Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-23, 12:07x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
FK535 jak uzyskać dostęp do pliku DAT, brakujący rekord 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2011-05-25, 15:26
Posty: 4
Post FK535 jak uzyskać dostęp do pliku DAT, brakujący rekord
Witam

Problem dotyczy programu Symfonia® Finanse i Księgowość premium w wersji 5.35c
i wygląda tak: http://3sat.pl/__Rafal/aaa.JPG

Wcześniej uszkodzeniu uległ plik 06DOK_B.DAT( czyli nagłówki dokumentów w buforze) zrobiłem programem WBMANAGE.EXE export danych potem czystą bazę i wgrałem dane ponownie, jednak nie wszystkie rekordy się wgrały( tylko te zdrowe przypuszczam ) No i teraz pojawia się ten błąd przy wejściu w zapisy obrotów konta dla okresu ostatniego miesiąca. Bardzo proszę odpowiedź na pytania:

1. Czy błąd wynika z tego że brakuje tych rekordów i w pliku 06ZAP_B.DAT( zapisy dokumentów w buforze ) są niektóre zapisy bez nagłówka ?

2. Znalazłem na forum podobny wątek i wygląda na to, że pomogłoby usunięcie rekordów z tej drugiej tabeli 06ZAP_B.DAT ? Te "sieroty" bez nagłówków

3. Czym się dostać do tych plików ?? Pervasive ? Symfonia łaczy się przez Microkernel Database Engine ver 6.15 a w WBMANAGE.EXE pokazuje mi, że wersja pliku to 6.00 Ściągnałem Pervasive PSQL 11 i próbuje odpalić ale jakoś mi nie wychodzi. Da się to tym zrobić czy może brnę w ślepą uliczkę ? Potrzebuje tylko móc przeglądać i kasować rekordy ..

Proszę o pomoc bo siedzę nad tym już drugi dzień i te forum to jedyne światełko w tunelu...

Pozdrawiam


2011-05-25, 16:48
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
1. musisz miec pliki ddf aby sobie tak grzebac po rekordach....
2. to raczej nie jest madre wywalac zapisy z bazy zapisy wg brakujacych dokumentow - bo jeszcze mozesz miec skojarzone rozrachunki i co gorsza rozliczone z tymi brakujacymi dokumentami, no i rejestry vat...
3. rozleci ci sie numeracja dokumentow itp

Reasumujac - jesli masz z tydzien wolnego czasu - to posiedz nad tym - powinno sie udac - ale jesli to baza na ktorej zamierzasz dalej pracowac w przyszlosci to raczej musisz ją oddac na serwis do swojego dystrybutora albo do mnie :-)

PS. Baza sie moze okazac prawie nie do naprawy jesli duzo naglowkow straciles - wiec poszukanie kopii tez moze byc dobrym pomyslem :) - mozna by dobrac czesc brakujacych rekordow z jakiejs starszej kopii np i jakos tak poskladac baze....


2011-05-25, 21:33
Wyświetl profil

Rejestracja: 2011-05-25, 15:26
Posty: 4
Post 
Dzięki za odpowiedź.
1. Z tego co widzę to nie łatwo dostać pliki ddf i używanie ich w celu edycji jest chyba nie zgodne z licencja.
2. Nie znam dokładnie powiązań w db, myślałem że usunięcie uszkodzonych i ponowne wprowadzenie z poziomu programu brakujących danych rozwiązałoby by problem.
3. Nie wiem ile to dużo a ile mało, ale w pliku z nagłówkami jest 2076 wierszy z czego poprawnych jest 2056...

Wniosek: Wysłałem maila na adres z twojego podpisu w celu jakiejś propozycji rozwiązania problemu. Najchętniej bym podesłał te pliki do Was, bo akurat z czasem u mnie krucho przez najbliższy tydzień, a panie księgowe czekają.

Pozdrawiam


2011-05-25, 22:54
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 3 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. jak uzyskać nazwę pliku wejściowego

w Programowanie

qres

5

3151

2011-04-07, 15:58

qres Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Błąd pliku 61xt.dat

w Techniczne

lakim

2

3205

2013-01-04, 09:31

lakim Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Błąd czytania pliku źródłowego 5ipn.dat

w Techniczne

dambad

0

2148

2018-03-06, 10:21

dambad Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. brak pliku 51pn.dat w katalogu /firmahl

w Programy Handlowe

smcpolska

9

5489

2008-10-10, 15:36

Notos Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant