Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-03-28, 17:45x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Towar - nie można wpisać cen sprzedaży 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2010-06-29, 21:06
Posty: 3
Post Towar - nie można wpisać cen sprzedaży
Witam,
Przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Od kilku lat pracuję na Symfonii Handel Premium jako użytkownik. Teraz założyłem własną firmę, w której też będę stosował ten program. Niestety administrowanie nim nie jest takie łatwe jak się wydawało. Mam problem z cenami sprzedaży - jako Admin mogę je wpisywać zakładając nowy towar lub edytując już istniejący, natomiast jako użytkownik (którym będzie mój pracownik) nie mogę tego robić. Które uprawnienie odpowiada za możliwość wpisania ceny sprzedaży w kartotece towaru? Z góry dziękuję za pomoc.


2010-06-29, 21:11
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
Serio pytasz? Chyba prościej było by otworzyć listę uprawnień użytkownika i przeglądnąć uprawnienia, są po polsku, mają opisy a przy okazji zdobył byś szerszą wiedzę na temat programu :)


2010-06-29, 21:19
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-06-29, 21:06
Posty: 3
Post 
Serio pytam - użytkownik ma nadane wszystkie prawa do towarów poza usuwaniem i nie może wprowadzić cen. Może pytanie jest banalne dla niektórych jednak dla mnie, osoby która nie administrowała tym system nie. Instrukcja symfonii wiele nie wyjaśnia.

Poza tym pojawił się następny problem, a mianowicie po wycenie PZ wprowadzona wcześniej cena sprzedaży zostaje zastąpiona ceną bazową która to jest identyczna jak cena zakupu. Cene sprzedaży wprowadzam w pole cena A zakładając towar. Jak wyłączyć tworzenie się ceny bazowej automatycznie podczas wyceny PZ? Dodam, że PZ wyceniam na dwa sposoby i w obu przypadkach dzieje się tak samo:

1. najpierw tworzę FVZ i wpisuję ceny zakupu, a następnie edytuję PZ i wprowadzam tam ceny zakupu

2. edytuję wcześniej wystawiony przez użytkownika PZ i wprowadzam ceny zakupu, zapisuje i wystawiam FVZ - ceny zakupu zczytują się automatycznie z PZ

========================================================

OK - rozwiązałem pierwszy problem. Pozostał jeszcze drugi związany z przeliczaniem ceny zakupu na bazową a następnie bazowej na sprzedaży. Jakieś sugestie?


2010-06-29, 22:00
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Prawa do towarow - to chyba nie tam szukasz - poszukaj moze w prawwa polityki sprzedazy itp - tam naprawde wszystko jest logicznie nazwane - wystarczy poklikac......


A drugi problem - klikinj w towar/edycja i tam kolo ceny bazowej masz opcje jak ma byc ona przeliczana


2010-06-30, 00:34
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-06-29, 21:06
Posty: 3
Post 
OK - koło ceny bazowej jest do wyboru sposób naliczania ceny sprzedaży na podstawie ceny bazowej i można wybrać żeby te ceny nie były uzgadniane. Tylko zależy, mi aby jako domyślną opcję ustawić, że ceny bazowa i sprzedaży nie są uzgadniane. Wiem, że mogę po prostu wprowadzając towar wpisać cenę sprzedaży w miejsce ceny bazowej i to automatycznie wczyta mi do cen A, B, C i D, ale nie wiem czy to nie jest gorsza opcja. Jak myślicie? Są jakieś zalety definiowania ceny bazowej? Ewentualnie sugestie jak całkowicie wyłączyć to przeliczanie, bo w parametrach firmy nie mogę tego znaleźć?


2010-06-30, 09:19
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 5 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Przeliczanie cen sprzedaży

w Programy Handlowe

przemyslawb

5

3429

2011-03-04, 01:16

darek.007 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Towar typu komplet w zestawieniach sprzedaży

w Programy Handlowe

anata

5

4409

2012-02-08, 12:38

anata Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. zestawienia do towarow bez cen sprzedazy ?

w Programy Handlowe

symfhan09

0

2029

2018-02-12, 13:03

symfhan09 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Zmiana cen sprzedaży przy przyjęciu towaru

w Programy Handlowe

PiracyOEM

1

2798

2012-03-24, 16:50

krzysiek Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant