Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-18, 05:52x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
maksymalna wielkość bazy na Btrieve 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2014-06-11, 17:12
Posty: 3
Pomógł: 1
Post maksymalna wielkość bazy na Btrieve
Witam
Mój pierwszy post, ponieważ podobnego przypadku nie udało mi się znaleźć na forum.
Mam w tej chwili instalację Symfonia Premium na BTrieve. 3 instalacje lokalne. Jeden komputer robi za (pseudo) Server – udostępniony jest katalog gdzie są pliki z danymi firm.
Przy pracy na komputerze „kliencie” z ML czyli Mała Księgowość Premium na udostępnionych danych z servera (zmapowany dysk sieciowy)nagle mam błąd nr 2. dla pliku 061pn.dat.
Problem wystąpił 2 razy w odstępie 2 tygodni.
Przy wykonaniu sprawdzeniu danych mam komunikaty o błędach
….
Pieniądze:
- błąd bazy nr 2 - odtwarzanie
- Odtworzono 5072 z 7031 rekordów.
Ostatni odtworzony rekord: id= 6655, kod= 12/KRE/04/2014
Uszkodzona baza została zachowana pod nazwą 'c:\symfonia\mmcomp\61pn.old'.

Rozliczenia VAT:
- błąd bazy nr 2 - odtwarzanie
- Odtworzono 4959 z 6939 rekordów.
Ostatni odtworzony rekord: id= 7583, kod=
Uszkodzona baza została zachowana pod nazwą 'c:\symfonia\mmcomp\61rv.old'.

Moja konfiguracja:
Server: Pentium i3, DDR3 4GB, Win7 sp1 32 bit, Symfonia Premium FK+MK bez Pervasive + udostenia katalog z danymi firm
Klient: Penium4+ DDR1, WINXP SP3+Ssymfonia FK+MK bez Pervasive.
Wielkość firmy (katalogu) ML: około 85MB, największe pliki 61KH.dat, 61BK.dat – około 15MB.
Plik 61PN.dat (uszkodzony) – około 5MB

Pytanie, prośba o pomoc:
1) Czy przy bazie jak moja ok. 85 MB używanie BTrieve jest „próbą samobójstwa”
2) Próbowałem naprawić też plik (przerzucić dane używając WBMANAGE ale taka sama ilość rekordów się odzyskuje – czy narzędziami Pervasive jest szansa na odzyskanie danych
3) Czy powód Mozę być z poza symfonii. Sprawdzałem PINGI do znudzenia i nie znalazłem przypadku aby gubiły się pakiety (pomiędzy komputerami jest router i 2 switche)
Z góry dziękuję za pomoc.


2014-06-11, 17:17
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post Re: maksymalna wielkość bazy na Btrieve
generalnie to uzywanie 3 stacji mkp bez pervasive to samobojstwo (w sensie szybkosci pracy) :) Ale problem nie tkwi w ilosci rekordow - btrive nie ma az tak malych ograniczen - bardziej dziwi mnie fakt iz masz miedzy kompa 2 switche i Router? - Czy to znaczy ze routejesz ruch miedzy nimi (np przez wan)? To na pewno moze byc powodem rozwalek bazy moze zepnij je ze soba bezposrredni w jednej podsieci i wtedy sprawdź. pozatym moze ktorys user ma problem z komputerem i mu wylatuje microkernel? Albo serwer ma przywisy? Albo moze i na serwerze ktos pracuje w symfonii?


2014-06-11, 21:18
Wyświetl profil

Rejestracja: 2014-06-11, 17:12
Posty: 3
Pomógł: 1
Post Re: maksymalna wielkość bazy na Btrieve
Dzięki za szybką odpowiedź
Nie ma routowania przez WAN a jedynie switche ponieważ pomiędzy pomieszczeniami było tylko po jednej skrętce a razem z drukarką, skanerem potrzebne jest po 3 sztuki i w ten sposób mam w każdym pomieszczeniu switch. Wszystko jest w jednej podsieci.


Właśnie pomyślałem że najpierw wywalę switch i przy okazji zrobię nową sieć 1Gb.

Na serwerze w tym samym momencie pracuje ktoś zawsze ale na pewno na innych firmach - to chyba nie powinno mieć wpływu ?


Na razie udostępniłem terminalowo na Btrieve uwzględniając wskazówki z tego postu viewtopic.php?t=475.


Pervasive do końca roku jeszcze muszę odpuścić ze względu na koszty - łącznie z laptopami, które są poza siecią potrzebowałbym prawie 10 licencji.


2014-06-22, 20:32
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post Re: maksymalna wielkość bazy na Btrieve
Jesli laptopy sa poza siecia i majalokalne bazy to nie potrzebujesz na nich pervasive :)


2014-06-23, 12:49
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 4 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. 50Cloud wielkość bazy

w Programy Księgowe

anna84

0

1948

2020-07-20, 19:12

anna84 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Przeniesienie bazy Btrieve na serwer.

w Techniczne

eniek

1

2928

2015-04-09, 14:57

rafal Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Zmiana bazy danych z BTRIEVE na PERVASIVE SQL

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

w Techniczne

Zw1d

17

16942

2008-11-21, 23:00

Zw1d Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Maksymalna długość pola edycyjnego

w Programowanie

nick

3

2300

2009-12-15, 10:26

nick Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant