Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-28, 01:56x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Carte blanche - czyli zaczynamy od początku 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2016-02-13, 11:30
Posty: 1
Post Carte blanche - czyli zaczynamy od początku
Jako że to pierwszy post to witam wszystkich użytkowników forum :)

Może słabo szło mi szukanie ale jako nowemu użytkownikowi oprogramowania Sage brakuje mi tutoriala do pierwszej instalacji zestawu i kilku odpowiedzi na podstawowe pytania (fajnie jakby taki tutorial był przypięty na pierwszej stronie działu "Techniczne")

Po zakupie dostałem taki o to komplet plików instalacyjnych:
PSQL-Workgroup-11.30.026.000-win.exe - Wraz z licencją
Sage Symfonia Start Mała Księgowość
Sage Symfonia e-Dokumenty
Sage Symfonia e-Deklaracje
Sage Symfonia Start Faktura
Sage Symfonia e-Dokumenty
Sage Symfonia e-Deklaracje

I teraz moje pytania:
1. Czy w przypadku instalacji jednostanowiskowej (wszystko na laptopie) ma rację bytu silnik Pervasive (za/przeciw)
2. Czy oprogramowanie występuje w wersji 64 bit? jeżeli tak to które i czy ma znaczenie klucz licencyjny?
3. Poza silnikiem Pervasive (który instalujemy jako pierwszy) czy ma znaczenie kolejność instalacji poszczególnych modułów?
4. W instrukcji instalacji MKP i FK nie jest omówiona instalacja wraz z silnikiem Pervasive (zawsze można dalej, dalej, dalej, OK, Zakończ, ale co dalej? :roll: )
5. Czy po instalacji i konfiguracji danych firmy w jednym module jest szansa przeniesienia danych firmy (urzędy, i kontrahenci znalazłem) do drugiego, czy trzeba wszystko przeklepać?
6. Do modułów e-Dokumenty i e-Deklaracje dostałem po dwa różne klucze, co z tym mam począć?
7. Czy w tak rozwiniętym oprogramowaniu nie ma opcji automatycznej synchronizacji dokumentów pomiędzy FK->MKP tylko Eksport/Import?
8. Czy podczas instalacji bądź pierwszej konfiguracji są jakieś konkretne wskazania nie opisane w manualu (jakiś dodatkowy checkbox do zaznaczenia, czy ścieżki plików/folderów do ustawienia) do poprawnej i wydajnej pracy takiego zestawu?


Pozdrawiam
MK


2016-02-13, 12:07
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2009-03-07, 11:13
Posty: 597
Pomógł: 34
Post Re: Carte blanche - czyli zaczynamy od początku
Proponuję zacząć jeszcze raz od początku i zadać najpierw 1 najważniejsze pytanie. Taka masówka trochę odstręcza :)

Poza tym lubimy mieć wiedzę poukładaną, czyli pytanie pod odpowiednim wątkiem. Wątek o nazwie carte blanche z niczym się nie kojarzy i prawdopodobnie nikt go nie będzie czytał.


2016-02-15, 09:30
Wyświetl profil

Rejestracja: 2015-08-06, 09:52
Posty: 52
Pomógł: 7
Post Re: Carte blanche - czyli zaczynamy od początku
1. Tak - Za: wydajność, przeciw: konieczność posiadania licencji (którą podobno masz)
2. Nie
3. Generalnie nie, ale mimo wszystko proponuję zostawić instalację e-dokumentów i e-deklaracji na koniec
4. silnik działa raczej bezobsługowo. generalnie podczas instalacji pervasive wybierasz czy chcesz aby działał jako usługa (całkowita bezobsługowość, ale zżera jakieś tam śmiesznie małe zasoby cały czas nawet jak nie korzystasz z symfonii) bądź jako aplikacja - musisz uruchomić serwer poprzez ikonę w menu start gdy chcesz pracować. Dodatkowo musisz jeszcze aktywować swoją licencję poprzez menadżera licencji w pervasive w menu start. Podczas instalacji symfonii należy zaznaczyć "instalacja specjalna" i to tyle. Można (ale nie trzeba) w konfiguracji pervasiwa ustawić zgodność z wersją 6.x wtedy bazę będzie można później uruchomić na wersji bez pervasiwe (ale nawet jeśli tego nie przestawisz są narzędzia do konwersji bazy do wersji 6)
5. szansa jest ale to sprawa na osobny temat
6. na twojej "liscie modulow" tez wystepuja 2 razy, czy przypadkiem nie pomyliles czegos w zamowieniu i nie zamowiles dwoch? Najlepiej jesli wyjasnisz sprawe ze swoim dystrybutorem. Jesli masz starsza wersje to moga to byc osobne klucze do osobnych stanowisk (teraz koncepcja sie zmienila ale kiedys tak bylo)
7. znowu sprawa na osobny temat - ale na poczatek proponuje jednak pozostac przy import/eksport
8. generalnie nic co moglo by wplynac na prace programu, jedynie na latwosc jego utrzymania ale to raczej trzeba indywidualnie - ciezko zaproponowac cos ogolnie


2016-02-19, 09:59
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 3 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Rozpoczęcie nowego roku od początku ale z kartotekami

w Programy Handlowe

arek_f

1

2039

2013-01-09, 16:19

rafal Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Witamy i zaczynamy

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

w Ogólne

Administrator

21

64229

2020-08-17, 12:44

Marek1989 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki FastReport Zaczynamy od Handlu

w FastReport w Symfonii

Administrator

0

25638

2014-07-30, 14:27

Administrator Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Błąd nr 20, czyli problem z bazą na 2 komputerach po sieci

w Techniczne

b202

6

4513

2015-05-04, 10:22

rafal Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant