Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-03-28, 18:25x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Kernebase.dll Błąd podczas uruchamiania Symfonii. 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2017-05-04, 08:26
Posty: 4
Post Kernebase.dll Błąd podczas uruchamiania Symfonii.
Witajcie,

Szukam wszędzie odpowiedzi, niestety nikt nie potrafi mi pomóc. Otóż.

W Firmie mamy Symfonię 2.0 FIK oraz Pervasive na 10 stanowisk.
Mamy podłączonych kilka komputerów w sieci.
Na "głównym" komputerze zainstalowałem wg instrukcji Symfonię jako "serwer". Pervasive działa - klucz hula, aż miło - wszystko gra.

Księgowa poprosiła mnie, żebym na drugim komputerze również doinstalował Symfonię, żeby inna dziewczyna jej pomagała.

Zadzwoniłem do "Symfonii", popytałem i wiem, że mamy wersję jednostanowiskową, niemniej nie przeszkadza to w zainstalowaniu programu jako stacja robocza, z tym, że w jednym momencie może być uruchomione tylko jedno stanowisko.

No to zainstalowałem na drugim komputerze program, oczywiście wg instrukcji (czyli kat. symfonia udostępniony na głównym kompie, zrobione mapowanie dysku). Instalacja przebiegła pomyślnie. Pervasive widzi klucz, klient - serwer działa poprawnie - sprawdzałem w jednej z aplikacji Pervasive.

Niestety podczas uruchamiania programu wywala okno, "program przestał działać"
Wrzucam okienka z błędem - może ktoś znajdzie rozwiązanie :/

Dodam tylko, że na obu komputerach jest Windows 7 SP1, a inne programy korzystające np z bazy danych na innej stacji działają poprawnie. Aby wykluczyć winę jednego komputera próbowałem też instalacji na innych komputerach, łącznie z moim prywatnym laptopem - zawsze to samo. Także przypuszczam, że może to być jakaś pierdoła, której po prostu nie widzę.

Screeny poniżej..

Obrazek

Obrazek


2017-05-04, 08:51
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 



Rejestracja: 2017-05-04, 08:26
Posty: 4
Post Re: Kernebase.dll Błąd podczas uruchamiania Symfonii.
Hej!

Nikt mi nie odpowiedział, nie podpowiedział, więc postaram się sprostować co udało się "naprawić".
Otóż..

Program "główny" (serwer) instalowany był z "nakładek". Tzn. Księgowa miała starą wersję, żeby konwertować kopię bezpieczeństwa należało instalować nowsze wersje - łącznie instalowałem ich wtedy z 5. Po tym mogłem zainstalować symfonię 2.0, co też uczyniłem. Nie mam pojęcia, gdzie leżał problem, ale wymyśliłem, że może problem jest w tym, że nie było instalowanej czystej wesji 2.0 a poprzez ileś nakładek.

Odinstalowałem wszystko co było związane z symfonią, zainstalowałem wersje 2.0, pervasive serwer i o dziwo działa! Klient łączy się z bazą (sprawdzałem poprzez aplikację analyzer z Pervasive), z tym, że podczas ładowania bazy wyskakuje błąd 3014 (obsługi bazy danych) związany z plikiem 06config.dat..
Screen poniżej..

Obrazek


2017-05-16, 10:47
Wyświetl profil

Rejestracja: 2017-05-04, 08:26
Posty: 4
Post Re: Kernebase.dll Błąd podczas uruchamiania Symfonii.
Problem rozwiązany...
Folder z bazą danych był w innej lokalizacji..
Wskazałem odpowiedni katalog (tam, gdzie znajduje się plik FirmaFK) i działa. Wiadomo, jak w wersji jednostanowiskowej, w danym momencie może działać tylko jeden program, w innym przypadku wyskakuje komunikat.

Dzięki za przeglądanie posta.

Pozdrawiam! :)


2017-05-16, 11:59
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 3 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. błąd podczas uruchamiania programu

w Programy Handlowe

przemyslawb

2

3054

2010-08-09, 14:27

przemyslawb Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Problemy podczas uruchamiania FKP

w Programy Księgowe

tomasmol

4

2750

2012-04-03, 09:37

tomasmol Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki MK - program się wyłącza podczas uruchamiania. Zdarzenie 459

w Techniczne

Oraczus

6

5643

2018-06-07, 16:53

gregg Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Handel 2014 instalacja brak pliku mfc110.dll mfcm110.dll

w Programy Handlowe

FAQ

1

6433

2013-12-24, 09:57

FAQ Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant