Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-26, 13:51x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Instalacja Handel forte 2008 + klient 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2014-01-29, 01:18
Posty: 3
Post Instalacja Handel forte 2008 + klient
Witam, mam następujący problem. W firmie nieraz zajmuję się problemami z komputerami przez co niestety zmuszony jestem do ogarnięcia programów symfonia handel, a także wfmag i wfgang. Sprawa sprowadza się do instalacji tych programów, odtwarzaniu baz. Reszta należy do osób pracujących na tych programach. Z programami asseco nie mam jakoś problemu, może dlatego, że używamy ich na pojedynczych komputerach, natomiast inaczej ma się z symfonią. Instalację robiłem dość dawno bo w 2009 roku bodajże. Ostatnio był wirus na komputerze z symfonią, dla pewności zrobiłem reinstalkę. Dodam iż do tego komputera mogła się logować osoba z drugiego. Co zrobiłem do tej pory i działa:
- Serwer - Win XP Prof + SQL Standard 2005 (po instalacji zmieniłem logowanie na mix i do tego ustawienie z network na local), przywróciłem bazę firmy, wgrałem bazę modelową, instalacja symfonii i dołączenie firmy. Wszystko działa. Natomiast z czym mam problem to instalacja symfonii na dwóch innych komputerach (XP Home i Win7 HomePremiuum) gdyż jak już mówiłem robiłem to z 5 lat temu.

Aby sprawdzić jak to zrobić postanowiłem sobie w domu pokombinować.

Na moim komputerze (Win 7 Prof) zainstalowałem więc sql + symfonie (konfiguracja globalna na komputerze) + odtworzyłem bazę. Zainstalowałem Virtual boxa, na nim win xp prof. Udostępniłem katalog symfoni z win 7 do którego niestety nie mogłem się dostać z XP. Na xp dodałem więc użytkownika o takiej samej nazwie i haśle jak na win 7. Udostępnianie zaczęło działać. Nic nie robiąc oprócz instalacji na xp symfonii, wyboru konfiguracji globalnej na komputerze i w dtc wybraniu serwera, bazy tej firmy oraz jako login i hasło podałem to moje z XP takie same jak ma użytkownik na Win 7 firma się dodała. A więc zadowolony zrobiłem wszystko na odwrót tym razem xp jako serwer win7 klient) sprawdzając jak wszystko zadziała w firmie.
Instalacja wyglądała dokładnie tak samo. Przy diagnostyce na kliencie wszystko inne oprócz sql (minął czas itp błędy) poszło ok. Także dodałem do wyjątków port sql. Tym razem wyskakuje błąd z loginem i hasłem. Jak sobie z nim najłatwiej poradzić? Czy zainstalować jeszcze raz sql utworzyć hasło dla su i przy dtc podać tego uzytkownika i hasło? Po kilku próbach wyskoczył teraz błąd w symfonii SQL-DMO i program się wyłącza. Próbowałem też z logowaniem zintegrowanym... też nie działa. Pewnie rozwiązanie problemu jest proste, ale jak mówiłem zajmuję się tym z doskoku. Dziękuję za pomoc.


2014-01-29, 01:55
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 



Rejestracja: 2014-01-29, 01:18
Posty: 3
Post Re: Instalacja Handel forte 2008 + klient
Poradziłem sobie z blędem SQL-DMO poprzez instalację SqlServer2005_BC_x64. Działa także dołączenie firmy jeśli przy instalacji na serwerze wybiorę hasło dla sa i użyję go przy dołączaniu firmy, nie działa natomiast przy podawaniu nazwy uzytkownika i hasła windowsowego administratora serwera. Czy tak powinno być? Drugie pytanie to o tą konfigurację globalną? Co to takiego i czym się będzie różnić ta na komputerze od tej na serwerze?


2014-01-29, 11:28
Wyświetl profil

Rejestracja: 2014-01-29, 01:18
Posty: 3
Post Re: Instalacja Handel forte 2008 + klient
Doszedłem już sam do wszystkiego. Jeśli ktoś mógłby mi powiedzieć jeśli tworze nowy login na serwerze SQL jakie bazy muszę wybrać czy tylko firmy i hmmodel, i jaki typ użytkownika muszę wybrać ( chce jak najmniejsze możliwości administrowania serwerem ale żeby symfonia działała bez zarzutu).


2014-01-29, 23:19
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 3 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Symfonia 50cloud instalacja klient - uprawnienia baza danych

w Techniczne

rafal.kubicki1984

2

3912

2019-02-21, 09:21

rafal.kubicki1984 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Problem z zamykaniem programu Handel Forte 2008

w Programy Handlowe

arturb

5

4599

2008-10-28, 13:38

arturb Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Instalacja Forte Handel 2011.a

w Techniczne

kajzii

7

5766

2011-08-29, 15:23

kajzii Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Rożowy bląd i inicjalizacja CLR Handel Forte 2008

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

w Techniczne

Gem

17

7784

2010-08-03, 15:07

fafik Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant