nazwie SAMBA , kiedy w FiK klikam na "Dołącz firmę" pyta o nazwę serwera, wpisuję Samba a on automatycznie wypełnia resztę (login i hasło)i daje mi do wyboru firmy: fhukleks i demofk - ALE dowiedziałem się że podając login i hasło chyba Administratora do tej samej bazy SQL będę widział aktualną firmę fhukleks sp.j i demo fk.
Podobno ten login i hasło można podejrzeć na serwerze gdzie działa sql lub stworzyć jakiś plik ze ścieżką...- ale nie wiem jak, może z działającego stanowiska da się to wyciągnąć lub może jest tam taki plik- tylko gdzie...


2008-09-04, 17:29
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Jezeli na SQL jest ustawiona autoryzacja typu mixed - tzn windowsa i sql to po pierwsze przed dolaczniem firmy daj anuluj na oknie logowania, i w menu firma wylacz logowanie zintegrowane.

Uzytkownika mozesz podejrzec w enterprise mangerze (sql200) lub w sql 2005 'Sql serwer management studio' poszukaj w gałęzi security.
(SQL server management studio mozesz zaintalowac na stacji roboczej ze stronki microsofta poswieconej SQL EXpress i nim sie zalogowac do serwera SQL)

Przypuszczalnie beda tam uzytkownicy SSDBUser,SSDBadmin i admin, 2 pierwsze sa zakladane przez symfonie w trakcie instalacji bazy modelowej - jesli ich nie ma to zainstaluj ponowenie baze modelowa...

Jesli nie ma admina to go normalnie założ i daj prawa sysadmin (albo loguj sie na uztkownika SA - jak Ci wygodniej)

A potem znow poprobuj podołaczać


2008-09-05, 23:59
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-09-04, 09:19
Posty: 56
Pomógł: 1
Post 
Dzięki WROB - rozjaśniłeś mi sprawę ...
1. Mam jeszcze pytanko , na serwerze na bazie SYMFONIA jest ok 10 podmiotów jakieś dema tembdp, fkmodel .... Czy można w jakiś sposób podejrzeć na działającej stacji roboczej z jakiej bazy stacja korzysta ?

2. Czy możliwe jest abym na serwerze w SQL management studio nie widział podmiotu na którym pracują stacje (fhukleks sp.j.) Widzę natomiast podmiot fhukleks (stary), możliwe aby korzystały z innego rodzaju bazy? Jak to sprawdzić?


2008-09-08, 15:18
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
1. Mozna w management studio naprzyklad podejrzec activity i zobaczyc jacy klienci do ktorej bazy sa podpieci w danym momencie....

2. przecież widzisz jakas baze fhukleks - skad wiesz ze to nie ta? pamietaj ze nazwa bazy w SQL i nazwa symfoniowa (na liscie firm do wyboru w FK) moga byc rozne.
najlepiej wejdz do tabeli dbo.config tej bazy fhukleks i zobacz tam pole nazwa.....


Jescze jest mozliwosc ze posiadasz 2 instancje SQL na serwerze i tamta baza dziala z tej drugiej do ktorej sie nie laczysz np masz SAMBA i SAMBA\FORTE,


2008-09-08, 22:01
Wyświetl profil

Rejestracja: 2007-12-13, 23:19
Posty: 367
Pomógł: 2
Post 
przejrzyj sobie plik c:\windows\amfksql.ini - na samym końcu zwłaszcza


2008-09-09, 20:57
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-09-04, 09:19
Posty: 56
Pomógł: 1
Post 
Dzięki chłopaki, udało się.. :-)
Kiedy inne stacje pracowały na firmie fhukleks sp.j. ja mogłem się na nowej stacji połączyć tylko z firmą fhukleks , podczas logowania do niej wpisując login i hasło użytkownika który pracował na firmie fhukleks sp.j otrzymywałem komunikat że hasło nie jest zgodne z polityką firmy i musi mieć min.8 znaków i trzeba je zmienić... Zabrnąłem dalej logując się do tej firmy fhukleks i zmieniając hasło - nagle widze że podłączył firmę fhukleks sp.j. i po każdym ponownym odpaleniu programu właśnie do niej się ładuje , więc juz wszystko ok!
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam


2008-09-10, 07:38
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 8 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Problem z dołączeniem firmy po migracji

w Programy Księgowe

suand

5

2963

2010-08-09, 15:27

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. FK 2007b - błąd nr 30 po dołączeniu firmy

w Techniczne

luk

3

5926

2008-09-28, 18:55

darek.007 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. backup FiK + reinstalacja FiK i problem z bazą danych

w Techniczne

Nazirek

1

3043

2012-11-12, 03:32

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. FKF 2007b->FKF 2010a problem przed konwersją

w Techniczne

sebudin

3

3087

2010-02-25, 14:58

ro_bek Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant