Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-26, 12:49x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
FAKTURA ZALICZKOWA 
Autor Wiadomość
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Dziwne - przecież mozesz normalnie na wz napisac mniejsze niz na fakturze ilosci i przyjmuje i wystawia takie wz - w czym jest konkretnie problem?


2009-05-27, 13:31
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 



Rejestracja: 2008-03-10, 14:01
Posty: 591
Post 
No nie bardzo.
Spróbuj do (zapłaconego w całości) kontraktu wystawić częściową WZ-kę (np. na jedną pozycję z dwóch).
Ja nie mogę, w ogóle mi nie chce ani usunąć pozycji na WZ, ani wpisać innej ilości niż na kontrakcie.

_________________
zz


2009-05-27, 14:24
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
No tak to faktycznie nie zadziala - ale po co wz do kontraktu wystawiac? nie mozna do faktury czesciowej wynikajacej z tego kontraktu go wystawic?


2009-05-27, 14:40
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-03-10, 14:01
Posty: 591
Post 
Ale ja nie chcę wydać 0,8 metra czegoś-tam i 0,8 szt. czegoś-innego.
Chciałbym na pierwszej WZ-ce 1 metr, a na drugiej 1 szt.

_________________
zz


2009-05-27, 14:46
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-06-09, 12:35
Posty: 1
Post FAKTURA ZALICZKOWA
Witam
ja też mam problem z fakturą zaliczkową
otrzymałam pieniądze od kontrahenta w wysokości 40 000,00
z informacją ze jest to przedpłata na materiały
nie zanam wartości całego kontraktu ( tylko tak niedokładnie)
wystawiłam wiec kontakt jako przedpłata na materiały budowlane w wyskości 40 000,00 zł i wytawiłam fakturę zaliczkę
na dzień dzisiejszy już zanm wartośc kontraktu oraz jakie w to wchodzą materiały jedank nie wiem jak rozliczyc i wytawić fakturę koncową


2009-06-09, 12:43
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
hej,

proponuję rozwiązanie gdzie trzymamy się ściśle mechanizmów zaliczek HM które Sage usilnie promuje jako jedyne zgodne z ustawą czyli:

a. wystawiamy korektę do kontraktu gdzie ZERUJEMY tą pozycję którą zaliczkowałaś - zakładam że to towar incydentalny lub usługa nazwana "przedpłata za materiały budowlane" oraz za pomocą funkcji Dodaj pozycję (pod prawym klaw. myszy w korekcie) dodajemy faktyczne towary które klient ma otrzymać. nie musimy oczywiście trafić w kwotę wcześniejszą bo zakładam ze wartość całego kontraktu tez się zmieni na taką jak ma być finalnie.

b. wchodzimy do wystawionej zaliczkowej na 40.000 i wystawiamy korektę - nic w niej nie zmieniamy, system sam wystornuje starą pozycje i rozbije na części nowe dodane zachowując sumaryczną wartość 40.000 brutto. Tym samym będzie to korekta zerowa zmieniająca tylko zawartość FV - trzeba by jednak ja dostarczyc klientowi.

c. wystawiamy końcową zaliczkową - będzie ona już opiewała na resztę kontraktu i uwzględniała pozycje kontraktu juz po korekcie.

d. wydajemy wz do zaliczkowych

przy okazji - jak skonfigurować system na tzw końcową FV masz na pierwszej stronie tego wątku.

Mam nadzieję, ze ten opis pomoże Ci zakończyć transakcję :)


2009-06-09, 20:52
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
jeszcze mały dopisek - w punkcie a. pisząc "zerujemy" miałem myśli ilość na 0 a nie wartość :)


2009-06-10, 19:58
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-06-18, 17:39
Posty: 34
Post 
Chciałbym ożywić wątek, którego sedno zostało już przedstawione:
zzawadzki pisze:
OK, tak jest dla przypadku kiedy całość kontraktu wychodzi jedną WZ-ką.
U nas klient składa zamówienie w oddziale - zazwyczaj 20-30 pozycji towarowych.
Teoretycznie całość powinna wyjechać z magazynu centralnego, ale jeśli klient chciałby zabrać część towaru (nawet w zakresie wpłaconej kwoty zaliczki) i jest on akurat na stanie magazynu oddziałowego......
...... to i tak system nie pozwoli :-(
Oczywiście można byłoby 'kombinować' z kontraktem (usunąć to co sprzedajemy i wydajemy w oddziale), ale dopilnowanie tego jest w praktyce niemożliwe.


Od samego początku borykam się z podobnym problemem. Schemat działania u klienta:
- wystawiamy kontrakt, podpisywany przez klienta i zobowiązujący go do zakupu (czyli de fakto wiążące handlowo zamówienie)
- handlowiec tworzy do kontraktu rezerwacje ze wskazaniem dostaw (musi z oczywistych względów to robić - optymalizacja zysku ze sprzedaży)
- kontrahent chce odebrać z magazynu część towaru, którą zgodnie ze stanami magazynowymi (na moment dokonywania zaliczki) może zostać wydana a która odpowiada kwocie dokonanej przez niego wpłaty
- handlowiec MUSI wystawić WZ zgodne ze stanem faktycznym - odnosi się do wcześniej zarezerwowanych dostaw na wskazane (a więc nie wszystkie pozycje) i...
...jest problem :roll:
. po pierwsze - wystawiając WZ do kontraktu opcjonalnie usunie lub pozostawi WSZYSTKIE (a więc niekoniecznie tylko te, które wydaje) rezerwacje
. po drugie - wystawiając WZ w ten sposób nie mamy jakiegokolwiek bezpiecznego i wygodnego mechanizmu rozliczania kolejnych wydań (kolejna WZ do kontraktu nie uwzględnia wcześniejszych wydań, tak jak w przypadku faktur)
. po trzecie - wystawienie odpowiadającego rzeczywistym zabiegom wydania WZ z pozycji zaliczki jest NIEMOŻLIWE (proporcjonalne i niezmienialne rozłożenie zaliczki na WSZYSTKIE pozycje)
. po czwarte - pozornie racjonalne wydaje się zastosowanie sposobu "mieszanego" - wystawiam zaliczkę adekwatną do wpłaty, wracam do kontraktu i robię WZ na wybrane pozycje w określonych (nieułamkowych ilościach) - ponieważ zaliczka automatycznie i nie do obejścia przejmuje z kontraktu wskazane do niego rezerwacje, nie jest możliwym aby WZ wystawiona do kontraktu zrealizowała te rezerwacje :-x
Nie wiem, jak reszcie ale właśnie ze względu na (tutaj użyję eufemizmu) niedopracowaną obsługę zaliczek (wdrażam Handel od kilku lat i nie uzyskałem sensownych rozwiązań) moja irytacja rośnie proporcjonalnie do złości zniecierpliwionych i zdegustowanych klientów. Mogę klientom oczywiście tłumaczyć wymogi kolejnych przepisów prawnych, które regulują kwestię wystawiania zaliczek i obstawać przy tym, że Handel je spełnia. Rzeczywistość praktyk handlowych odbiega jednak od zdefiniowanego w programie MECHANIZMU obsługi zaliczek i nie narusza przepisów (opisana wyżej sytuacja). Czy komuś udało się ostatecznie wygrać tą wojnę (nie kolejną bitwę o rozwiązania częściowe i niedoskonałe)? Czy też pozostaje już pełne zażenowania stwierdzenie "się nie da"? :roll:


2009-06-25, 17:53
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-06-24, 21:05
Posty: 75
Post 
OLIK pisze:
Witam, mam problem z fakturą zaliczkową. W stopce szablonu drukuje mi się podwójna cena netto, która przewyższa całą cenę towaru. Taka sama sytuacja dzieję się z fakturą Vat. Prosze o pomoc. :-/


Błąd z wydrukiem faktury zaliczkowej występuje w wersji 2008c. W załączniku raport poprawiający.


Załączniki:
hmf2008c_poprawki.zip [3.25 KiB]
Pobrany 343 razy
2009-06-25, 19:05
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-06-24, 21:05
Posty: 75
Post 
krzysiek pisze:
Jeśli upierasz się by na ostatniej fv do kontraktu nie pojawiało się słowo zaliczkowa to stwórz jeszcze jeden typ dokumentu - nazwij go FAKTURA VAT, FAKTURA VAT KOŃCOWA czy jak tam jeszcze wyobraźnia Ci podpowiada ale jej charakter ustaw na Faktura zaliczkowa .


Zamiast dodawać nowy typ dokumentu jako końcową fakturę zaliczkową, można też w tej podstawowej w nazwie pozostawić tak jak było, czyli "Faktura zaliczkowa", natomiast w opisie wprwadzić "Faktura VAT zaliczkowa końcowa" (lub według uznania) i drukując ostatnią fakturę zaliczkową, która w pełni rozlicza kontrakt, trzeba by zaznaczyć w innych elementach wydruku opcję "Drukuj opis typy jako nazwę dokumentu".


2009-06-25, 19:08
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-06-24, 21:05
Posty: 75
Post 
mrEM pisze:
Nie wiem, jak reszcie ale właśnie ze względu na (tutaj użyję eufemizmu) niedopracowaną obsługę zaliczek (wdrażam Handel od kilku lat i nie uzyskałem sensownych rozwiązań) moja irytacja rośnie proporcjonalnie do złości zniecierpliwionych i zdegustowanych klientów. Mogę klientom oczywiście tłumaczyć wymogi kolejnych przepisów prawnych, które regulują kwestię wystawiania zaliczek i obstawać przy tym, że Handel je spełnia. Rzeczywistość praktyk handlowych odbiega jednak od zdefiniowanego w programie MECHANIZMU obsługi zaliczek i nie narusza przepisów (opisana wyżej sytuacja). Czy komuś udało się ostatecznie wygrać tą wojnę (nie kolejną bitwę o rozwiązania częściowe i niedoskonałe)? Czy też pozostaje już pełne zażenowania stwierdzenie "się nie da"? :roll:


Jeden z partnerów (z Rzeszowa o ile dobrze pamiętam) zrobił dodatkowe rozwiązanie dla faktur zaliczkowych, na pewno na stronie Sage można znaleźć informacje na ten temat.
Wersja 2010 wprowadza zmiany w zaliczkach, jednak oczywiście nie spełniają wszystkich oczekiwań.


2009-06-25, 19:17
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
Jossie pisze:
krzysiek pisze:
Jeśli upierasz się by na ostatniej fv do kontraktu nie pojawiało się słowo zaliczkowa to stwórz jeszcze jeden typ dokumentu - nazwij go FAKTURA VAT, FAKTURA VAT KOŃCOWA czy jak tam jeszcze wyobraźnia Ci podpowiada ale jej charakter ustaw na Faktura zaliczkowa .


Zamiast dodawać nowy typ dokumentu jako końcową fakturę zaliczkową, można też w tej podstawowej w nazwie pozostawić tak jak było, czyli "Faktura zaliczkowa", natomiast w opisie wprwadzić "Faktura VAT zaliczkowa końcowa" (lub według uznania) i drukując ostatnią fakturę zaliczkową, która w pełni rozlicza kontrakt, trzeba by zaznaczyć w innych elementach wydruku opcję "Drukuj opis typy jako nazwę dokumentu".


po pierwsze nie wszyscy mają wersje 2008/2009 a dopiero tam zaistniały nazwy i opisy dokumentu a po drugie to nie rozwiązuje kwestii włączenia sie do serii numeracji faktur zwykłych a większość księgowych tak chce.

Można by reasumując napisać klienci HM 2008 i 2009 mogą użyc funkcji opisów i nazw dokumentów ale wówczas do FVZal muszą wpiąć dwie serie numeracyjne do wyboru


2009-06-26, 12:21
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
Jossie pisze:

Jeden z partnerów (z Rzeszowa o ile dobrze pamiętam) zrobił dodatkowe rozwiązanie dla faktur zaliczkowych, na pewno na stronie Sage można znaleźć informacje na ten temat.
Wersja 2010 wprowadza zmiany w zaliczkach, jednak oczywiście nie spełniają wszystkich oczekiwań.


Większość Patnerów Sage promuje to rozwiązanie, nie trzeba sie "wybierać" do Rzeszowa ;) cena jest jedna czy kupiona u producenta rozwiązania czy u innego partnera z drugiego końca polski, szukanie tego rozwiazania na stronie Sage to chyba ostateczność ;)


2009-06-26, 12:27
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-06-18, 17:39
Posty: 34
Post 
krzysiek pisze:
Jossie pisze:

Jeden z partnerów (z Rzeszowa o ile dobrze pamiętam) zrobił dodatkowe rozwiązanie dla faktur zaliczkowych, na pewno na stronie Sage można znaleźć informacje na ten temat.
Wersja 2010 wprowadza zmiany w zaliczkach, jednak oczywiście nie spełniają wszystkich oczekiwań.


Większość Patnerów Sage promuje to rozwiązanie, nie trzeba sie "wybierać" do Rzeszowa ;) cena jest jedna czy kupiona u producenta rozwiązania czy u innego partnera z drugiego końca polski, szukanie tego rozwiazania na stronie Sage to chyba ostateczność ;)


Mogę zapytać, jakie TO rozwiązanie i jak się sprawdza w praktyce?


2009-06-26, 14:35
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
rozwiązanie to dodatkowy mechanizm w systemie.
Sprawdza sie :) od małych firm do dużych giełdowych spółek - funkcjonuje w HMP i HMF

nie chcę tu robić sklepu więc proszę o kontakt przez namiary z www.hsoft.pl podamy szczegóły i możemy dostarczyć demo.


2009-06-26, 14:44
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Faktura zaliczkowa w programie Faktura i Kasa START

w Programy Księgowe

wobo

2

8063

2008-06-12, 15:10

rafal Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Faktura zaliczkowa.

w Programy Handlowe

marzenawww

1

4481

2012-09-15, 11:09

krzysiek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Faktura zaliczkowa

w Programy Handlowe

penarth

1

2435

2019-03-08, 13:12

Beata.B Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Faktura zaliczkowa

w Programy Handlowe

wicios

1

2318

2017-08-02, 22:46

rafal Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant