Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-03-29, 12:00x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Nieaktywny menedżer bazy danych--- Potrzebna POMOC 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2009-10-08, 09:53
Posty: 22
Post Nieaktywny menedżer bazy danych--- Potrzebna POMOC
Witam wszystkich,

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

strona techniczna - Pervasive workgroup 9 , modul kadry i płace 2010
Dostalem aktualizacje kadr i plac 2012r.
Nie zobaczylem że brakuje 2011 (konwersja bazy) i od razu zainstalowalem do katalogu kadr i plac na serwerze nową aktualizację 2012. oczywiscie wywalilo mi błedem że baza jest starsza i nie moze przekonwertować. Więc idąc tokiem rozumowania... zessalem wersje 2011, zainstalowalem, zrobila sie konwersja bazy do 2011 - super. Wiec teraz znowu przystapilem do aktualizacji na 2012. I wszystko ładnie poszlo... baza sie skonwertowala do 2012r. dziala na serwerze (2003 SBS). Teraz przystąpilem do aktualizacji na komputerach w sieci i tu zonk :( wybralem wersje sieciową - pozniej typowa... i teraz mam problem... z komputera Pani kadrowej jak uruchamiam Kadry i Place wywala taki błąd "błąd nr 20: nieaktywny menedżer bazy danych" a później kolejny "baza danych z informacjami o firmie jest niedostępna"
Zrobilem zdlany puulpit na serwer kadrowej i łączy się... ale chciałbym żeby było jak dawniej???
jak to naprawić ktoś coś podpowie? będę dłużny piwo...

Pozdrawiam i dziekuje


2012-02-19, 12:09
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post Re: Nieaktywny menedżer bazy danych--- Potrzebna POMOC
a po co typowa - zainstaluj ponownie stacje robocza kadrowej z instalacja sieciowa


2012-02-20, 20:48
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-10-08, 09:53
Posty: 22
Post Re: Nieaktywny menedżer bazy danych--- Potrzebna POMOC
wrob pisze:
a po co typowa - zainstaluj ponownie stacje robocza kadrowej z instalacja sieciowa


typowa chodziło mi pomiędzy typowa a specjalna ta opcja jest na końcu instalacji... a na początku wybieram instalację stacji roboczej która pobiera dane z serwera... i niestety wszystko się ładnie instaluje i zonk. tak jak pisałem wczesniej dodam że pokazuje mi jeszcze coś takiego :
otwieranie bazy danych : s|symfonia\kd\rig\43kp0622.dat a ponizej błąd nr 20: Nieaktywny menedżer bazy danych


2012-02-23, 19:10
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post Re: Nieaktywny menedżer bazy danych--- Potrzebna POMOC
Zakładam że w takim razie instalujesz "Stacja robocza" -"Instalacja specjalna" i na końcówce nasz przynajmniej klienta pervasive zainstalowanego, tak? I przy tej konfiguracji masz taki błąd?


2012-02-23, 19:47
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-10-08, 09:53
Posty: 22
Post Re: Nieaktywny menedżer bazy danych--- Potrzebna POMOC
tak jak napisałeś... stacja robocza - póżniej - instalacja typowa.. tak na kliencie mam zinstal;owanego pervasiva.. i działa mofuł faktura premium, finanse i księgowość... ale Kadry i płace nie. ??? wywala taki błąd jak opisywałem wcześniej.


2012-02-27, 10:40
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post Re: Nieaktywny menedżer bazy danych--- Potrzebna POMOC
rigrig pisze:
tak jak napisałeś... stacja robocza - póżniej - instalacja typowa.. tak na kliencie mam zinstal;owanego pervasiva.. i działa mofuł faktura premium, finanse i księgowość... ale Kadry i płace nie. ??? wywala taki błąd jak opisywałem wcześniej.


:) no właśnie ja NIE TAK NAPISAŁEM: "Stacja robocza" -"Instalacja specjalna"


2012-02-27, 14:38
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-10-08, 09:53
Posty: 22
Post Re: Nieaktywny menedżer bazy danych--- Potrzebna POMOC
Okey.

nie było dokładnie tak jak napisałeś... była typowa nie specjalna... ale wydaje mi się że to nie jest ważne...

Tak jak na początku samym pisałem... miałem Kadry i płace 2010 rok. Dostałem aktualizację teraz 2012rok. I robiłem update na serwerze i niestety instalacja programu powiodła się ale wyrzuciło że nie może zrobić konwersji bazy bo jest stara...(zapomniałem że nie było 2011 rok - nie wiem czemu symfopakiet płacony w terminie od 6 lat). Czyli robiłem update z 2010 na 2012. Zobaczyłem że nie może zrobić konwersji więc zessałem 2011 rok i zainstalowałem do tego samego katalogu - prosił mnie o klucz ale takiego nie miałem do 2011 więc zainstalowałem demo i ładnie mi bazę skonwertowało do 2011 roku. Na koniec wrzuciłem update 2012 (wpisałem klucz który dostałem) i wszystko ładnie się zainstalowało i bazę skonwertowało do 2012 roku. Gra gitara, na serwerze działa.
Ale na hoscie zrobiłem od razu update 2012 i niestety... nie działa wywala takie błędy jak pisałem...? taka moja sugestia się nasuwa... może też mam zainstalować wersję 2011rok?? a później dopiero 2012 rok??
Dziękuje za wszelką pomoc i pozdrawiam


2012-02-27, 19:18
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-10-06, 17:53
Posty: 64
Post Re: Nieaktywny menedżer bazy danych--- Potrzebna POMOC
rigrig pisze:
nie było dokładnie tak jak napisałeś... była typowa nie specjalna... ale wydaje mi się że to nie jest ważne...


Dobrze napisałeś - "wydaje Ci się".

Zrób tak jak napisał Krzysiek i ewentualnie potem dalej pisz. Z resztą podczas instalacji programu wyraźnie jest zaznaczone do czego służy instalacja specjalna - czasami wystarczy przeczytać co wyświetla się na ekranie ;)


2012-03-02, 11:48
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-10-08, 09:53
Posty: 22
Post Re: Nieaktywny menedżer bazy danych--- Potrzebna POMOC
sayo pisze:
rigrig pisze:
nie było dokładnie tak jak napisałeś... była typowa nie specjalna... ale wydaje mi się że to nie jest ważne...


Dobrze napisałeś - "wydaje Ci się".

Zrób tak jak napisał Krzysiek i ewentualnie potem dalej pisz. Z resztą podczas instalacji programu wyraźnie jest zaznaczone do czego służy instalacja specjalna - czasami wystarczy przeczytać co wyświetla się na ekranie ;)


Zrobiłem tak jak Krzysiek pisał... puściłem na hoscie... stacja robocza - instalacja specjalna... i dalej ten sam zonk. Ale przy okazji coś odkryłem... za nic nie mogę na stacji roboczej odłączyć firmę i jeszcze raz dołączyć. Kiedy to robię to wyskakuje mi błąd nie katywny menedżer itp.

A na serwerze wszystko śmiga... śmigają też inne moduły symfonii....

chyba zrobię kopię... i zainstaluję wszystko od nowa na serwerze w nowym katalogu a później po instaluje na stacjach roboczych... chodź miałem nadzieję to z wami rozwiązać jakoś...:) mi już żadne pomysły nie przychodzą...
Pozdrawiam


2012-03-02, 19:32
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 9 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. "Bład nr 20: : Nieaktywny menedżer bazy danych"

w Techniczne

arturro1982

4

7115

2011-01-03, 22:31

arturro1982 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Finanse i Księgowość "Bład nr 20: : Nieaktywny menedżer bazy

w Techniczne

Marek Miklewicz

3

3611

2015-10-13, 18:57

perek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Błąd nr 20 : Nieaktywny menager bazy danych

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

w Techniczne

Bassman

17

12282

2009-06-14, 19:26

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Faktura korygująca daty i rejestry - pilnie potrzebna pomoc!

w Programy Księgowe

PatkaP

3

7120

2012-11-13, 13:59

PatkaP Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant