Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-27, 22:32x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Zmiana wygladu faktury 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2011-07-07, 14:37
Posty: 11
Post Zmiana wygladu faktury
JAk w temacie: Czy moge wprowadzic jakis wlasny opis i ewentualnie jakis obrazek (np: *.bmp). Jak ewentualnie to zrobic


2011-07-07, 14:53
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
Możesz. Jak? Łatwo :) to podstawowe opcje w programie opisane w podręczniku.


2011-07-07, 16:06
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2009-10-20, 08:32
Posty: 160
Pomógł: 1
Post 
piker pisze:
Odpowiedzi w stylu pogooglaj sobie a znajdziesz
lub jest w dokumentacji to takie pisanie na odczepnego.
dobrze powiedziane, jak by te informacje możnabyło wyszukać w necie to nie byłoby tego forum. Nie wszystko da się wyszukać w podręczniku (jak on jest napisany to już nie wsponę :-x )

ja od siebie dodam, że można wstawić logo firmy na fakturze przy drukowaniu faktury (drukuj-ptaszek przy pokazuj ustawienia raportu-ustawienie grafiki-ustawienie symbolu graficznego i w pole plik BMP wstawić lokalizację loga, przy czym musi miec odp. wielkość i być w folderze Symfonii).


2011-07-21, 11:04
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
piker pisze:
Odpowiedzi w stylu pogooglaj sobie a znajdziesz
lub jest w dokumentacji to takie pisanie na odczepnego.
.


Właśnie dlatego tak odpowiedziałem bo to forum nie ma zastępować podręcznika tylko służyć do rozwiązywania zagadnień i problemów związanych z funkcjonowaniem programów. Nie wspominając już o tym, że postów dotyczących przerabiania (formatowania) wydruków zarówno systemowych raportów min. dodawania obrazków jak i modyfikacji RTF gdzie to było opisywane jest całkiem sporo.


2011-07-21, 11:07
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2009-10-20, 08:32
Posty: 160
Pomógł: 1
Post 
krzysiek pisze:
piker pisze:
Odpowiedzi w stylu pogooglaj sobie a znajdziesz
lub jest w dokumentacji to takie pisanie na odczepnego.
.


Właśnie dlatego tak odpowiedziałem bo to forum nie ma zastępować podręcznika tylko służyć do rozwiązywania zagadnień i problemów związanych z funkcjonowaniem programów.
sam zauważyłeś, że forum jest do rozwiązywania problemów, a dla takisobie to problem a jeśli nie potrafisz lub nie chcesz pomóc to po co woogóle się wypowiadasz w temacie!

to tyle mojego offtopa - sorry


2011-07-21, 11:43
Wyświetl profil

Rejestracja: 2011-07-07, 14:37
Posty: 11
Post 
Dziekuję za cenne rady MałaKsięgowa i piker.

Wartosci które mnie interesują znalazlem w :
Katoteki>>Raporty>>Dokumenty>>Dokumenty Sprzedaży>>Dokument Vat I - Edycja

Wiele jest jeszcze dla mnie niewiadomych, ale walczę nad tematem i nawet już udaje mi się swobodnie sterować napisem. Dla zainteresowanych:

-------------------------------------------------------------------
ramka od 0,#B+10,1300,90,0
SetStyl (bbc )
print at 30,20;"moj cudowny napis"
koniec
--------------------------------------------------------------------


Jeszcze interesuje mnie wstawianie w taka fakturę pliku graficznego (bmp lub jpg), który mogłby się zachowywać jak znak wody i być "przezroczysty" dla danych z faktury.

Dla Admina (Krzysiek) przykro mi się czytało podręcznik, który jest porażką i strata czasu. Rady chyba nawet biły podręcznik. Szkoda udzielać rad, które budzą flustracje i odbierają ochotę zagladania na forum.


2011-07-21, 14:05
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
Już się tak nie oburzaj. Zadałeś luźne pytanie "CZY MOGĘ" odpisałem "możesz" :) O opis prosiłeś "ewentualnie... :-P

Wstawianie obrazka tez oczywiście jest możliwe jednak utrudnione ze względu na "pływającą" zawartość np. faktury czyli zmienną ilość lini itp. potem obraek np. obcina sie pod koniec strony. W sumie to zależy też gdzie chcesz dodać ten obrazek? Czy to ma być w relacji do elementów znajdujących sie np. na fakturze? Czyli jakiś towar i w linii jego minifotka? Czy stały obrazek w stałym miejscu?

Zainteresuj się tym postem - on sie odnosi do podpisu ale zasada jest identyczna także w pozostałych elementach raportu

http://forum.mojasymfonia.pl/viewtopic.php?t=1155

Co do wydruku w tle - nie sądzę by to było proste do zrobienia ale mogę się mylić - prędzej ubrał bym w to sterownik drukarki - większość ma opcję dodawania znaku wodnego (dowolnej bitmapy) - dodajesz sobie taką drukarkę dodatkową jako kolejną w systemie w niej dajesz na stałe znak wodny. oczywiście by móc też drukować normalnie zostawiasz właściwą i wydruki z handlu wysyłasz tylko na tą dodatkową.


2011-07-21, 14:55
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
piker pisze:
Odpowiedzi w stylu pogooglaj sobie a znajdziesz
lub jest w dokumentacji to takie pisanie na odczepnego.
..........
Edytujesz plik w Wordzie więc żadna filozofia.


Piker - uwazam iz bez sensu sie oburzasz - forum nie sluzy do przepisywania dokumentacji - tylko do tego aby uzytkownik znalazl to w dokumentacji (i informacja ze to jest w dokumentacji np dla mnie jest cenna wskazowka) - sprobowal to zrobic wg opisu tam (czesto marnego z czym sie zgadzam z MalaKsiegowa) - i jak na czyms utknie lub nie bedzie potrafil przejsc jakiegos kroku wtedy zapytal na forum - jestem tu i tu - nie wychodzi mi to i to - co mam zrobic - wtedy eksperci na pewno z radoscia mu pomoga.......

Natomiast jezeli komus banalnie sie nie chce spojrzec do dokumentacji (nie mowie tu o takimsobie bo jak widac poradzil sobie kolega) - to wtedy udaje sie do swojego dystrybutora/kolegi/fachowca/etc - placi i ma to co chce - tak jest urzadzony ten swiat :)

PS. Analizujac koncowke twojej wypowiedzi odczulem pewna wewnetrzna niespojnosc - no bo wg mnie - aby byc bardziej papieskim- powninienes przytoczyc fragmenty podrecznikow Word - o tym jak sie edytuje tekst itp :-D a nie pisac ze to zadna filozfia - bo zadna filozfia to tez poszukanie w dokumentacji - nieprawdaż? :)


2011-07-22, 01:53
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
piker pisze:
A propos gdzie znajdę listę nazw pól, jakie można używać na wydrukach RTF.

Piker.. to będzie brutalne co napiszę... ale w dokumentacji :) folder programu (np Handel) \dokumentacja\Makra w szablonie dokumentu RTF i HTML (HMP).rtf

piker pisze:
Podręcznik napisano mniej więcej w taki stylu:
"Menu Plik - menu plik służy do otwierania plików
Menu Pomoc - menu pomoc służy do szukania pomocy"

Nie każdy jest taki bystrzak jak Ty by to już wiedzieć zaczynając pracę z programem ;)

piker pisze:
jedna z porad dnia brzmi
"tylko użytkownicy mogą zmieniać swoje hasło administrator nie ma takiej możliwości"
itd


a co jest nieprawdziwego w tym zdaniu?? przecież admin może tylko SKASOWAĆ hasło a nie go zmienić.

piker pisze:
jedna z porad dnia brzmi
Nie sprowadzaj sprawy z Wordem i filozofią do absurdu

Dlaczego absurd raczej analogia :)


2011-07-22, 09:20
Wyświetl profil

Rejestracja: 2011-07-07, 14:37
Posty: 11
Post 
Dzieki wielkie Krzysku, bo to praktycznie jest to co mnie intersowalo. A kwint esencja w :
Cytuj:
Zainteresuj się tym postem - on sie odnosi do podpisu ale zasada jest identyczna także w pozostałych elementach raportu

http://forum.mojasymfonia.pl/viewtopic.php?t=1155

Poza tym wielkie ukłony dla Rafala za

Cytuj:
Raporty → Dokumenty → Dokumenty sprzedaży → Dokument sprzedaży - ramki

Znajdź :
Kod:
buf="imię, nazwisko i podpis osoby upoważnionej do\nwystawienia dokumentu" : sPom="sc2"


Ponad tym wstaw :
Kod:
print lf
bmp = Bitmap 200,150, KatalogFirmy()+CurrentUser()+"_podpis.bmp"
Bitmap #bmp

Wielkie dzieki.


2011-07-26, 11:07
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 10 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Edycja wyglądu faktury

w Programy Handlowe

Cube

0

2149

2014-08-20, 15:55

Cube Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Zmiana wyglądu wydruku korekty kontraktu

w Programy Handlowe

adam.l

0

1833

2018-07-05, 15:37

adam.l Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Zmiana wydruku faktury

w Techniczne

nieznajomyprzemysl

0

3903

2014-11-06, 21:34

nieznajomyprzemysl Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Edycja wyglądu FVAT

w Programy Handlowe

routea4

4

3366

2011-10-20, 09:21

rafal Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant