Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-29, 16:46x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Nieoczekiwane zamkniecia FKP 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2011-10-07, 13:10
Posty: 22
Post Nieoczekiwane zamkniecia FKP
Witam
Mam problem z modułem FK w wersji 2011.1c wersja 4-ro stanowiskowa, współpraca z kluczem sprzetowym. Podczas pracy często dochodzi do nieoczekiwanego zawieczania się programu - Windows wywala się błedem o nieoczekiwanym zamknięciu programu. Instalacja wygląda następująco:
- Windows Server 2003 SBS SP2 (32Bit) - tu zainstalowan jest program + Pervasive w wersji Server v. 10 (10.10.125) + oprogramowanie klucza sprzetowego
- końcówki pracują na Windows 7 Professional - są 4

Na tym serwerze jest również zainstalowany moduł HM w wersji 2011.1A 3 stanowiska wersja dla 1 Firmy . Współpraca FK-HM odbywa się na poprzez integracje przy czym nie ma włączonej automatycznej synchronizacji kartotek.
Zauważyłem iż błędy pojawiają się najczęściej podczas edycj danych kontrachenta tzn. próba dodania nowego lub zmiana danych istniejącego. Jednak sądze że sama wpółpraca FK-HM nie stanowi problemu ponieważ przy zakładaniu nowej firmy w FK, która nie miała powiazania z żadną bazą HM rónież dochodziło do wylotu programu. Początkowo sądziłem że to przyczyna wersji 2011.1A bo na takiej początkowo odbywała sie praca ale poaktualizacji do wesji 2011.1.c nic sie nie zmieniło. Przeglądałem konfigurację Pervasive ale nic podejrzanego nie zauważyłem. Zaczynam podejrzewać problemy z siecią - zastanawiam sie nad próba reinstalacji końcówek tak aby pliki exe poszczególnych modułów były połozone lokalnie, a nie na zasobie sieciowym jak to jest do tej pory choc wiem że nie jest to zalecane. Ewentualnie spróbuje skonfigurować środowisko terminalowe. Może ktos spotkał się z podobnym problemem - prosze jakieś sugestie dotyczące dalszych działań jakie mógłbym poczynic w celu pozbycia się dość uciążliwego problemu.

Pozdrawiam


2011-11-18, 00:32
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 



Rejestracja: 2011-10-07, 13:10
Posty: 22
Post 
Próba inastalacji FK lokalnie nie daje efektu - błąd 3014. Pytanie czy przy instalacji Pervasive w opcji Server oraz Client na końcówce, plik exe modułu FK musi byc polożony na zasobie udostępnionym na tym serwerze czy przyczyna tego błędu jest inna?


2011-11-18, 11:58
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Ja bym podejrzewal:
najpierw siec - i tu nie jakies malo sensowne rozwizania typu przenies exe lokalnie - bo moze zawieszanie i rozwiaza ale jesli to porblem z siecia to w koncu i tak ci sie dane popsuja :-)
zrob porzadna diagnostyke
potem sprawdz sprzet itp
a jescze na poczatek sprawdz czy nie masz banalnego wirusa w sieci :) :)


2011-11-20, 03:43
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2011-04-17, 21:24
Posty: 78
Post 
tomk pisze:
Próba inastalacji FK lokalnie nie daje efektu - błąd 3014. Pytanie czy przy instalacji Pervasive w opcji Server oraz Client na końcówce, plik exe modułu FK musi byc polożony na zasobie udostępnionym na tym serwerze czy przyczyna tego błędu jest inna?

Dla potomnych 3014 - to błąd polegający na nieodnalezieniu przez program motoru bazy danych.
Także nie kombinuj, rzeczywiście problem tkwi gdzieś w sprzęcie albo działaniu sieci.
W wersjach 2010 miałem takie przypadki, że programy wyłączały się same bez jakichkolwiek przyczyn (dobrze, że chociaż baza nie rozwalała się od razu).
Pamiętam też przypadki zamazywania pamięci przez inny program, ale najczęściej to robale powodowały taki problem.
Trzeba zwrócić uwagę na to, że może to być nagłe przerwanie połączenia z bazą danych.
Robert dobrze radzi - diagnostyka sieci, usług i systemów.

Małe pytanie, czy program wywala się niezależnie od końcówki na jakiej pracuje?
(oczywiście pytanie czysto retoryczne)


2011-11-21, 16:09
Wyświetl profil

Rejestracja: 2011-10-07, 13:10
Posty: 22
Post 
Niestety jestem w trochę niekomfortowej sytuacji bo odpowiadam jedynie za poprawne funkcjonowanie Symfonii, a strukturą sieci i sprzętem zajmuje się zewnętrzna firma. Nie bardzo wiem jakich argumentów użyć aby podjęli stosowne działania. Pozostałe aplikacje nie sprawiają problemów. Próbuję znaleźć sposób na wyeliminowanie pewnych elementów i pokazanie, że to nie jest problem w działaniu samego programu (jakiś błąd w aplikacji czy też konfiguracji) stąd początkowy pomysł z instalacją lokalną. Wiem że to nie eliminuje ruchu sieciowego ale ogranicza go do danych "bazodanowych" a w takim przypadku zapewne albo same dane by uległy uszkodzeniu albo motor bazy danych komunikował jakieś błędy. Co do wirusów to jest to jakiś pomysł - ale na wszystkich stacjach i serwerze jest antywir NOD32 i to przynajmniej teoretycznie powinno wystarczyć.
Jeśli chodzi o instalację lokalną to chciałem jeszcze raz zapytać gdyż nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi: czy w przypadku Pervasive w wersji Server plik exe modułu Symfonii musi być uruchamiany z zasobu sieciowego serwera na którym pracuje motor? We wszystkich opisach na forum które spotkałem dotyczących instalacji Pervasive taka konfiguracja była podawana (przy czym nie było wyraźnego rozróżnienia na Server i Workgroup) Dotychczas spotykałem instalacje w wersji Workgroup i tam nie było takich obostrzeń.


2011-11-22, 00:47
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
tomk pisze:
Niestety jestem w trochę niekomfortowej sytuacji bo odpowiadam jedynie za poprawne funkcjonowanie Symfonii, a strukturą sieci i sprzętem zajmuje się zewnętrzna firma.

To raczej jesteś w komfortowej sytuacji bo takie problemy nie są raczej związane z samą symfonią więc na 99% możesz winę zwalić na tamtych ;).
Co do instalacji sieciowej i gdzie ma być EXE było tu już morze słów wylane i także wyjaśnione na czym polegają różnice. Wersja pervasive nie ma żadnego znaczenia jeśli chodzi o ten model instalacji samej aplikacji.


2011-11-22, 10:10
Wyświetl profil

Rejestracja: 2012-10-07, 23:43
Posty: 1
Post Re: Nieoczekiwane zamkniecia FKP
Cześć,
Czy udało Ci się może rozwiązać problem z zamykaniem się aplikacji FK podczas edycji KH. Walczę z tym samym problemem. Problem z siecią wyeliminowałem - aplikacja zamyka się nawet gdy jest lokalnie (aplikacja + baza).


2012-10-14, 23:42
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post Re: Nieoczekiwane zamkniecia FKP
Nie podpinaj sie pod cudze watki a przynajmniej podawaj wersje programu o ktora pytasz ;-)


2012-10-14, 23:56
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 8 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Dot. zamknięcia roku

w Programy Księgowe

izkach

7

4072

2011-01-12, 01:38

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. złe saldo bilans zamknięcia

w Programy Księgowe

kasda1

4

2563

2012-06-27, 12:56

assaq11 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. brak możliwości zamknięcia okresu

w Programy Kadrowo Płacowe

talkas

0

2174

2014-04-03, 13:10

talkas Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Raport z otwarcia i zamkniecia kas

w Programy Handlowe

zz

0

1365

2014-03-11, 16:35

zz Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 99 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant