Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-03-29, 13:17x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Import wyciągów bankowych 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2015-07-28, 10:28
Posty: 53
Post Import wyciągów bankowych
Witam,
Z Symfonią mam do czynienia (na poważnie) od 2 dni więc proszę o wyrozumiałość ;-).

Mam takie pytanie odnośnie importu wyciągów bankowych:
1. czy da się w symfonii importować wyciągi bankowe zapisane w do pliku CSV, excel, txt etc? Czyli nie ze standardowych formatów jak ELIXIR czy inne MT940...
Jeśli tak to:
2. czy da się to zrobić bez zakupu dodatkowego oprogramowania, modułu etc? W który miejscu należałoby stworzyć taki schemat? W jaki sposób? - tak w skrócie ofc.
3. Czy da się zrobić tak, żeby przy imporcie wyciągu system rozpoznawał kontrahenta ustawiał domyślnie konto słownikowe (201,202,203,204) dla niego po numerze rachunku bankowego?
4. Czy jest możliwość, żeby system jakoś automatycznie zapisywał nr rachunku bankowego do kontrahenta (jeśli nie był wcześniej ustawiony)?
5. Czy jest możliwość, żeby kontrahent miał przypisanych więcej niż 2 nr rachunku bankowego?

Z góry dziękuję za pomoc.


2015-08-13, 03:37
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2009-03-07, 11:13
Posty: 597
Pomógł: 34
Post Re: Import wyciągów bankowych
Symfonia tak długo nie miała opcji importu WB, że każdy dystrybutor zrobił to po swojemu. Zrobił po swojemu i uważa, że zrobił to lepiej niż teraz Sage. Z tego powodu może nie być jakiejś ogólnej odpowiedzi na ten problem. Trzeba zapytać swojego opiekuna - dystrybutora.


2015-08-13, 18:35
Wyświetl profil

Rejestracja: 2015-07-28, 10:28
Posty: 53
Post Re: Import wyciągów bankowych
Jarek75 pisze:
Symfonia tak długo nie miała opcji importu WB, że każdy dystrybutor zrobił to po swojemu. Zrobił po swojemu i uważa, że zrobił to lepiej niż teraz Sage. Z tego powodu może nie być jakiejś ogólnej odpowiedzi na ten problem. Trzeba zapytać swojego opiekuna - dystrybutora.

Czyli Symfonia ma taką funkcję? A możesz wskazać w którym miejscu? Czy jest to gdzieś opisane? Czy wystarczy podstawowy program finanse i księgowość, czy trzeba jeszcze coś dokupywać?


2015-08-13, 18:47
Wyświetl profil

Rejestracja: 2015-07-28, 10:28
Posty: 53
Post Re: Import wyciągów bankowych
Ok, trochę poczytałem i wydaje mi się, że jestem na dobrej drodze.
Proszę jednak o potwierdzenie, bo nie chciałbym stracić czasu na coś, co nigdy nie zadziała.

Wydaj mi się, że jest możliwość importowania takich wyciągów za pomocą importu specjalnego. W tym celu należy stworzyć odpowiedni szablon w AMBasicu.
Czy mam rację?

Z góry dzięki.


2015-08-13, 23:36
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2009-03-07, 11:13
Posty: 597
Pomógł: 34
Post Re: Import wyciągów bankowych
Dość dużo informacji jest na forum, można użyć opcji "Szukaj" albo przejrzeć wątki pojawiające się na dole. Chyba chodzi o program e-Dokumenty.


2015-08-15, 12:02
Wyświetl profil

Rejestracja: 2015-07-28, 10:28
Posty: 53
Post Re: Import wyciągów bankowych
Jarek75 pisze:
Dość dużo informacji jest na forum, można użyć opcji "Szukaj" albo przejrzeć wątki pojawiające się na dole. Chyba chodzi o program e-Dokumenty.

Jarku, na wstępie dzięki za udział w dyskusji.
Akurat informacji odnośnie importu wyciągów bankowych w cale nie jest tak dużo. Jeśli jakieś już są to przeważnie dot. płatnych dodatków, które mnie nie interesują.
Co do programu e-dokumenty to niestety zdaje się, ale moja firma nie ma go wykupionego. Poza tym z tego co rozumiem czytając podręcznik odnośnie e-dokumentów dotyczą one pobierania operacji z rachunku bankowego on-line -> czyli firma podłącza się do swojego banku i automatycznie pobiera operacje. Mi natomiast chodzi o coś innego - wczytywanie operacji z pliku tekstowego, czyli wprowadzenie nowego dokumentu, który będzie miał pozycje wczytane z pliku.

Wcześniej tego nie zauważyłem, ale w folderze programu jest sporo dodatkowej dokumentacji m.in. dot. języka AMBasic (w internecie w zasadzie nic o nim nie ma).
Wynika z nich, że jakiś import danych jest możliwy, ale jeszcze mam wątpliwości jak tego użyć i czy na pewno nie będzie z tym problemu...


2015-08-15, 21:00
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post Re: Import wyciągów bankowych
E dokumenty - nie pracuja online a wlasnie pobieraja z pliku - ale rozwiazania partnerow sa znacznie lepsze do importu WB,
Mozesz oczywiscie napisac go sobie sam ale jest to kupa roboty i na pewno taniej bedzie sobie kupic taki modul - choc jezeli masz duzo taniego czasu - to mozesz sie pokusic


2015-08-17, 01:17
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2009-03-07, 11:13
Posty: 597
Pomógł: 34
Post Re: Import wyciągów bankowych
WojtekM pisze:
Z Symfonią mam do czynienia (na poważnie) od 2 dni więc

Sam nie dasz rady. Szablonem się tego nie da zrobić, chyba że jakimś mega wypasionym. W każdym razie trzeba mieć do tego duże doświadczenie. Ja robię to raportem w ambasicu, dokumenty wprowadzam do bufora przy użyciu integracji.


2015-08-17, 16:41
Wyświetl profil

Rejestracja: 2015-07-28, 10:28
Posty: 53
Post Re: Import wyciągów bankowych
Jarek75 pisze:
Sam nie dasz rady.

Dlatego tu jestem ;-) Myślę, że nie będzie tak źle.

Jarek75 pisze:
Szablonem się tego nie da zrobić, chyba że jakimś mega wypasionym.

No właśnie też mam takie obawy... Przeanalizowałem kilka szablonów, ale tam nie ma żadnych mechanizmów pozwalającym chociażby utworzyć nowy dokument...
Chociaż trochę to dziwne, bo "import specjalny" sugeruje, że coś się importuje a język raportów sugeruje tworzenie raportów i różnych dokumentów na bazie już wprowadzonych danych a nie import. Wcześniej myślałem, że właśnie taki jest podział funkcji tych dwóch narzędzi, ale może i rzeczywiście da się to robić za pomocą raportów...
Jarek75 pisze:
Ja robię to raportem w ambasicu, dokumenty wprowadzam do bufora przy użyciu integracji.

Co to masz na myśli pisząc integracja?


2015-08-18, 00:33
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post Re: Import wyciągów bankowych
Posiedz w temacie symfonii z pol roku poimportuj cos prostszego itp a potem sie zajmuj bankami :) co do integracji to poszukaj na forum albo w katalogu dokumentacji FK - tam bedzie opis :)


2015-09-09, 01:24
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 10 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Import wyciągów bankowych do FK Premium

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

w Programy Księgowe

darek.007

16

13643

2009-07-22, 14:41

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. import wyciągów bankowych do Symfonia Handel 2.0

w Programy Handlowe

orzeł40

1

2636

2018-08-29, 09:48

Beata.B Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Import wyciągów bankowych w 50c FiK przy komorniku.

w Programy Księgowe

profimedia

0

2868

2020-10-26, 14:58

profimedia Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant