Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-29, 07:21x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Planowane nowe stawki VAT a Symfonia Handel 
Autor Wiadomość
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
Alibaba - teraz twoja informacja ma sens kiedy poszerzyłeś ją o warunki które limitują jej zastosowanie. Wcześniej ktoś wchodzący na forum bez znajomości tematu mógłby pomyśleć że jemu aktualizacja nie jest potrzebna a tylko grzebnie w bazie i już.
Reasumując wskazana opcja jest dopuszczalna (aczkolwiek nie zalecana) dla użytkowników którzy na 100% nie będą planowali w przyszłości rozbudowy systemu oraz jego aktualizacji.


2010-12-08, 15:03
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 



Rejestracja: 2010-12-07, 16:11
Posty: 8
Post regulamin forum
czy złamałem w jakiś sposób regulamin forum? bo treść mojego postu została ukryta?

i jeszcze mam prośbę, w moim drugim poscie zrobiłem paskudny błąd ortograficzy, a nie mogę go już edytować jeśli można to proszę go poprawić :)


2010-12-08, 16:00
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-03-10, 14:01
Posty: 591
Post 
Ew. można to uznać za "pożąd...a...nie" ;)

_________________
zz


2010-12-08, 16:14
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-09-22, 09:56
Posty: 112
Post 
Argumenty:

- dwuwalutowość w okresie wchodzenia EURO !!
Czy wiesz jakie wejdą wtedy przepisy i czy przepisy nie wymuszą uaktualnienia programu ?!

- faktury w walucie
Nie pamiętam czy w wersji 2007 są faktury w walucie, ale nawet jeśli są, to są w cenach wyłącznie NETTO !!

Czy nie rozumiesz, że nikt nie wie co nam rząd zafunduje i jaki to będzie miało wpływ na oprogramowanie ?!

Było już:
- ZALICZKI
- tranzakcie wewnątrzwspólnotowe
- Potrącenia na Fundusz Rozwoju Rolnictwa

Jeśli do tej pory zmiany przepisów nie dotknęły firmy, nie można zagwarantować, że w przyszłości to nie nastąpi !!

Można by jeszcze wspomnieć o integracji z FK... ale pewnie zaraz usłyszę... u nas nie ma... co nie znaczy, że w przyszłości się nie pojawi !!

Jeśli te argumenty nadal do Ciebie nie przemawiają... cóż... nic więcej nie poradzę...
Widać faktycznie to znacznie szerzej widzisz ;)


2010-12-08, 20:07
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
w 2007 to chyba sa faktury w walucie - ale od Brutto ;-)


2010-12-09, 01:34
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-09-22, 09:56
Posty: 112
Post 
Ups... racja były tylko brutto... dopiero niedawno pojawiły się i netto :)
Mój błąd... sorki.


2010-12-09, 02:18
Wyświetl profil
Administrator

Rejestracja: 2007-11-15, 12:42
Posty: 102
Pomógł: 7
Post Re: regulamin forum
alibaba pisze:
czy złamałem w jakiś sposób regulamin forum? bo treść mojego postu została ukryta?

i jeszcze mam prośbę, w moim drugim poscie zrobiłem paskudny błąd ortograficzy, a nie mogę go już edytować jeśli można to proszę go poprawić :)


Doceniam zamieszczenie tak zaawansowanego rozwiązania.
Obawiam się, że mogłoby znaleść zbyt wielu amatorów, którzy zamiast skorzystać zrobiliby sobie krzywdę.
W związku z tym postanowiłem uktyć tą treść. Przepraszam, że bez wyjaśnienia.

_________________
Administrator
forum.mojaSymfonia.pl


2010-12-10, 21:57
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-12-21, 15:08
Posty: 1
Post Re: regulamin forum
alibaba pisze:
czy złamałem w jakiś sposób regulamin forum? bo treść mojego postu została ukryta?

i jeszcze mam prośbę, w moim drugim poscie zrobiłem paskudny błąd ortograficzy, a nie mogę go już edytować jeśli można to proszę go poprawić :)


Czy można dostac rozwiazanie alibaby na email: {kontakt wykasowany przez Administrator FORUM} tak żeby samemu ocenic czy jest to dobre rozwiązanie. Zalogowałem się zbyt późno dlatego nie mogłem go zobaczyć.


Ostatnio zmieniony 2010-12-21, 15:47 przez raptor, łącznie zmieniany 1 raz



2010-12-21, 15:34
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-12-07, 16:11
Posty: 8
Post 
jabis pisze:
Argumenty:

- dwuwalutowość w okresie wchodzenia EURO !!
Czy wiesz jakie wejdą wtedy przepisy i czy przepisy nie wymuszą uaktualnienia programu ?!

- faktury w walucie
Nie pamiętam czy w wersji 2007 są faktury w walucie, ale nawet jeśli są, to są w cenach wyłącznie NETTO !!

Czy nie rozumiesz, że nikt nie wie co nam rząd zafunduje i jaki to będzie miało wpływ na oprogramowanie ?!

Było już:
- ZALICZKI
- tranzakcie wewnątrzwspólnotowe
- Potrącenia na Fundusz Rozwoju Rolnictwa

Jeśli do tej pory zmiany przepisów nie dotknęły firmy, nie można zagwarantować, że w przyszłości to nie nastąpi !!

Można by jeszcze wspomnieć o integracji z FK... ale pewnie zaraz usłyszę... u nas nie ma... co nie znaczy, że w przyszłości się nie pojawi !!

Jeśli te argumenty nadal do Ciebie nie przemawiają... cóż... nic więcej nie poradzę...
Widać faktycznie to znacznie szerzej widzisz ;)




Co do wejścia w strefę euro to jego termin jest chyba trudny do określenia i nie sądzę by miało się to szybko zdarzyć. Oznacza to między innymi, że trzeba by było płacić za aktualizacje przez najbliższe kilka lat, aby utrzymywać system w gotowości, a wcale nie jestem pewien czy za te kilka lat nasza firma będzie dalej wykorzystywać symfonię..

Jeśli chodzi o integrację z FK to została ona przetestowana i działa tak jak trzeba

pozdrawiam


2010-12-22, 10:10
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-12-07, 16:11
Posty: 8
Post Re: regulamin forum
raptor pisze:
Czy można dostac rozwiazanie alibaby na email: {kontakt wykasowany przez Administrator FORUM} tak żeby samemu ocenic czy jest to dobre rozwiązanie. Zalogowałem się zbyt późno dlatego nie mogłem go zobaczyć.


nie wiem czy istnieje taka możliowść, kontakt został wykasowany. ja w tej chwili mam już napisaną procedurę sql która zmienia stawki, modyfikuje towary oraz niezrealizowane zamówienia - tak by wystawiane na ich podstawie faktury były już z dobrym vatem. job sie odpali w nocy pierwszego stycznia i w niedziele gdy sprzedawcy przyjdą do pracy pozostanie im tylko uruchomić aplikację która przeprogramuje stawki vat na drukarkach fiskalnych.

pozdrawiam


2010-12-22, 10:19
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-12-07, 16:11
Posty: 8
Post Re: regulamin forum
Administrator pisze:
alibaba pisze:
czy złamałem w jakiś sposób regulamin forum? bo treść mojego postu została ukryta?

i jeszcze mam prośbę, w moim drugim poscie zrobiłem paskudny błąd ortograficzy, a nie mogę go już edytować jeśli można to proszę go poprawić :)


Doceniam zamieszczenie tak zaawansowanego rozwiązania.
Obawiam się, że mogłoby znaleść zbyt wielu amatorów, którzy zamiast skorzystać zrobiliby sobie krzywdę.
W związku z tym postanowiłem uktyć tą treść. Przepraszam, że bez wyjaśnienia.



dziękuje za poprawienie błędu ortograficznego


2010-12-22, 10:20
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-12-07, 16:11
Posty: 8
Post 
zz pisze:
Do AliBaby: spróbuję przetestować twoje rozwiązanie.

Problem robi się rzeczywiście przy kontraktach/fakturach zaliczkowych i przy korektach, jeśli sprzedaż była przed 1.1.2011.
Tu już wchodziłaby w grę 'obróbka' dokumentów przy wystawianiu (dodatkowe sprawdzenie daty wystawienia dok. źródłowego...) i faktycznie pytanie: jak będzie z ew. konwersją do wyższej wersji?



jak przebiegły testy?

ja nie podmieniam wartości w stawkach - dodaje nowe i tylko zmieniam ich ustawienia, a w pozycjach dokumentów (tabela DP) jest zawarta informacja o stawce vat więc nie powinno być problemu z korektami.

ogólnie rzecz biorąc symfonia ma całkiem fajnie skonstruowaną bazę danych, szkoda tylko, że nie mam jej opisu - ale to mają chyba tylko pracownicy sage, ja musiałem się bawić profilerem.

pozdrawiam


2010-12-22, 10:30
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-03-10, 14:01
Posty: 591
Post 
Dodałem stawki w HMF i FKF, na emulatorze drukarki fiskalnej wychodzi dobrze.
Eksport do FK też wygląda że jest OK.
Korekty robia się z VAT-em z jakim zostały wystawione.
Faktura wystawiona z ZMO 'przejmuje' stawki VAT z ZMO, więc też jest OK.
Ja mam faktury zaliczkowe typu: 1 pozycja - "zaliczka", więc nie wiem jak jest z kontraktami.

_________________
zz


2010-12-22, 10:44
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Dostep do opisu bazy, dokumentacji technicznej itp maja autoryzowani dystrybutorzy itp :)


do ZZ: Ty masz Forte a tu dyskusja jest chyba handlu Premium :)


2010-12-22, 11:51
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-08-30, 12:21
Posty: 252
Pomógł: 2
Post Re: regulamin forum
Administrator pisze:
Doceniam zamieszczenie tak zaawansowanego rozwiązania.
Obawiam się, że mogłoby znaleść zbyt wielu amatorów, którzy zamiast skorzystać zrobiliby sobie krzywdę.

rozumiem, ze jedynym w pelni wlasciwym rozwiazaniem jest dac sie oskupac :-x wybaczcie malo mile slowa, ale z laickiego punktu widzenia wywalic 3700 netto (mam wersje bez limitu firm na 4 stanowiska), bo za 2 tygodnie zmienia sie vat o 1%... mozna zagotowac.

_________________
symfonia 2.0 po tuningu :)


2010-12-22, 11:54
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Nowe stawki vat w FK 2008

w Programy Księgowe

keri37

1

2066

2010-12-21, 18:17

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. fk i fa pro a nowe stawki vat

w Techniczne

agapa

1

2221

2010-11-28, 22:10

krzysiek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Zbiorcza / grupowa zmiana stawki VAT Symfonia Handel 2..0

w Programy Handlowe

rafal

0

2487

2022-01-31, 11:26

rafal Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Zbiorcza / grupowa zmiana stawki VAT Symfonia Handel H50

w Programy Handlowe

rafal

0

2381

2022-01-31, 11:28

rafal Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 157 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant