Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-19, 18:01x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Pervasive v11 instalacja wielu baz na jednym serwerze 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2011-06-20, 17:26
Posty: 1
Post Pervasive v11 instalacja wielu baz na jednym serwerze
Cześć!

Przeglądałem dosyć uważnie posty dotyczące silnika Pervasive i różnych konfiguracji instalacyjnych, niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania. Chciałbym się dobrze przygotować do migracji w firmie więc pomyślałem, że zadam kilka pytań forumowym ekspertom. No to lecimy :

Do tej pory 3 firmy od siebie zależne niezależnie kupowały potrzebne do pracy oprogramowanie : Handel, Finanse i Księgowość, Kadry i Płace. Specyfika pracy użytkowników nie wymagała wykorzystania silnika pervasive więc wykorzystałem proste współdzielenie plików w sieci. Postawiłem jeden komputer z Windows Xp udostępniłem na nim jeden katalog, w którym w różnych podkatalogach umieściłem bazy każdego programu każdej ze spółek. Uprawnienia rozwiązałem za pomocą grup domenowych Windows 2k3. Każdy użytkownik logując się do domeny skrypcikiem mapuje dysk i uruchamiając swoje programy korzysta z danych umieszczonych na tym "serwerku". Na każdej stacji użytkownika zainstalowany jest klient programu jako pojedyncza stacja robocza, a podpięcie odpowiedniej bazy rozwiązane "Dodaj firme" ze wskazaniem zamapowanego dysku i poprawnego podkatalogu z bazą.

Zmieniliśmy 2 stacji robocze na laptopy z Windows 7 x64 co wymusiło zmianę silnika na pervasive. Kupiony, aktywowany i zainstalowany na tym "serwerku" w wersji v11 x86. Końcówek jeszcze nie zainstalowałem bo najpierw chciałbym z Wami przegadać kilka kwestii :

1) Czy mogę podpiąć te bazy do motoru pervasive, tak jak się np robi w MSSQL i podpiąć do nich oprogramowanie ze stacji klienckich ? Czy muszę wskazywać te podkatalogi na tym "serwerku", aby pervasive zaczął "opiekować się" tymi bazami ?

2) Jak ominąć krok o którym wszyscy piszą : Zainstalować na "serwerku" oprogramowanie, które korzystać ma z pervasive w pełnej wersji i udostępnić katalog z prawami Full Control. Trochę sobie nie wyobrażam instalować właściwe wersje (a każda firma każdy soft aktualizuje sobie jak im się podoba) każdego oprogramowania na tym XPku bo zrobi się tam śmietnik - 7 aplikacji (nie mówiąc o tym, że będą 3 symfonie FK, 2 Handle i 2 KiP). Nie chcę również udostępniać całych katalogów z oprogramowaniem po sieci bo dla mnie to lamerjada... W skrócie chcę pracować jak do tej pory, a bazy mają chodzić na pervasive.

3) Jak bez reinstalacji na końcówkach po doinstalowaniu clienta pervasive zmusić aplikacje do płynnego przejścia z BT na nowy motor ? Nie chciałbym odinstalowywać tego co już jest i w takich wersjach jakie jest.

4) Czy dla setupu o którym wyżej wspomniałem potrzebna jest konfiguracja motoru na serwerze i końcówkach inna niż w poście do którego linka wkleiłem powyżej ?

Będę wdzięczny za wszystkie cenne uwagi i chętnie wesprę się waszym doświadczeniem. Doceniam wszystkich, którzy z chęcią dzielą się swoją wiedzą. Zapewniam, że gdy zwalczę swoją instalację zamieszczę w tym poście gotowe rozwiązanie.


Pozdrawiam
Piotrek


2011-06-20, 17:52
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
1) Nie - pervasive nic ci nie zmienia - ma byc tak jak bylo wczesniej wskazujesz katalogi z danymi (a jesli miales taka dosc "glupia" instalacje iz program miales na koncowce to przenies go na serwer - powod - jesli np masz 2 userow jednego programu i kazdy ma swoją kopie tego programu - to jakiekolwiek modyfikacje (dll czy raporty dodatkowe musisz robic na obu stanwiskach co jest lameriada i prowadzi do niespojnosci :) :)
2) 2 zaden smietnik po prostu 7 katalogow np HMP8, HMP10 itp. w katalogu program i dane firm wlasciwych dla danego programu.... - nie masz wyjscia - musisz zrobic tak jak jest opisane na forum. Albo kupic sobie wersje forte - wtedy bedziesz mial specyfike taka jak chcesz ale tez nie do konca.
3. Bylo juz na forum :-) poszukaj sobie - podpowiem ze pliki install.ini amxx.ini itp :) :)
4. Nie jest


2011-06-21, 14:53
Wyświetl profil

Rejestracja: 2007-12-13, 23:19
Posty: 367
Pomógł: 2
Post 
zawsze można do wspomnianego sewera w2k3 dokupić licencje terminal
bedzie jedna instalacja
żadnego udostępniania katalogów nie będzie


inne rozwiazania

jak mówi pewien klasyk

taką lameriadę można polubić - i mieć świety spokój
albo stosować swoje profesjonalne pomysły i szukać rozwiązań problemów, które się bedą w trakcie pojawiały... (dzieki temu z dnia na dzień stajęmy się mądrzejsi)


ja kiedyś szedłem 2 ścieżką i dzięki temu zrozumiałem że pirwsza jest taka sobie i staram się działać na terminalach. na starcie jest troszkę drożej ale docelowo dużo taniej :)


2011-07-13, 21:19
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 3 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Konfiguracja Pervasive v11 na serwerze z Windows 2008 64bit

w Techniczne

pastorek23

6

4348

2013-03-06, 13:25

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Dwie firmy w jednym biurze na jednym serwerze, dwa klucze

w Techniczne

karas

4

5082

2017-08-31, 22:10

karas Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Dwie wersje ERP na jednym serwerze?

w Techniczne

aneta.g

2

3114

2016-01-15, 12:57

ro_bek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. SQL 2000 i 2008 na jednym serwerze

w Techniczne

MG

10

5472

2010-02-10, 16:56

zibi68 Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant