Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-26, 01:40x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
wydanie z magazynu 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2008-11-20, 17:08
Posty: 4
Post wydanie z magazynu
witam,
problem jest taki, dostaje zamówienie, kolejnym etapem jest sprawdzenie stanów magazynowych, czy można odrazu na WZ do kompletu na który składa się np. blacha, akurat jest sytuacja , że stan jest 0, oczywiście nie mozna wydrukować takiego WZ, i czy jest możliwość takiego wydruku i czy można dodać kolumnę z ilością potrzebną na ten komplet.?


2008-11-20, 19:28
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert

Rejestracja: 2008-04-07, 13:26
Posty: 208
Pomógł: 2
Post 
jaśniej proszę


2008-11-20, 23:07
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
No zdecydowanie - postuj z sensem - albo przynajmniej czytaj to co napisales przed opublikowaniem :)


2008-11-20, 23:27
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-11-20, 17:08
Posty: 4
Post 
wroc - zbędny komentarz

Jest wystawianie WZ przypuśćmy mam komplet, następnie jest sprawdzane czy materiał do kompletu jest dostępny czyli stan magazynowy, i jest sytuacja że jest stan 0 a my potrzebujemy 2 kg blachy, w tabelce wynikowej niema informacji o ilości potrzebnej bądź stanu faktycznego a potrzebnego do kompletu.


2008-11-21, 15:04
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Mimo wszystko uszanuj tych co odpowiadaja na tym forum i pisz neco bardziej opisowo o co chodzi - bo na domysly nikt nie ma czasu...
A twoja kolejna wypowiedz nie ukrywam ze nieco bardziej zrozumiala ale i tak nie całkiem.

"sprawdzane" to rozumiem ze handel sprawdza stany przy wybraniu kompletu

"a tabelka wynikowa" to komunikat a tym ze danego skladnika brakuje z pytaniem czy zmniejszyc czy pozostawic?

I co chcesz uzyskac - zeby ten komunikat zawieral wiecej informacji?

czy zeby np wydruk tej wz z bufora zaweieral potencjane braki?


2008-11-21, 15:21
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-09-23, 08:30
Posty: 149
Pomógł: 2
Post 
gjmp: Może czas zainteresować się prostym programem produkcyjnym ?
Poszukaj w internecie hasła: produkcja premium demo.
W razie czego pytaj, chętnie odpowiem.


2008-11-21, 16:17
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-11-20, 17:08
Posty: 4
Post 
no całkiem jasne jest żeby pokazywał braki magazynowe ile jeszcze trzeba domówić, kolumna z potencjalnymi brakami, nie jestem człowiekiem od przygotowania produkcji nie wiem jak to dokładnie działa został postawiony mi problem i nie interesuje mnie prosty program produkcyjny ten co mam jest w zasadzie odpowiednim a może nawet brak mu kilku funkcji wynikowych podczas wydruku, pytam bo może ktoś ma podobny problem bądź miał i się z nim uporał a także jest to ciekawe pytanie na przyszłość bo w większości przedsiębiorstw informatyzacja pomaga unikać formalizacji i zbędnego czasu na liczenia.


2008-11-21, 17:23
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-09-23, 08:30
Posty: 149
Pomógł: 2
Post 
gjmp pisze:
no całkiem jasne jest żeby pokazywał braki magazynowe ile jeszcze trzeba domówić, kolumna z potencjalnymi brakami


To właśnie można osiągnąć.
gjmp pisze:
nie jestem człowiekiem od przygotowania produkcji nie wiem jak to dokładnie działa został postawiony mi problem i nie interesuje mnie prosty program produkcyjny


Prosty =! Nie prostacki.
Prosty == Taki, który spełni Twoje brzydko mówiąc proste potrzeby.
gjmp pisze:
ten co mam jest w zasadzie odpowiednim a może nawet brak mu kilku funkcji wynikowych podczas wydruku,


Jak masz program produkcyjny, który nie potrafi oszacować potrzeb materiałowych to nie można pisać o braku kilku funkcji podczas wydruku.
gjmp pisze:
pytam bo może ktoś ma podobny problem bądź miał i się z nim uporał a także jest to ciekawe pytanie na przyszłość bo w większości przedsiębiorstw informatyzacja pomaga unikać formalizacji i zbędnego czasu na liczenia.


Przeczysz sam sobie, chcesz coś z niczego, a powołujesz się na informatyzację :-)

ps. Postaraj się używać znaków interpunkcyjnych, pisz z Wielkiej litery. Twoje posty staną się o wiele bardziej czytelne i unikniesz na pewno braku zrozumienia i potrzeby powtarzania swojego problemu..


2008-11-21, 18:28
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 8 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Wydanie z magazynu

w Programy Handlowe

Bromber

3

2627

2018-12-18, 14:25

Bromber Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Błąd przy wystawianiu dokumentu wydanie z magazynu

w Programy Handlowe

EUROK

1

2355

2009-07-28, 13:46

krzysiek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Wydanie z mag.

w Programowanie

tomko

1

2268

2009-11-10, 15:43

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Wydanie do zlecenie produkcyjnego z AMBasic

w Programowanie

jabis

0

5854

2023-09-11, 11:51

jabis Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant