Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-03-28, 16:58x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Powolne działanie symfonii... 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2009-03-16, 09:54
Posty: 57
Pomógł: 1
Post Powolne działanie symfonii...
Zastanawiam się jak jest wśród innych użytkowników symfonii. opisze po krótce swój problem/działanie.

Kwestia jest taka, iż mam Symfonię : KDP, FK, Środki Trwałe zainstalowaną na jednym komputerze. Nie jest to słaby komputer: Q6600 2,4 ghz, 3,24 GB Ram bo windows home edition na nim chodzi. Poza symfonią nie ma tam innych bazo podobnych porgramów poinstalowanych. W ogólę nie ma nic innego ;]. Symfonia chodzi na pervasivie 10. No i pojawia się takei zapytanie. Dlaczego komputery klienckie strasznie wolno współdziałają z symfonią. Kwestia jest taka iż otwieranie głupiej karty płac na serwerze trwa 3 sekundy a na komputerze klienckim nawet do 50 sekund ..i to ejst czas rzeczywisty, o tworzeniu większych raportów to wogólę nie wspomnę. Potrafią wisieć nawet po 20 minut -.-. Zastanawia mnie dlaczego tak jest. Zastanawia mnie również czy w innych firmach jest podobnie.

komputery są podłączone pod serwer przez switch, komputerów klienckich jest 8.
Firma jest niewielka, liczy 180 zatrudnionych osób.

Pozdrawiam.


2009-07-07, 11:47
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
serwer na wersji home? to pierwsza "ciekawostka" :) nie piszesz jaki to vista? Xp?

generalnie na pewno masz jakiś problem bo przy podanej konfiguracji spowolnienie na końcówkach mozesz mieć 50% z okazji odczytu danych przez sieć ale na pewno nie takie jak podajesz. Stawiam na sieć albo błędną instalację choć to mniej prawdopodobne


2009-07-07, 13:18
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-03-16, 09:54
Posty: 57
Pomógł: 1
Post 
Ogółem ..ja pracuję w tej firmie dopiero od marca ;] ..a Symfonia żyje już tutaj kawał czasu. Windows xp Home Edition .. wiem że to porażka ..ale w skutek braku funduszy nie zmienię tego systemu na coś lepszego ;p. Ogółem słyszałem że były problemy z funkcjonalnością symfonii ..bo nie chciała iść na pervasivie 9 ..dopiero na 10 poszła bez problemu. Może podajcie mniej więcej jak to wygląda u was z symfonią ?


2009-07-07, 13:48
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
Ogólnie wygląda to źle u Ciebie. Po pierwsze XP Home natywnie ma 5 równoczesnych połączeń do zasobów a Ty piszesz o 8 stacjach roboczych. Wiadomo, ze mozna to uzyskać modyfikując system ale to nie najlepsze rozwiązanie bo po to sie nazywa HOME zeby nie był PRO ;)
Nie działanie na PVSW v.9 to też ciekawe, jaki był tego powód? Ustalono czy po prostu zaistniała euforia ze v10 działa.
Sumując cała ta konfiguracja to nie najlepsze rozwiązanie (delikatne określenie ;)) ale i tak nie powinna skutkować aż takim fatalnym działaniem.

Przy okazji... piszesz mała firma... 180 osób to chyba są w stanie zarobić dla zarządu tyle by kupili choćby XPPro za 500 PLN, w koncu to tylko 2,77 pln na pracownika.


2009-07-07, 14:03
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-03-16, 09:54
Posty: 57
Pomógł: 1
Post 
No fakt, kasa to nie jest za duża, ale u nas piszczą bez przerwy że pieniędzy nie ma. I żeby kupić coś nowego, coś starego musi się po prostu spieprzyć -.-. niestety, ale pracuje tutaj naprawdę konserwatywne i stare pokolenie -.- dusigroszy ;].

Z tego co wiem na pervasivie 9 były problemy z łączeniem się między komputerami, dokładnie nie wiem o co tam chodziło, ale po zainstalowaniu 10 zobaczyli ze działa i tak zostawili. Nie było jakiejś tam większej machinacji -.-

Niestety ale poprzedni informatyk który urzędował tutaj 2 lata, był niesamowicie leniwy. Siedział na tym stanowisku tylko dlatego że był to szwagier dyrektorki -.- a wszelkie naprawy robiły firmy zewnętrzne i to albo zdalnie, albo z doskoku. Po tym jak tutaj wszedłem i zobaczyłem jaki stan jest, załamałem się. Mamy już lipiec, a ja dopiero dochodzę do jakiegoś ładu.

Pozdrawiam.


2009-07-07, 14:26
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Mozemy ci zdalnie zepsuc tak - zeby trzeba bylo nowy serwer i nowego windowsa :)

A moze poszukaj w internecie artykułow o wydatkach na IT w firmach handlowych produkcyjnych itp - z tego co pamietam dla nowoczesnej firmy to jest 2-4% od przychodu (obrotu) policz na waszym obrocie i id z tym do zarzadu :)
A takie wiazanie sznurkiem to i tak sie za poł roku skonczy jakas katastrofa - a przez pol roku bedziesz mial niepotzebne stresy tylko.


2009-07-07, 16:39
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
no tak. Sytuacja zastana nie zawiniona. Wracając jednak do sedna sprawy i tematu posta. Przydałaby sie jakaś podstawowa diagnostyka sieci, nie dokonując wielkich cudów i bez użycia specjalnych programów, dosłownie to co jest pod ręką - weź TotalCommandera i spróbuj np będąc na końcówce zgrać z serwera duży plik (tak ze 300MB), rzuć kopiowanie w tło i TC poda Ci ładnie średni transfer. daj znać jaki wynik


2009-07-07, 17:11
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-03-16, 09:54
Posty: 57
Pomógł: 1
Post 
Pryz takim kopiowaniu wychodzi prędkość :

Minimalna : 230 kb/s
średnia : 260 kb/s
Maksymalna zaobserwowana : 315 kb/s


2009-07-08, 10:12
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
To juz masz odpowiedź, tyle to ja mam na łączu internetowym 2 Mb czyli albo sieć to 10 albo źle działająca 100. Generalnie minimum 3-4 MB/sek powinieneś uzyskiwać a przy sprawnej 100 (dobre elementy pasywne i aktywne) spokojnie 8-10 MB/sek

proponuję teraz sprawdzić transfery pomiedzy końcówkami a nie tylko na trasie serwer końcówka, pozwoli Ci to ustalić czy problem leży w samej sieci czy tylko w samym połączeniu do serwera. Na wszelki wypadek pozmieniaj tez miejscami kable w switchu, sprawdz czy w serwerze we właściwościach karty masz 100 fulldx bo objaw jest taki jak by serwer puszczał max 10halfdx. czasami karta sama zwalnia jak ma np uszkodzony kabel (zwarty) którym jest podłączona do switcha. Sam switch tez moze być podejrzany ;)

Generalnie masz sieć do przeglądu i naprawy.


2009-07-08, 10:43
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
i jeszcze pytanie natury ogólnej. jak ludzie pracują na tych stacjach roboczych które tak anemicznie działają?? Robią 2 zestawienia na dzień i wychodzą czy może są rotacyjne dyżury godzinowe przy tym "serwerze" ;)


2009-07-08, 11:06
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-04-20, 07:37
Posty: 270
Pomógł: 4
Post 
Witam,
ja bym zahaczył temat z innej beczki - piszesz, że kasy na jeden mały SO nie ma, a jednocześnie bezboleśnie przeszedł zakup aktualizacji Pervasive'a ;) No i tak w ogóle, to nie znalazłem informacji czy to wersja serwerowa czy workgroup ... To też w sumie istotne, bo tak w ogóle, to zacząłeś opis sytuacji od
Cytuj:
mam Symfonię : KDP, FK, Środki Trwałe zainstalowaną na jednym komputerze.

a potem mowa o jakichś klientach ;) Więc rodzi się pytanie - wszędzie jest Pervasive? W zasadzie skoro coś działa to musi być, ale jak takie cuda się dzieją, to kto wie...

pozdrawiam
irek


2009-07-08, 11:56
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
Spoko, tu piszą nie tylko super fachowcy (bo Ci by sie nie pytali) ale też ludzie średnio czy nawet słabo znający temat więc brak informacji tzw tła jest popularny ;) tym niemniej faktycznie denerwujący.

a w tym przypadku co by to nie było, niezależnie jaki pervasive to i tak przy transferach w lan na poziomie podanym przez smpatryk nie bedzie to działało poprawnie. Trzeba zacząć od porządków w sieci, potem tuningować dalej :)

a jeszcze co innego faktycznie problem fatalnej struktury informatycznej w firmach to częste zjawisko. Niestety "zarzady" i "prezesi" traktują to czasami "per noga" aż sie nie przewróci to niech działa i potem łączna wartosć sprzętu i softu w firmie = 2 felgom z auta prezesa ,no czasami 3...


2009-07-08, 12:24
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-03-16, 09:54
Posty: 57
Pomógł: 1
Post 
Dzisiaj spory zator w pracy zdążyłem tylko ustalić iż:

-- Karta sieciowa na serwie ma 100 mb/full duplex ustawione
-- przesyłanie danych pomiędzy komputerami (o zgrozo) 7800 kb/s
-- Poszczególne komputery klienckie są cały czas w symfonii zalogowane, być może dlatego że podczas jej włączania można zanudzić się na śmierć -.-
-- wersja pervasive to : Pervasive PSQL Summit v10
-- z pervasivem to wyszło jakoś tak, że sklep zabrał 9 a dał nam 10, więc wyszło tak jakby w ogóle 9 nie kupowali.


No i zamierzam jutro sprawdzić ten przewód który łączy serwer i switch. Bo kiedy spojrzałem iż przesył danych między komputerami to 7k, a między komputerami a srwerem tylko 0,3k to się załamałem -.-.


Pozdrawiam.


2009-07-08, 14:13
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
spróbuj samego przepięcia serwera w switchu na inny port. Jak nie pomoże to faktycznie następny podejrzany to kabel :)


2009-07-08, 14:32
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-03-16, 09:54
Posty: 57
Pomógł: 1
Post 
Kabel jest dobry, gniazdko w switchu również. Sprawdzałem ten sam przewodzik na innym komputerze. Oraz podłączałem pod inne gniazdko. Wszystko ok.

Co się okazuje. Z rana poprosiłem żeby ludzie nie wchodzili na symfonię, pod groźbą rozwalenia bazy ;p Posłuchali. Poustawiałem na karcie sieciowej wszystko na auto. Kiedy sam tylko przerzucałem pliczek z serwera na swój komputer miałem 8 mb/s, jednakże, kiedy ludzie się podłączali, a ja puściłem w tym czasie ściąganie, zauważyłem gigantyczny spadek. Z 8 mb/s na 6 mb/s, potem 3 mb/s, aż w końcu zatrzymało się przy 800 kb/s, a teraz jest 300 kb/s.

Wierzę że sieć jest do wymiany. Za młoda to ona nie jest, w dodatku każde następne komputery były podpinane pod już istniejące, przy pomocy małych switchów. W rzeczywistości na firmie jest 22 podłączonych pod internet komputerów, ale tylko część z nich korzysta z symfonii. Pisałem już w tym roku 4 razy o przyznanie funduszy na wymianę sieci, ale oczywiście nie ma pieniędzy.

Takie jeszcze pytanko. czy jest może w symfonii jakaś aplikacja, która pozwoli pokazać kto aktualnie z niej korzysta?


2009-07-09, 07:46
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. POWOLNE DZIAŁANIE LUB NIE DZIAŁANIE HM i 50C

w Techniczne

blood9

0

3347

2019-09-11, 17:36

blood9 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. powolne działanie HM 2.0

w Techniczne

greg_p

0

3240

2020-11-24, 16:59

greg_p Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. KDP - duża baza - powolne działanie

w Programy Kadrowo Płacowe

wojtek

5

4209

2011-02-14, 18:02

Jarek75 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. FKF 2010 - powolne uruchamianie się/działanie

w Techniczne

tomalxx

9

5054

2010-02-16, 22:19

cre Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant