Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-26, 17:33x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Import faktury zakupu w XML do Forte 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2008-07-11, 13:33
Posty: 78
Post 
Przyznam, że sobie nie poradziłem sobie w ten sposób.
Plik xml, który zaczytuję jest domyslnie w kodowaniu UTF-8. Stąd później nieprawidłowy odczyt polskich znaków. Gdy przed zaczytaniem tego pliku zmienimy w nim kodowanie na ANSI, problem znika. Jednak trzeba tutaj ingerować w każdy plik xml i zmieniać ręcznie kodowanie (w Notatniku Zapisz jako...).
Stąd pytanie o jakiś automat do obsługi tego problemu - najlepiej spod raportu.

Poza tym mam jeszcze jedno pytanie. Otóż chciałbym, aby znak "\" był traktowany w mojej zmiennej typu String właśnie jako tekst, a nie jako operator.


2009-06-01, 12:23
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
1. Wymiana w pliku kodów polskich liter? :)
2. uzyj \\ tzn zamien \ na \\ przy okazji tej wymiany np


2009-06-01, 16:06
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-07-11, 13:33
Posty: 78
Post 
Cytuj:
1. Wymiana w pliku kodów polskich liter? :)

Mógłbym prosic rozwinięcie tematu? Jak (czym) można to zrobic?

Cytuj:
2. uzyj \\ tzn zamien \ na \\ przy okazji tej wymiany np

Dziekuję działa :)

Ponadto jeszcze mam 2 pytania:
1. Czy można w jakiś sposób na fakturze zakupowej zaimportować pole: kod obcy towaru (pole obecne na fakturze przy danej pozycji każdego towaru)? Próbowałem w Forte wstawić te dane pod pole "kodObcy" w części "Pozycja dokumentu" sekcji "Dokument". Niestety bez rezultatu.

2. Swój import zaimplementowałem również w Handlu Premium (oczywiście po zmianach niektórych pól). I tutaj pojawił sie problem, gdzyż program ucina nazwę towaru jeżeli ma ona więcej niż 40 znaków.


2009-06-02, 09:03
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
1. no jesli translate nie dziala to cos w stylu serach/replace

Kod obcy towaru jest zapisywany w innej tabeli (bo towar moze miec wielie kodów obcych)

Do 40 znaków nazwy w premium jest w tabeli tw a reszta jesli jest to idzie do tabeli nt i stad jest taki problem :(
W forte 120 znakow jest odrazu w tw


2009-06-02, 11:33
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-07-11, 13:33
Posty: 78
Post 
Heh... wciąż natykam się na jakieś ograniczenia.
Zainteresowałem się ostatnio poleceniem IORec. Okazuje się, że za pomocą polecenia "ImportZK (Rec)" można wygodnie wrzucić dane faktury od razu do bufora programu (przynajmniej w Handlu Premium).

Jednak wcześniej należałoby wrzucić towar do kartoteki, jeżeli na dzień dzisiejszy jeszcze go tam nie ma. Odwołałem sie więc do polecenia "Importuj (Tow)":

Kod:
i=1
IORec Tow
         Tow.Clear()

    Tow.BeginSection("Towar")
         Tow.SetField("kod",Tbl(i).PartNumber1)
         Tow.SetField("nazwa",Tbl(i).ProductName1)
         Tow.SetField("aktywny","1")
         Tow.SetField("NazwaKatalogu","\\@Towary\\@Nowy indeks")
   Tow.EndSection()

Importuj (Tow)

Niestety dostaję następujący komunikat: "Nie udało się załadować biblioteki."

Nazwy pól zaczerpnąłem z wyeksportowanego pliku z danymi towarów.


2009-06-03, 11:10
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-07-11, 13:33
Posty: 78
Post 
Witam ponownie,
Na dzień dzisiejszy poradziłem sobie już z problemem kodowania zanków (polecenia: Arg / Replace Arg) dzięki czemu eksport faktury do pliku i późniejszy import (Firma/Import specjalny) działa już bez problemów (oczywiście za wyjątkiem tego ograniczenia w nazwie towaru do 40 znaków). :)

Nadal jednak drążę temat IORec'ów dzięki którym mógłbym cały import obsłużyć jedną operacją.
"ImportZk" działa świetnie dopóki nie pojawi się nowy towar, którego nie ma w kartotece towarów, więc pozostaje "tylko" jedna kwestia do rozwiązania - dodanie nowych towarów do bazy.

W związku z tym zastanawiam się co ma oznaczać operacja Importuj w amBasicu, bo wedle dokumentacji cytuję:
Cytuj:
Polecenie wykonuje import danych zgodnie z zawartymi w obiekcie RIO ustawieniami. Funkcjonalnie umożliwia wykonanie importu danych IDENTYCZNEGO z importem uruchamianym poleceniem Import danych z menu Firma.

Wnioskuje więc, że powinno dać się tym poleceniem dodać sam towar do kartoteki towarów w Handlu.
Pytanie tylko Know-how...? :)

Alternatywą dla tego procesu będzie zapewnie dodanie towaru poprzez bezpośrednią ingerencję w bazę danych.
Ale tutaj bez wątpienia potrzebna jest znajomość struktury tabel i ich powiązań w Handlu.
Więc... czy jest mozliwość otrzymania takiej dokumentacji, albo czy da się jakimiś narzędziami wyciągnąć tego typu dane?

Pozdrawiam i dziękuję za dotychczasową pomoc :))


2009-06-05, 11:15
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. [Handel Forte] Import faktury zakupu

w Programowanie

Greg

6

4412

2009-09-01, 16:14

krzysiek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. źle działa import faktur zakupu w XML do EDS i HMP ?

w Programy Handlowe

maciek_ch

0

2357

2018-02-27, 18:03

maciek_ch Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Eksport XML e-faktury

w Programy Handlowe

szejki

0

2626

2022-06-03, 10:46

szejki Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Raport export XML - format e-Faktury

w Programowanie

borgrapid

4

4073

2016-11-08, 23:33

borgrapid Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant