Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-03-28, 21:12x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Problem z instalacją symfoni, zmiana serwera 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2016-02-28, 15:01
Posty: 8
Post Problem z instalacją symfoni, zmiana serwera
Witam Panowie, mam nie lada problem. Przyznaję że jestem nie zorientowany w Symfoni.
W jednej z Firm musiałem zmienić serwer, padł był wiekowy a poza tym brak możliwości aktualizacji do wersji 2016 i odpalania Sage-a na końcówka z windą 10 itd....

A wiec, tak:
Stary serwer miał Win serv. 2003 i dysk z Sagem udostępniony po VPN itd..
Nowy serwer ma , Wind7 prof. 64, dyski również udostępnione w sieci po VPN itd...
Wersja Sage 2015C sciągnięta z Ftp-a Sage, przy próbie instalacji już mam coś takiego:
Załącznik:
bladsymfonia.jpg
bladsymfonia.jpg [ 110.63 KiB | Przeglądany 3711 razy ]


System zaktualizowany na maxa , nie ma już nic do pobrania.
To jest pierwsza sprawa.

Druga, czy dobrze rozumuję /
Instaluje na nowy serwie Sage-a , potem kopiuje bazę na dysk który będzie udostępniany w VPN i kopiuje stare dane z poprzedniego dysku ??? i działa ?? Na końcówkach zmieniam ścieżkę do nowego dysku i chodzi ???

Wiem że dla kogoś kto ma Symfonię w jednym palcu to może być proste, ale niestety nie mam pojęcia o Sage a opiekun Firmy będzie dostępny dopiero za tydzień bo jest na urlopie. Wiec muszę zaradzić coś i to dziś.


2016-02-28, 15:13
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post Re: Problem z instalacją symfoni, zmiana serwera
Po VPN - to raczej za wolno aby dzialo - sensownie na tym nie popracujesz.....
Ale generalnie to co opisales zadziala......


2016-02-29, 15:11
Wyświetl profil

Rejestracja: 2015-08-06, 09:52
Posty: 52
Pomógł: 7
Post Re: Problem z instalacją symfoni, zmiana serwera
Chyba coś źle sobie skopiowałeś, generalnie sprawdź czy podana w błędzie ścieżka istnieje i czy jest tam ten plik o który prosi.
Prawdopodobnie masz taką instalkę, która wymaga katalogu "core" jeden poziom wyżej (tj np instalkę masz w c:\install\KDP160 to musisz mieć także katalog c:\install\core) i wygląda na to, że Tobie tego katalogu brakuje.


2016-03-02, 09:56
Wyświetl profil

Rejestracja: 2016-02-28, 15:01
Posty: 8
Post Re: Problem z instalacją symfoni, zmiana serwera
Panowie instalka poprawna już zainstalowana Wersja 2015A bo tylko do takiej wersji ma Firma licencję, i tak dalej pracują na innym serwerze starym.

Teraz kolejny problem. Po odpaleniu handlu, wiadomo daje nam demo, ale przy próbie podłączenia nowej Firmy (wybierając z odpowiedniego dysku dane firmy 502.dat) wywala mi błąd 30. Teraz nie mam fizycznie dostępu do tego serwera, ale popołudniu dołączę screen.

wrob pisze:
Po VPN - to raczej za wolno aby dzialo - sensownie na tym nie popracujesz.....
Ale generalnie to co opisales zadziala......


Tak, tak wiem o tym, ale tak to funkcjonowało. Jednak udało mi się przekonać prezesa do wersji z RDP. Zwłaszcza że jest możliwość, w zasadzie tylko Księgowa tam zaglądnie i jeden przedstawiciel handlowy, więc nie będzie kłopotu.
W wersji Lan, wiadomo że nie będzie problemu, po jednej domenie puszczę.

Jeszcze jeden offtop: Ma ktoś z Was doświadczenie jak działa to na Windzie 10. Otóż Pan Prezes zakupił sobie nowy laptopek i niestety nie działa, wywala błąd jakiejś .dll-elki ? Po rozeznaniu wyszło na to że Sage daje wsparcie dla Windy 10 od wersji 2016, choć w tym wypadku póki co nie ma konieczności aktualizacji.. ?? Ktoś mi coś na to poradzi.


2016-03-02, 15:11
Wyświetl profil

Rejestracja: 2016-02-28, 15:01
Posty: 8
Post Re: Problem z instalacją symfoni, zmiana serwera
Edyta:
Poradziłem sobie, mam jeszcze kilka pytań, ale chyba mija z celem zadawanie ich....

W każdym razie jakby ktoś miał takie lamerskie pytania jak moje przy pierwszym zderzeniu z Sagem, zapraszam.

Moje doświadczenia przenoszenie serwera z Win. Serv. 2003 do Windows 7 profi 64 bity.

Pozdrawiam.


2016-03-04, 21:32
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 5 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. instalacja symfonii i zakup serwera

w Techniczne

Mike_s17

6

3489

2013-02-14, 16:43

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. zmiana serwera

w Techniczne

txo

5

3280

2010-03-29, 20:33

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. instalacja sieciowa symfoni

w Techniczne

gutek413

11

6046

2010-12-22, 11:42

krzysiek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Instalacja symfoni fk i mk na sql server

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

w Techniczne

dalamar

17

12541

2008-06-12, 21:37

wrob Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant