Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-29, 02:06x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Nie uruchamia się FKP2014c na Win7.64- błąd pliku AmrBtrPrx 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2014-05-05, 21:43
Posty: 4
Post Nie uruchamia się FKP2014c na Win7.64- błąd pliku AmrBtrPrx
Dzień dobry,
Zwracam się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu takiej kwestii - zaktualizowana symfonia (migracja danych od wersji 2011 do aktualnej), wersja serwer zainstalowana na WinXP 32bit działa jako stacja robocza. Końcówka zainstalowana jako stacja robocza (instalacja specjalna) na komputerze WinXp 32bit - bez problemu.
Natomiast za nic nie mogę zmusić do pracy Symfonii na Win7pro 64bit.
Co bym nie robił - pojawia się ten błąd.
Co jest zainstalowane? Na serwerze (Windows XP Pro 32bit): Symfonia (w wersji serwer), serwer kluczy 2013 (pytanie - czy symfonia potrafi korzystać z dwóch kluczy na raz? Miałem do tego samego komputera podpięty klucz LPT i program nie widział klucza USB wpiętego w tym samym czasie).
Pervasive - to jest chyba mój problem. Na serwerze jest zainstalowany (aktualnie) pakiet Workgroup z licencją Base oraz jedną dodatkową (+1 użytkownik). Wszystkie wersje to 11.30 sp3 (dostępne na ftp sage'a).
Jak chciałem zainstalować na próbę wersję serwer (po uprzednim zdezaktywowaniu licencji i odinstalowaniu Workgroup) to licencji nie akceptował. Wróciłem zatem do workgroup (od partnera dostałem link też właśnie do wersji workgroup).

Na stacji roboczej mam Windows 7 pro 64bit, Nod32 (ale testowałem opcję z wyłączaniem, także wyłączaniem firewalla systemowego). Instalowałem jako administrator, wersję stanowiskową (instalacja specjalna). Później pervasive - zanim doczytałem, że powinno instalować się tylko wersję klient 32bit, to przerobiłem dwie inne :P . Ale ostatecznie wszystko poodinstalowywałem i testowałem wersję zarówno klient 32bit, jak i workgroup (ale nie aktywowałem licencji, bo instrukcja od partnera mówi, że można tylko na jednym komputerze w sieci). W workgroup zaznaczyłem, żeby używał tylko "remote engine" (odznaczyłem local).
I nadal nie działa...

I teraz moje pytanie - co robię nie tak? Co robię w złej kolejności, o czym zapominam? Czy może jest tak, że raz spieprzona instalacja nie pozwoli na kolejną poprawną? (czyli trzeba czyścić pliki systemowe, rejestr itp. - reinstalacja to ostateczność)
Czy może wersja Workgroup nie będzie działać? (ale w sumie czemu miałaby nie działać?)
Pytam, bo robię to pierwszy raz z win7.64bit, i jak bardziej obawiałem się procesu konwersji danych (od wersji 2011 do aktualnej), tak okazuje się, że to właśnie z teoretycznie najprostszym elementem jest problem...

Będę wdzięczny za wszelkie porady. Pozdrawiam :)


Załączniki:
ambtr.jpg
ambtr.jpg [ 9.46 KiB | Przeglądany 4325 razy ]
2014-05-06, 10:18
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert

Rejestracja: 2007-11-16, 15:08
Posty: 3983
Pomógł: 445
Post Re: Nie uruchamia się FKP2014c na Win7.64- błąd pliku AmrBtr
Musiałbym to zobaczyć, żeby coś pomóc.

Dwa klucze - nie.

_________________
Skontaktuj się z Ekspertem | Zamów dodatek

tel. 22 7 538 538
ekspert@mojaSymfonia.pl
http://www.mojaSymfonia.pl


2014-05-06, 10:32
Wyświetl profil

Rejestracja: 2014-05-05, 21:43
Posty: 4
Post Re: Nie uruchamia się FKP2014c na Win7.64- błąd pliku AmrBtr
A jak powinna wyglądać prawidłowa kolejność instalacji? Które wersje w takim setupie instalować?
Zrobię sobie czystą instalkę win7pro64 na vmware tylko na potrzeby przetestowania, czy działa, ale muszę wiedzieć, co i jak mam zainstalować, żeby sprawdzić :)

Pozdrawiam :)
ps. co do kluczy - jeśli mam klucz LPT, mogę z niego przenieść dane odnośnie licencji? Program nie był kupowany jako upgrade, więc raczej nie łamie licencji w tej kwestii. Ale czy starsze wersje symfonii (2008 i 2011) będą chciały chodzić z nowym kluczem (w sensie - na usb)?
ps2. gdyby ktoś pytał - z siecią raczej nie ma problemu, bo np. taki buchalter działa (ten sam komp, ten sam serwer).


2014-05-06, 11:08
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert

Rejestracja: 2007-11-16, 15:08
Posty: 3983
Pomógł: 445
Post Re: Nie uruchamia się FKP2014c na Win7.64- błąd pliku AmrBtr
Licencje z LPT na USB przenosi Sage.

_________________
Skontaktuj się z Ekspertem | Zamów dodatek

tel. 22 7 538 538
ekspert@mojaSymfonia.pl
http://www.mojaSymfonia.pl


2014-05-06, 11:17
Wyświetl profil

Rejestracja: 2014-05-05, 21:43
Posty: 4
Post Re: Nie uruchamia się FKP2014c na Win7.64- błąd pliku AmrBtr
Dzień dobry,
Problem został rozwiązany przy współpracy z drugą linią supportu Sage (bo pierwsza nie wiedziała, o czym do nich rozmawiam ;) ).

Po przedstawieniu, jak wygląda setup, okazało się, że jeśli to nie "pierwszy podejrzany" pervasive (dla potomnych: na serwerze instalujemy pakiet Workgroup, a na kliencie Workgroup... i czasem, jak nie działa, Client 32bit - tyle powiedział pan z Sage), to problem leży... w ini.

Należało zmienić wpis w pliku symfonia.ini, znajdującym się w głównym folderze instalacji serwera (w moim przypadku c:\symf2014)

W trzeciej linijce parametr "AmFK=0" należało zamienić na "AmFK=1" - po tej modyfikacji symfonia od razu odpaliła.

Może się komuś przyda :) Pozdrawiam :)


2014-05-06, 15:55
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 5 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Nie uruchamia się Repozytorium Dokumentów problem ucrtbase.d

w Techniczne

futrzak

0

2278

2024-03-21, 20:42

futrzak Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki 50c - nie uruchamia się, brak połączenia z serwerem czasu

w Techniczne

Jacu77

1

5076

2021-04-06, 09:23

rafal Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. MKP 2013.1b nie chce się instalować na WIN7

w Programy Księgowe

Paweł

6

3213

2013-02-20, 22:37

krzysiek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. e-Deklaracje 2022 nie uruchamia się "Brak elementu głównego"

w Techniczne

introo

0

3584

2022-06-29, 18:02

introo Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 104 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant