Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-25, 19:52x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
problem z komunikatem zła konfiguracja na stacji roboczej 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2013-06-29, 06:21
Posty: 3
Post problem z komunikatem zła konfiguracja na stacji roboczej
3 dni grzebie w forum i googluje i nie mogę znaleźć odpowiedzi na sposób instalacji stacji roboczej u klienta.

Moja sytuacja wygląda następująco - szef firmy zażyczył sobie, abym zainstalowała w firmie, którą obsługujemy stację roboczą Symfonii Premium na Windows XP 32-bit dla nowego użytkownika i mam się do tego przygotować. Siedziałam 2 dni nad zagadnieniem, zrobiłam sobie środowisko robocze w sieci domowej na wersji Demo i wszystko działało. W firmie niestety miałam problem, więc od piątku siedzę i staram się wymyślić co może być nie tak. Dostęp do komputera klienta niestety będę miała jutro o godzinie 8.


U klienta po zainstalowaniu modułu Środki Trwałe pojawił się komunikat o złej konfiguracji modułu Środki trwałe po próbie odpalenia go.

Przebieg instalacji
1. Pervasive Workgroup z instalki klienta wersja 9.5 (skonfigurowałam jak u innych pracowników). Dodałam również na komputerze servera konto użytkownika, żeby mógł się podłączać do dysku sieciowego.
2. Wybrałam instalację stacji roboczej modułu Środki Trwałe 2009 typowa (instalka, która była od klienta)
3. Podałam katalog programu stp2013.a, do wyboru jeszcze miałam stp,stp2013 (być może to jest ten błąd niestety nie dostałam czasu na testowanie :( w firmie klienta)
4. Po kliknięciu next klucz licencji wybrał się automatycznie, natomiast w nazwie firmy podałam tylko inicjały firmy (nie wiem czy wpisanie nazwy firmy takiej jak na innych stacjach roboczych i serwerze ma jakieś znaczenie)
5. Podczas instalowania instalka pytała się o zezwolenie na instalowanie z katalogu Core (ten katalog był doczepiony do programu instalacyjnego Środków Trwałych 2009 klienta)
Po zakończeniu instalacji odpalam stację roboczą Środki Trwałe i wyskakuje napis o złej konfiguracji programu.

Moje pytanie:
1. Czy powinnam była zainstalować wersję 2013.a Środków trwałych stacji roboczej, jeżeli podpinam pod katalog z programem Środków Trwałych 2013.a na serwerze. - nie mam niestety jak tego przetestować :(
2. Czy muszę jakoś inaczej instalować np. na jednym komputerze zainstalować od wersji najstarszej do najnowszej czyli:
zainstlować stację roboczą stp 2009 i podpiąć pod katalog na serverze wersji 2009
potem zainstalować stację roboczą 2013 i podpiąć pod katalog na serverze w wersji 2013
a na koniec zainstalowac stację roboczą 2013a i podpiąć pod katalog na serverze w wersji 2013a.

P.S. Mam inne instalki jednak wydaje mi się, iż katalog Core przy starszej instalce Środków Trwałych 2009 to jakieś modyfikacje dla klienta.


2013-06-30, 15:31
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post Re: problem z komunikatem zła konfiguracja na stacji robocze
strasznie zamieszanie w tym opisie.
Po prostu zamapuj potrzebny katalog z serwera na tym komputerze - uruchom instalacje stacji roboczej (z właściwej instalki ST ) w trybie SPECJALNYM (skoro masz pervasive) - zainstaluj - używaj.


2013-07-01, 02:22
Wyświetl profil

Rejestracja: 2013-06-29, 06:21
Posty: 3
Post Re: problem z komunikatem zła konfiguracja na stacji robocze
Przepraszam za zamieszanie nie wiem jak to innaczej opisać, a nie mam możliwości testowania u klienta :(.


2013-07-01, 05:43
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post Re: problem z komunikatem zła konfiguracja na stacji robocze
Ale to nie testuj - jedz do klienta i to zrob od reki - testowanie takich sytuacji wczesniej robienie maszyn testowych itp - jest bez sensu - i tak u klienta potkniesz sie o cos czego akurat na maszynie testowej nie uwzglednilas :)


2013-07-01, 13:27
Wyświetl profil

Rejestracja: 2013-06-29, 06:21
Posty: 3
Post Re: problem z komunikatem zła konfiguracja na stacji robocze
Oki problem rozwiązany :), załatwiłam klienta. A co było problemem - okazało się, że nie tylko jest tam wymagana instalacja symfonii, ale także dołożenie nowego konta użytkownika z odpowiednimi uprawnieniami.

I rzeczywiście tak jak napisałeś działać u klienta :)


2013-07-01, 17:12
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 5 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Problem z instalacją stacji roboczej - Handel

w Techniczne

artur17

4

4037

2008-09-11, 13:29

artur17 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. FKF problem z licencja na stacji roboczej

w Programy Księgowe

aneta.g

1

2219

2012-05-10, 10:29

krzysiek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Problem z działaniem jednej stacji roboczej z FK2010

w Techniczne

commtech

8

4737

2010-01-06, 10:14

commtech Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Problem po aktualizacji KDP 2022 na stacji roboczej

w Programy Kadrowo Płacowe

aneta.g

5

3343

2021-12-14, 13:50

perek Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant