Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-27, 13:40x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Pozycje z minusem?? 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2011-02-15, 17:40
Posty: 2
Post Pozycje z minusem??
Witam
jestem dość swiezym uzytkownikiem Symfonii Premium.

Pojawil sie generalny problem wprowadzania danych z minusem, np. pozycja "zaliczka" zmniejszająca kwotę do zapłaty, albo "rabat za wczesniejsza płatność", który pojawia mi sie na niektorych fakturach zakupowych. Dodam, e w tym ostatnim przypadku nie interesuje mnie przeliczanie pozycji i te % rabatu.

Co z tym fantem zrobic?

Co gdy np klient zamawia u mnie towar, ja żądam zaliczki i dopiero po jej wpłacie zamawiam, np w Chinach? Wystawię mu Fakturę Zaliczkową, ale normalną fakturę i WZ dopiero po tych 3 miesiącach. I jak to zrobic, zeby dwa razy nie naliczac platnosci i VATu? Idealnie byłoby, gdyby mozna wstawić ostatnia pozycję pt "zaliczka" i dac z minusem tę kwotę, jak przystało.

Czy to sie daje rozwiazac w Symfonii Premium?


2011-02-15, 17:45
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
Nie ma czegoś takiego jak minusy na dokumentach.
Polecam zapoznanie się z instrukcją użytkowanego programu w zakresie kontraktów, zaliczek i tp mechanizmów. Programu zresztą nie wymienionego tu z nazwy bo Symfonia Premium to takiego programu niestety nie ma. Przyda się też użycie Szukaj na forum i wpisanie frazy "faktura zaliczkowa"

Powodzenia :)


2011-02-15, 17:52
Wyświetl profil

Rejestracja: 2011-02-15, 17:40
Posty: 2
Post 
No dobrze.
To w takim razie jak rozwiązać problem, o którym pisałam, z fakturą WNT? Nie dość ze są na niej rabaty na towary, to jeszcze upust z tyt. wczesniejszej platnosci, bo takie mamy warunki ustalone z kontrahentem. Co w tej sytuacji? Mam przeliczac kazdy towar oddzielnie i odliczać te 2 czy 3 % upustu?

Dla mnie rozwiązanie w Symfonii kwestii zaliczek i kontraktów jest zupełnie nieintuicyjne.

krzysiek pisze:
Nie ma czegoś takiego jak minusy na dokumentach.
Polecam zapoznanie się z instrukcją użytkowanego programu w zakresie kontraktów, zaliczek i tp mechanizmów. Programu zresztą nie wymienionego tu z nazwy bo Symfonia Premium to takiego programu niestety nie ma. Przyda się też użycie Szukaj na forum i wpisanie frazy "faktura zaliczkowa"

Powodzenia :)


2011-02-15, 21:41
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
Zaliczki walutowe nie są standardowo obsługiwane w systemie Handel. A ogólnie rozwiązanie w systemie jest takie jakie jest. Na zasadzie kochaj albo rzuć. Jak wybierzesz rzuć to odezwij się do nas mamy ciekawą alternatywę w postaci rozwiązania dodatkowego realizującego tematy zaliczek zarówno w PLN jak i w walucie.

Poza tym mam wrażenie, ze poruszasz rożne tematy. Co mają zaliczki do upustów za wcześniejszą wpłatę i rabatów? Po twoich pytaniach mam wrażenie, ze tego programu nikt nie wdrożył a mając takie potrzeby jak ty, będzie ciężko samemu.


2011-02-15, 21:58
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-12-03, 21:11
Posty: 276
Pomógł: 2
Post 
AnjaWro pisze:
No dobrze.
To w takim razie jak rozwiązać problem, o którym pisałam, z fakturą WNT? Nie dość ze są na niej rabaty na towary, to jeszcze upust z tyt. wczesniejszej platnosci, bo takie mamy warunki ustalone z kontrahentem. Co w tej sytuacji? Mam przeliczac kazdy towar oddzielnie i odliczać te 2 czy 3 % upustu?


Tzw. SKONTO czyli rabat z tytułu wcześniejszej zapłaty za Fakturę nie jest obsługiwany przez Symfonię Handel/Forte Handel, brak jest również RABATÓW po stronie dokumentów Zakupowych/brak polityki rabatowej po stronie ZAKUPU. Mogę jedynie przypuszczać że niewiele programów "z półki" będzie miało takie opcje, jeżeli w ogóle jakiś się znajdzie z programów OGÓLNOPOLSKICH.

SKONTO/RABATY dla ZAKUPU - pozostaje w mojej ocenie tylko dokument Korygujący Zakup na właściwą kwotę upustu/rabatu, trzeba liczyć "na piechotę" ceny lub przepisywać z dokumentu - alternatywnie użyć raportu/rozwiązania które wykona te działania za użytkownika. Rozwiązania SKONTO są dostępne wśród Partnerów i Dystrybutorów Sage.

SKONTO/RABATY - dla SPRZEDAŻY - pozostaje w mojej ocenie tylko dokument Korygujący Sprzedaży na właściwą kwotę upustu/rabatu, można użyć dodatkowego raportu/rozwiązania które przygotuje dokument Korygujący/SKONTO za użytkownika. Rozwiązania SKONTO są dostępne wśród Partnerów i Dystrybutorów Sage.

A zaliczki tak jak pisze Krzysiek - są alternatywne rozwiązania dla mechanizmu Sage i mnóstwo Klientów zdecydowało sie na takie rozwiązania, tak dla linii Symfonia Handel jak i Forete Handel - Faktury zaliczkowe w ZŁ i PLN oraz wersje z obsługą WALUT OBCYCH.

_________________
Pozdrawiam

Misiek DGTL Rzeszów


2011-02-16, 00:43
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 5 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. FKP 2007 - Korekta z minusem

w Programy Księgowe

Konrad

1

2986

2008-03-05, 12:59

rafal Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Szablon importu - pozycje kolumnowe

w Programowanie

tomko

10

4405

2009-11-17, 18:52

rafal Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Jak wystawić pozycję z kwotą ujemną

w Programy Handlowe

lukas24

3

3578

2009-04-06, 15:48

krzysiek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Własne pola ZMO i Pozycje - jak pobrać?

w Programowanie

wojtek

2

4094

2020-02-29, 09:52

wojtek Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 61 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant