Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-29, 14:21x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Jak zrobić magazyny by widzieć je w 2 placówkach 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2011-04-27, 17:05
Posty: 2
Post Jak zrobić magazyny by widzieć je w 2 placówkach
Witam

Na dzien dzisiejszy mam SYmfonie Handel 2011 + licencja na drugie stanowisko.

Połączone są one ze sobą siecią lokalną. Działać działają choć praca na 2 jednoczenie ( prowadzenie jakiś operacji na obu naraz ) bardzo irytuje . Całe szczecie ze wystawiamy 30 faktur dziennie wiec da się to przerzyć

Na dniach otwieram nową placówkę 100km dalej .
Interesuje mnie czy jest możliwość podglądku online ze sklepi 1 na magazyn sklepu 2 oraz odwrotnie. Nie musze mieć żadnej możliwości w ingerencje w program. Może on działać nie zaleznie wystawiać faktury z inną numeracją. Potrzebne mi jest to w tym przypadku gdy klient zadzwoni do sklepu nr 1 i chce cos kupić a ja nie mam produktu usiebie a chciałbym sprawdzić to czy jest w drugim punkcie. Chciałbym mieć możlwiość sprawdzenia takich danych mając klientana telefonie.

Czy tak się da?

Oczywiscie jesli jest możlwiość integracji 3 stanowisk tzn 2 w jednym sklepie ze stanowiskiem trzecim w sklepie nr 2 to takie rozwiązanie też mnie interesuje.

Pozdrawiam


2011-04-27, 17:14
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
Ogólnie odpowiadając na twoje potrzeby- wszystko to się da. Oczywiście na bazie zdalnych dostępów, odpowiedniej konfiguracji programu, może jednego czy dwóch dodatkowych raportów (np. podgląd stanów w magazynach bez praw) itp.
Przy okazji nie rozumiem tekstu o wolnym działaniu w sieci lokalnej. Najprawdopodobniej masz coś nie tak ustawione, skonfigurowane itp. bo mam klientów mających kilkanaście/kilkadziesiąt stanowisk HMP wystawiających kilka tyś faktur (i kilka tyś dokumentów dowiązanych) w miesiącu i działa to bardzo sprawnie.


2011-04-27, 17:19
Wyświetl profil

Rejestracja: 2011-04-27, 17:05
Posty: 2
Post 
Więc tak - wolne działanie na sieci lokalnej spowodowane było tym, że komputer główny miał system 32 bitowy (Vista), a podpięty 64 bitowy (Win7). W ogóle instalacja tego to była jazda alpejska - konsultant sam podpowiedział, co, skąd i dokąd trzeba kopiować, żeby w ogóle ruszyło. Ale w końcu ruszyło, tylko wolno.
Teraz mam dwa komputery z systemami 32 bitowymi (Win7 pro) i działa w miarę OK, tylko czasem się przytnie, jak oba np. zapisują fakturę w tym samym momencie, albo oba próbują uzyskać dostęp do drukarki. "Sieć" to dwa kompy podpięte do routera i drukarka udostępniona na "głównym" (tam też jest zainstalowana baza Symfonii).
No i najważniejsze - trzeci komputer. Póki co wymyśliłem takie rozwiązanie: Hamachi :) (na razie w okresie testowym). Na "głównym" kompie udostępniłem co trzeba, na kliencie zmapowałem folder na dysk, zainstalowałem jako klient i śmiga. Tylko czas dostępu... Komputer główny jest podpięty do łącza 6 mega (wysyłanie do 512 kb/s), klient uruchamiany na łączu 12 mega (wysyłanie do 1Mb/s), a wszystko chodzi tak, jakby ktoś na piechotę latał sprawdzić dane. Na głównym kompie system jest czyściutki (niecały tydzień od instalacji), no ale jest to komputer użytkowy, więc office, poczta, przeglądarka... Nie mam w tej chwili kompa do postawienia jako "serwer symfonii" (czysty system i symfonia), ale czy to by pomogło? Jeśli nie, to gdzie szukać problemu? Zdalny pulpit łączy się bez problemu i działa płynnie w obie strony. Proszę o wskazówkę, gdzie szukać problemu.

Dodam tylko, że robię to "na żywym organizmie", więc im mniej "przeinstalowywania" symfonii tym lepiej.


2011-05-11, 22:33
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Szczerze?

Wywal to wszystko co tam porobiles lacznie z tym hamachi, zrob normalny dostep zdalny (RDP, terminal itp)

Sadzac z przycinania sie przy dostepie to nie masz pervasive a wiec:
to co konsultant powiedzial o tym 64 bit to wogole byl stracony czas na reinstalacje na 32bit - po prostu kup sobie pervasive na 2 stanowiska i pracuj szczesliwie na x64 czy tez x86 jak tam ci sie podoba - dzialac bedzie szybko.......

Caly ten temat od poczatku do konca z instalacja dostepu zdalnego, pervasive, konfiguracja routra itp na te 2 stanowiska - zajmie specjaliscie od nas z firmy maks 3 godziny(zdalnie) - czyli caly twoj koszt to bylby nasz pakiet 3h uslug + 2 licencje pervasive (340 zl) + ew thinstuff 145 zl - i to wszystko w jeden dzien - i na pewno szybko i dobrze dzialajace - a teraz policz ile straciles swojego czasu/pieniedzy na te zabawy w reinstalacje, licencje w7 itp? :-)


No i drugi tanszy sposob - prosty raport on timer ktory np co 10 minut wysle mailem stany do drugiegi sklepu :-D


2011-05-12, 00:04
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 4 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Jak zrobić magazyny by widzieć je w 2 placówkach

w Techniczne

mellos

1

1657

2012-02-22, 10:51

rafal Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Dwa magazyny - towar z nich na jednej FV

w Programy Handlowe

slavo_s2k

13

6172

2020-02-04, 15:36

rafal Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Obroty i stany magazynowe z podziałem na magazyny

w Programowanie

symfonia_zamula

10

5009

2021-11-04, 13:10

Arek44 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Handel Premium 2009 - Magazyny, podmagazyny

w Programy Handlowe

meblohurt

13

5304

2009-09-17, 16:06

predo Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant