Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-28, 21:08x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Symfonia Forte, Pervasive SQL i samba/Linux 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2008-10-28, 18:24
Posty: 7
Post Symfonia Forte, Pervasive SQL i samba/Linux
Witam serdecznie,
właśnie dzisiaj klientowi chciałem przenieść Symfonię Handel na sambę na linuksa. Konfiguracja Samby jest następująca:
Kod:
[global]
        workgroup = PM
        printing = cups
        printcap name = cups
        printcap cache time = 750
        cups options = raw
        map to guest = Bad User
        # bez hasel...
        security = share
        guest account = jakies_konto
        socket options = TCP_NODELAY SO_RCVBUF=8192 SO_SNDBUF=8192
        #
        wins support = yes
        create mask = 0775
[dysk]
        path = /home/
        comment = Opis katalogu
        browseable = Yes
        read only = No
        writable = yes
        guest ok = yes
        guest account = jakies_konto
        force user = jakies_konto
        inherit acls = Yes

Z przyczyn politycznych jakies_konto istnieje na tym serwerze i pliki mają +rwx dla jakies_konto. Tylko nie mogę napisać wprost nazwy konta.
W sieci LAN są 3 komputery z Windows XP Professional.

Dotychczas jeden z nich (powiedzmy komputer A) miał udostępniony katalog, a pozostałem komputery B i C miały zamapowany ten udostępniony udział z A i uruchamiały Symfonię uruchamiając plik exe bezpośrednio z komputera A - nie było zainstalowana Symfonia klient.

Natomiast komputery B i C mają zainstalowanego jakiegoś klienta do Pervasive.SQL, a komputer A chyba serwer lokalny Pervasive.SQL ( nie wiem na 100%, ale ma katalog c:\pwvs, a w nim jest raczej ten serwer - mea culpa, nie sprawdziłem, czy jest uruchamiany jako usługa systemowa).

Jak skopiowałem cały katalog z symfonią na Sambę, to teraz jest tak. Jeden, dowolny komputer A lub B lub C może uruchomić Symfonię z Samby i wszystko jest OK.
Każdy kolejny ma błąd otwarcia pliku amhm.bin o kodzie ERR=116. Plik ten ma uprawnienia -rwxrw-rwx, więc raczej już większych nie da rady zrobić.

Czy ktoś może wie, co można z tym fantem uczynić? Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.
Adam


2008-10-28, 18:39
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Jezeli nie masz pervasive serwera na linuksa(jest drogi) - to wywal z kompów i tego lokalnego servera perv i tych klientów - i zaisntaluj handel w instalacji standartowej z jedniego z nich na dysk linuksa.

Ale uwaga!!!!
Jezeli jednak masz na jednym z kompow (A - jak piszesz) serwera pervasive (rozumiem ze workgroup)
i ze ten komputer (A) byl wczesniej serwerem dla pozostalych - to przywroć to do stanu jak było i wyrzuc ten serwer linuksowy
gdyż 3 stanowiskowy handel bedzie znacznie wydajniej i stabilniej dzialal w konfiguracji
stacja robocza XP ( z perv server) + 2 koncówki z perv client - niz w konfiguracji server linux bez pervasive + 3 koncówki


2008-10-28, 21:48
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-10-28, 18:24
Posty: 7
Post 
Dzięki serdeczne za info, sprawdzę instalację od zera. Zakładam, że potem wystarczy, jak przekopiuję katalog z bazami danych firmy i zrobię "Dołącz firmę". Serwer linuxowy jest mi tam potrzebny jeszcze z pewnych dodatkowych względów,nawet kosztem wydajności samej Symfonii.

Jescze nie zamykam tego wątku.
Adam


2008-10-28, 22:27
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Koszt bedzie duzy - wolnie otwieranie sie handlu i sporo napraw uszkodzonej bazy -
jesli juz koniecznie linux to kup pervasive server for linux


Ostatnio zmieniony 2009-08-04, 16:35 przez wrob, łącznie zmieniany 1 raz



2008-10-28, 23:30
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-10-28, 18:24
Posty: 7
Post 
Aktualizacja informacji:

1. Na miejscu okazało się po dokładnej analizie, że każdy z komputerów A,B,C ma zainstalowanego lokalnie (!) pervasive.SQL workgroup 9.10

2. Zainstalowałem na Linux Pervasive.SQL 10

3. Zamapowałem udostępniony katalog Samby jako (X:)

3. Wskazałem w Symfonii w opcji "Dołącz firmę" nowy dysk (X:).

Działa już stabilnie, nie ma błędów blokady bazy itp... Co prawda samo uruchomienie Handlu jest wolniejsze niż poprzednio (zauważalnie dla użytkowników), jednak dalsza praca jest OK. Bardzo serdecznie dziękuję za okazaną pomoc i naprowadzenie na szczęśliwe rozwiązanie ;-)

Adam Jurkiewicz


2008-11-05, 15:14
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
PKT 1 - Tak właśnie jest ok :)

PS mozesz w tych lokalnych na wszelki wypadek w konfiguracji WKG ustawić local requester = off aby na pewno się nie laczyły do siebie, albo wogole je wywalic ze stacji roboczych i zainstalowac tylko klienta pervasive


2008-11-05, 16:21
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 6 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. PervasiveSQL 9.5 / Linux, Samba + Symfonia Handel

w Techniczne

abix_adamj

6

7313

2009-01-28, 12:33

abix_adamj Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Symfonia handel premium i serwer linux z samba

w Techniczne

bugs10

6

4714

2010-07-28, 11:45

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Upgrade Pervasive.SQL 9 workgroup windows na Linux ?

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

w Techniczne

Elber

24

11250

2011-11-15, 17:26

krzysiek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Pervasive v11 Server for Linux + Symfonia FK 2012

w Techniczne

gary

5

4537

2011-11-14, 11:04

gary Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant