Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-18, 21:24x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
[HMF2009a] Intrastat i błąd uzupełniania danych intrastat 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-02-12, 10:22
Posty: 515
Pomógł: 48
Post [HMF2009a] Intrastat i błąd uzupełniania danych intrastat
Przy tworzeniu deklaracji Intrastat otrzymuje taki komunikat:

Cytuj:
"Istnieją towary z błędnymi ustawieniami jednostek Intrastat. Deklaracja nie zostanie
wygenerowana.
W ustawieniach towarów o kodzie CN '620193000':
Wybrano różne przeliczniki
UWAGA Nie utworzono deklaracji IST."


Okazuje się, że uzupełnienie wszystkich danych w kartotece towarów nie zawsze skutkuje prawidłowym wypełnieniem kolumny "przelit" w tabeli TW. Uniemożliwia to wygenerowanie deklaracji Intrastat pomimo, iż kartoteki towarów posiadają wszelkie niezbędne dane.

Doszedłem do tego, że jeżeli przy tworzeniu kartoteki towaru zaznaczę tylko przelicznik i wpiszę jego wartość, a masę pozostawię pustą to kolumna "przelit" w tabeli TW będzie miała wartość "2", potem edytując towar poprzez dopisanie wagi, wartość "przelit" w tabeli TW nie zmienia się, dopiero odznaczenie i wykasowanie przelicznika - zapisanie kartoteki - ponowne wpisanie i zaznaczenie przelicznika powoduje poprawę "przelit" w tabeli TW na "3", która jak widzę jest wartością niezbędną do generowania deklaracji Intrastat.

Mam taką sytuacje w dwóch firmach na wersji 2009a, czy mógłby ktoś sprawdzić czy ten sam problem występuje w wersji 2010?


2009-10-09, 17:20
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Awatar użytkownika

Rejestracja: 2011-05-16, 10:03
Posty: 79
Post Re: [HMF2009a] Intrastat i błąd uzupełniania danych intrasta
Witam odświeżę temat.
Uzupełniam właśnie bazę, bo potrzebuję utworzyć xml do deklaracji intrastat.
Mam pytanie, jakie kolumny są odpowiedzialne i które dane trzeba wypełnić w TW (parametry).
Prośba moja taka, jeśli mógłby ktoś w zamieszczonym przeze mnie .xls oznaczyć mi kolorem które kolumny z bazy muszę wypełnić.

Jak się nie mylę to na pewno: pcn, przelkg, przeluz, jmuzup - ale czy coś jeszcze?
Czy przelkg - to waga jednostkowa towaru?
Jaka wartość ma być w przeluz (obecnie mam - 1.00000000) i od czego ona jest zależna
jmuzup - tutaj jak sie nie mylę kg i tak mam uzupełnione w każdym towarze, co w wypadku jeśli moim artykułem jest materiał (bo też mam wpisane kg) a materiał jest na belce i wiadomo w metrach?

Obrazek

Byłbym wdzięczny za rozwianie moich wątpliwości i pomoc w wyjaśnieniu które kolumny są potrzebne do prawidłowego wypełniania bazy w celu wygenerowania Deklaracji IST XML.


Załączniki:
b. towarow - intrastat.xls [107.5 KiB]
Pobrany 221 razy

_________________
---------------------------------
Sage Symfonia Handel 16.0.114.0
2013-04-25, 13:34
Wyświetl profil

Rejestracja: 2014-01-14, 16:26
Posty: 1
Post Re: [HMF2009a] Intrastat i błąd uzupełniania danych intrasta
Mellos wiesz już czy musi być zaznaczony checkbox i wypełniona jednostka uzupełniająca? Ja się męcze i nie mogę wygenerować deklaracji. Ciągle mam błąd, że zastosowano różne jednostki uzupełniające lub towary o kodzie CN... są niespójne. Wszystkie muszą mieć wybraną masę lub wszystkie muszą mieć wybraną jednostkę uzupełniającą.

Proszę o pomoc!


2014-01-14, 16:31
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 3 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Intrastat - błąd w kodzie transakcji, błąd w kraju pochodzen

w Programy Handlowe

FAQ

2

2827

2016-05-11, 14:33

anata Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. INTRASTAT

w Programy Handlowe

szejki

1

2700

2020-01-01, 16:31

Zenek N Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Korekta PZ a Intrastat

w Programy Handlowe

gregee123

0

2124

2009-10-26, 13:45

gregee123 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Intrastat w Handlu

w Programy Handlowe

Anna

1

4690

2008-02-25, 10:48

Paulina Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant