Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-27, 17:04x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Problem z WZ po "Przeniesieniu dokumentów do archiwum&q 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2009-09-04, 21:12
Posty: 19
Post Problem z WZ po "Przeniesieniu dokumentów do archiwum&q
Przeniesienie dokumentów do archiwum zrobiłem na wersji 2010.1 więc juz na najnowszej dostepnej wersji. Wszystko poszło ok baza okolo 4 GB podzieliłem ją z dniem 2009-01-01. Powstały piękne dwie bazy, zgrały się dokumenty archiwalne do nowej bazy, więc na pierwszy rzut oka wszystko gra. Otóż nic bardziej mylnego, klient dzwoni do mnie po paru dniach ze stwierdzeniem, że jednak coś mu nie pasuje. O to problem:
- w 2008 klient wystawił bardzo dużo WZ dla różnych klientów, dla ktorych wystawił faktury sprzedaży w 2009 r. lub nie wystawił ich po dzisiejszy dzień z roznych wzgledow
- w bieżącej bazie przeniosła się i WZ (archiwalna- nie do edycji tylko podgladu) oraz dokument sprzedazy (mozliwa edycja) więc tutaj jest ok
- natomiast w bazie archiwalnej okazuje sie , że dany dokument magazynowy (WZ) jest teraz jako nierozliczony, dokumenty WZ można rozliczyć ręcznie bez udziału dokumentu sprzedażowego czyli poprostu kliknąc w okienko "dokument rozliczony" ale jak jest to archiwum to juz nic nie mozemy zrobic.
-klient wchodzi do bazy archiwalnej i sprawdza dokumenty magzynowe jakie jeszcze nie sa rozliczone , poprzez ich wytluszczenie ( (wiem ze to dziwne ze w 2008 sa jeszcze WZ, które nie maja swoich faktur do dziś , ale klient ma czasami takie koleżeńskie kontakty z innymi swoimi klientami, coz ja na to poradze) )
- a w tych wytluszczonych dokumentach i zarazem w roznych innych zestawieniach są dokumenty magazynowe jako dokumenty nie rozliczone fakturą sprzedazy, a "de facto" są na nie wystawione dokumenty sprzedaży w nowej bazie czyli w roku 2009 lub nawet w 2010 ;/

moje pytanie co ja w tym przypadku moge jeszcze zrobic ?? i druga sprawa czy szanowna firma Sage nie mogła poprostu odznaczyć dokumentu WZ jako rozliczony, bez dokumentu sprzedażowego ?? i byłoby po kłopocie, wkońcu jak przenoszą do bieżacej bazy dokumenty z archiwum to w archiwum mogłby być chociaż dokument odznaczony jako rozliczony !!


Jesli ktoś ma pomysł co z tym fantem zrobić bardzo chetnie poczytam :) pozdrawiam


2010-02-10, 18:47
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
To nie jest forum Sage ale dystrybutorów Symfonii - wiec jesli masz pytanie do producenta - to pisz do nich na hotline -moze cos odpowiedza :)

Ale wracajac do twoich pytan.... W sumie nie masz za wiele mozliwosci manewru... mozesz na bazie ew pooznaczczac fikcyjnie te WZ jako rozliczone..(troche roboty i znajomosci bazy sie przyda)

Generalnie to ze WZ w bazie archiwum sa nierozliczone mimo iz w bazie roboczej jest faktura - jest w pewnym sensie nawet logiczne - rozliczenie to powiazanie relacjami tej wz(tek) z dokumentem - tu zas nie ma z czym wiazac bo faktury w bazie archiwum nie ma - a modyfikacja systemu pod specyficzna prace z bazami archiwalnymi mysle ze jest przez producenta uznawana za malo sensowna...
Raczej jesli juz ktos robi baze archiwum to robi ja na tyle wstecz - zeby nie grzebac w niej do celow biezacych rozliczen magazynowych - a wtedy fakt czy wz jest rozliczony czy nie w archiwum - jest malo istotny.....


2010-02-10, 19:09
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-09-04, 21:12
Posty: 19
Post 
Jak najbardziej masz racje z powiazaniem dokumentow ale jesli dokument WZ jest w 2008 a faktura w 2009, to dokument przeniesiony do archiwum w tym przypadku WZ powinien byl chociaz odznaczony jako rozliczony i nie byłoby klopotu :). Co do znajomosci struktury bazy to dam rade i tez szłem ta myslą co Ty, więc postaram sie zmienic dana zwiazana z rozliczeniem dokumentu w Pervasivie :) ale tych dokumentow jest z 70 i za bardzo nie chce mi sie tego robic :) to dosc czasochlonne ale jesli nic nie pozostanie innego bedzie trzeba to zrobic :)


2010-02-10, 19:24
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
jeśli obsługujesz klientów to raczej napisz na forum dla Dystrybutorów Sage (będąc partnerem masz do niego dostęp) a nie na forum dla niezaawansowanych użytkowników :) no chyba ze Ci nie wstyd :P

a co do stwierdzenia - w 2008 są WZ i do teraz nie zafakturowane to nie sądzę by Sage musiało dostosowywać mechanizmy do takiego dzikiego działania. Przepis mówi wyraźnie - 7 dni i należy wystawić FV lub zwrócić WZ

Słusznie też WROB zauważył, tnie sie bazę w takim odległym momencie, ze nikomu nie przychodzi do głowy tam zaglądać i do czegoś się konkretnie odnosić.


2010-02-10, 19:40
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-09-04, 21:12
Posty: 19
Post 
Wybaczcie , że pozwolilem sobie tutaj napisac moj problem :) ale wiedzialem ze tutaj najszybciej odpowiecie :) ale ze wstydu sie az palę :( . w każdym badz razie oboje macie racje przepisy mowia jasno co do WZ, a ponadto nikomu nie przychodzi na mysl by to wystawiac dopiero teraz ale coz ja moge zrobic, ze klient tak ma i tak chce. Zrobie jak myslalem i jak "wrób" to potwierdził o przerobkach w bazie:( dzieki za pomoc ale juz prosze nie piszcie ze powinno byc mi wstyd :)

PS. toć przecież napisałem na poczatku ze klient prowadzi dziwna politykę sprzedaży :) i nie jasne układy :) pozdrawiam


2010-02-10, 19:53
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
spoko z tym wstydem to tak żartem było :) machnij mu to na bazie by szczęście zagościło w jego i spokój w twoim sercu.


2010-02-10, 20:09
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 6 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Archiwum bazy

w Techniczne

anna84

3

2296

2013-04-11, 22:28

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Odtworzenie pliku archiwum

w Techniczne

Talves

4

3184

2014-07-20, 22:23

krzysiek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Prznoszenie pracowników do archiwum

w Programy Kadrowo Płacowe

shikoo

2

2062

2009-08-10, 22:07

miwona Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. jak przenieść pracownika do archiwum

w Programy Kadrowo Płacowe

jjjustyna

3

3026

2010-03-01, 14:47

jjjustyna Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant