Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-26, 22:22x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Handel Premium + Posnet neo 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2009-01-31, 23:55
Posty: 6
Post Handel Premium + Posnet neo
Witam

Proszę o pomoc!
Mam poważny problemi brakuje mi pomysłów. Połączyłem komputer z kasą i przy próbie importu towarów z kasy otrzymuje błędy komunikacji. Towary zostały wcześniej wysłane do kasy. Niektóre towary się importują z kasy ale tylko niektóre np jak mam kilka towarów które się importują i je chcę ściągnąć to jest ok ale jeśli znajdzie się wśród nich jeden który nie chce to mam błąd komunikacji. Rekordy wyglądają bardzo podobnie a właściwie niemal identycznie a mimo tego mam błędy komunikacji. Proszę o pomoc,może ma ktoś jakiś pomysł bo ja już nie mam żadnych. Według mnie to nielogiczne zachowanie.


2009-02-01, 00:13
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Najpierw zadaj logicznie pytanie... tzn podaj model kasy, ustawienia, wersje programu, wersj fisk.dll, oraz najlepiej zalacz ten plik zaznaczajac ktory rekord sprawia problemy


2009-02-02, 01:14
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-01-31, 23:55
Posty: 6
Post 
Model kasy to Posnet Neo, ustawienia są poprawne gdyż mogę wysyłać na nią towary i mogę komunikować się z nią innymi programami(serwisowymi).

Rekord może być dowolny, zauważyłem, że próby zmiany ceny powodują, że towar daje się ściągnąć.

Sterownik w symfonii to:
kasyfisk8.dll

Domyślam się że to może być jego wina, skąd mogę pobrać inne stery do kasy?

Pytałem nawet w serwisie kas i powiedzieli, że to wina symfonii.

Proszę o pomoc.


2009-02-02, 20:07
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-01-22, 00:03
Posty: 21
Pomógł: 1
Post Re: Handel Premium + Posnet neo
markfox pisze:
Witam

Proszę o pomoc!
Mam poważny problemi brakuje mi pomysłów.


Dokumentacje czytałeś ???

3. Eksport towarów do kasy fiskalnej.
Operacja ta umożliwia wysłanie do kasy fiskalnej danych towarów, które mają być sprzedawane za pomocą tej kasy. Funkcja jest dostępna z kartoteki towarów pod przyciskiem ‘Operacje’. Należy najpierw zaznaczyć na liście towary, które chce się wysłać do kasy, a po wybraniu operacji w oknie wskazać docelową kasę fiskalną. Z programu wysyłane są: kod towaru, kod paskowy, cena D brutto, stawka VAT.
Kod towaru jest wykorzystywany do drukowania na paragonach fiskalnych wystawianych w kasie. Aby móc poprawnie wygenerować dokument sprzedaży na podstawie danych pobranych z kasy konieczne jest aby nazwa towaru w kasie dokładnie odpowiadała kodowi towaru w aplikacji. Ponieważ maksymalna dostępna długość dla tych pól może się różnić pomiędzy kasą i aplikacją zalecane jest aby w parametrach firmy (Ustawienia->Dane Firmy->Parametry->Inne->Maksymalny rozmiar pola ‘Kod towaru’) ograniczyć długość pola kod towaru tak aby odpowiadała maksymalnej długości nazwy towaru w kasie. Długości pól poszczególnych kasach: ELZAB – 18 znaków, OPTIMUS-IC – 18 znaków, POSNET – 16 znaków.
Kod paskowy umożliwia szybsze i bardziej niezawodne wystawianie paragonów w kasie fiskalnej szczególnie wtedy, gdy towarów jest bardzo dużo i jest do dyspozycji czytnik kodów paskowych. Kody te dla poszczególnych towarów powinny być unikalne. Należy pamiętać aby parametr ‘Ustawienia->Dane Firmy->Kontrola danych->Kontrola unikalności kodu paskowego towaru’ był ustawiony na ‘tak’. Pole to składa się z samych cyfr. W kasie POSNET i ELZAB długość pola wynosi maksymalnie 13 znaków i jest w tych kasach możliwość zaprogramowania towaru z pustym polem kod. W kasie POSNET jeśli pole to w w danych programu składa się z mniejszej ilości cyfr to po wysłaniu danych do kasy jest uzupełniane początkowymi zerami. W kasie OPTIMUS-IC długość pola wynosi maksymalnie 18 znaków i nie ma możliwości zaprogramowania towaru z pustym polem kod paskowy. Pole to jest w tej kasie jednocześnie identyfikatorem towaru i pełni podobną rolę jak pole numer PLU w innych kasach.
Numer PLU jest unikalnym identyfikatorem towaru w kasie. Aplikacja nie przechowuje w danych towaru tego pola. Podczas dodawania nowego towaru do kas ELZAB i POSNET numer PLU jest generowany automatycznie jako najniższy jeszcze nie używany.
Cena towaru jeśli jest zaprogramowana jest używana automatycznie w momencie sprzedaży towaru w kasie. Podczas eksportu towarów do kasy wysyłane są ceny D z cennika, pełniące rolę cen detalicznych i są to kwoty brutto z maksymalną dokładnością dwóch miejsc po przecinku. W kasach ELZAB i POSNET jest możliwość zaprogramowania cen zerowych. W kasie POSNET tym przypadku podczas sprzedaży takiego towaru trzeba za każdym razem wpisać cenę z klawiatury kasy. Jednak w przypadku właśnie kasy POSNET nie jest zalecane programowanie cen zerowych w kasie, ani nawet jakakolwiek zmiana ceny towaru z poziomu kasy gdyż podczas importu dokumentu do aplikacji nie można wyznaczyć wartości sprzedanego towaru (dokładniej jest to opisane w punkcie 4). Jeśli w kasie ELZAB ma nie być możliwości zmiany ceny towaru podczas wystawiania paragonu to w urządzeniu można ustawić parametr, który uniemożliwia dokonywanie takiej zmiany.
Stawka VAT oznacza grupę podatku do jakiej przyporządkowany jest towar i jest podawana w procentach. Szczególną uwagę należy zwrócić przy definiowaniu stawek VAT w kasie. Każdemu symbolowi stawki od A do G można obecnie przyporządkować dowolną wartość, także stawkę zwolnioną bądź nieaktywną. Jednak w kasach ELZAB i OPTIMUS-IC program komunikacyjny nie ma możliwości odczytania wartości przypisanej symbolowi G stawki VAT. Należy więc w tym przypadku w kasie symbolowi G przyporządkować stawkę zwolnioną lub nieaktywną.




Może za długi kod towaru ?


2009-02-02, 20:55
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-01-31, 23:55
Posty: 6
Post 
Wszystko zgadza się z dokumentacją. Kody nazwy itp są ok i mają poprawną długość.

Mimo wszystko symfonia nie jest w stanie pobrać rekordów.


2009-02-02, 22:38
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-01-31, 23:55
Posty: 6
Post 
W takim razie zapytam inaczej.

Czy u kogoś z Was Symfonia współpracuje z kasą posnet neo?


2009-02-03, 22:37
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Please - szanuj czas innych - napisz konkretnie wersja handlu, versje firmvare posneta, wersja tego dll, daj pliki konfiguracyjne i przykladowy plik eksportu.....

Inaczej odpowiedz bedzie taka - tak dziala mi symfonia z posnet neo


2009-02-04, 00:55
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-01-31, 23:55
Posty: 6
Post 
wersja dll - 1.0.0.18
Handel Premium 2009 a
posnet ustawiony na:
PORTY KOMUNIKACYJNE:
1.KONFIGURACJA PC
1. INTERFEJS -COM1,PROTOKÓŁ STANDARDOWY, TRANSMISJA 9600
2. STRONA KODOWA WINDOWS 1250
3. BUFOR POZYCJI NIE

Załączam plik z bazą z kasy.


&C_HEADER
FLAGA LINIA NAGŁÓWKA
0 XXXXXXXXXXXX
0 XXXXXXXXXXXX
0 XXXXXXXX
0
0
0
0
0
0
0
&C_VAT
VAT A VAT B VAT C VAT D VAT E VAT F VAT G
22,00 07,00 00,00 03,00 N N Z
&C_CASHREG
NUMER KASY
001
&C_SALECFG
KWOTY W GROSZACH PŁATNOŚĆ GOTÓWKĄ SPRAWDZANIE CENY KONTROLA STANU KASY KLAWISZ KOD LIMIT RABATU PROCENTOWEGO LIMIT RABATU KWOTOWEGO LIMIT NARZUTU PROCENTOWEGO LIMIT NARZUTU KWOTOWEGO ŁĄCZENIE RABATÓW ŁĄCZENIE NARZUTÓW STATYSTYKI TYGODNIOWE STATYSTYKI ROCZNE
&C_DSP
PODŚWIETLENIE KONTRAST JASNOŚĆ CZAS ZANIKU
&C_PRINTCFG
WYDRUKI NIEFISKALNE JAKOŚĆ WYDRUKU USTAWIENIA OBCINACZA
&C_BILLBUFCFG
BUFOR POZYCJI SYGNALIZACJA STANU PROCENT SYGNALIZACJI
&C_MODEMCFG
MODEM SEKWENCJA STARTOWA NUMER TELEFONU
&C_SOUNDCFG
ŹRÓDŁO DŹWIĘKU DŹWIĘK KLAWISZY
&C_DRAWER
IMPULS
&C_TIMEOUTS
CZAS WYLOGOWANIA CZAS WYŁĄCZENIA
&C_DSPINFO
LINIA TEKSTU 1 ZAWARTOŚĆ 1 PRĘDKOŚĆ 1 KIERUNEK 1 FORMAT 1 LINIA TEKSTU 2 ZAWARTOŚĆ 2 PRĘDKOŚĆ 2 KIERUNEK 2 FORMAT 2 LINIA TEKSTU 3 ZAWARTOŚĆ 3 PRĘDKOŚĆ 3 KIERUNEK 3 FORMAT 3 LINIA TEKSTU 4 ZAWARTOŚĆ 4 PRĘDKOŚĆ 4 KIERUNEK 4 FORMAT 4
&C_DSPINFOCFG
ZALOGOWANY WYLOGOWANY
&C_FOOTER
FLAGA LINIA STOPKI
&C_USERAUTHCFG
LOGOWANIE KONTROLA KARTY
&C_DISCNTCARDCFG
KARTY RABATOWE CZAS ODPOWIEDZI WPROWADZANIE DANYCH
&GROUP
NUMER NAZWA GRUPY NR. RAB. N S
1 PODSTAWOWA 0 TAK NIE
&MU
NUMER NAZWA JEDNOSTKI MIARY SKRÓT N
&PACK
NUMER NAZWA OPAKOWANIA KOD KRESKOWY CENA MIN. SM SZTYWNA N S
&DISCNT
NUMER RODZAJ TYP NAZWA RABATU WARTOŚĆ PRÓG 1 RABAT 1 PRÓG 2 RABAT 2 PRÓG 3 RABAT 3 PRÓG 4 RABAT 4 PRÓG 5 RABAT 5 PRÓG 6 RABAT 6 MxN ŁN ŁR N S
&PLU
PLU 1026 SALAMI EUROPEJSKIE B 12,85 NIE 0 3 0 TAK 0 1 NIE 0,000 TAK NIE
PLU 38 Masło B 2,17 NIE 0 3 0 6433 TAK 0 1 NIE 0,000 TAK NIE
PLU 500 POLĘDWICA WIEJSKA-WG B 21,00 NIE 0 3 0 TAK 0 1 NIE 0,000 TAK NIE
&USER
NUMER NAZWA KASJERA HASŁO TYP KASJERA KARTA RB RR SDP SOP PL AP RK GNR SZ. MAG. Z1 Z2 Z3 Z4 Z5 PLU NOT. UPR. N S
&PAYFORM
NUMER NAZWA FP TYP FP FPG RZFP RFP SYMBOL KURS N S
1 Gotówka GOTÓWKA TAK TAK TAK TAK NIE
2 Karta płatnicza KARTA NIE NIE NIE TAK NIE
3 Bon BON NIE NIE NIE TAK NIE
&HOTKEY
KLAWISZ TYP KLAWISZA NUMER PLU ILOŚĆ ZAK. NUMER FP NUMER OPAK. ILOŚĆ OPERACJA NUMER RAB/NARZ NUMER FP NUMER FP NUMER ZR FUNKCJA PORT RAPORT ZAKRES REKORDY NUMER OD DO PTU N
&AUTODISCNT
NUMER RABAT/NARZUT POCZĄTEK KONIEC N
&CODEFMT
NUMER FORMAT KODU N
&BARCODE
KOD 1 KOD 2 KOD 3 KOD 4 KOD 5 KOD 6 KOD 7 KOD 8 KOD 9 KOD 10 KOD 11 KOD 12 KOD 13 KOD 14 KOD 15 KOD 16 KOD 17 KOD 18 KOD 19
&END





Pozycja 500 ściąga się a 1026 już nie. Sprzedane razem pododują błąd komunikacji. Jeżeli użyję programu small biznes wsystko ściąga bezbłędnie.

POSNET firmware 1.01


2009-02-04, 12:19
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-01-31, 23:55
Posty: 6
Post 
Wiem, że trochę czasu już minęło ale wciąż nie wymyśliłem niczego mądrego co mogłoby sprawić żeby to zaczęło działać jak trzeba. Czy może ktoś ma jakiś pomysł? Proszę pomóżcie...


2009-02-07, 19:37
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 9 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. handel premium 2009c i drukarka fiskalna Posnet Thermal 2.02

w Techniczne

grzybica

3

3164

2010-03-18, 12:06

jabis Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Windows 10 - Handel a drukarka fiskalna POSNET

w Techniczne

Adam74

6

6321

2015-12-03, 16:44

michalkurzak Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Symfonia Handel Start Drukarka fiskalna Posnet HS FV EJ

w Programy Handlowe

yuran

3

3278

2014-01-02, 13:15

rafal Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Drukarka fiskalna POSNET TEMO HS a wydruki w Start Handel

w Programy Handlowe

MALOG

5

4885

2013-11-05, 08:31

rafal Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant