Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-28, 22:01x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
HM+FK 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2007-12-07, 11:07
Posty: 86
Post HM+FK
Mam symfonię Handel Premium połączoną z Symfonią FK Premium. Chciałbym aby wystawienie dokumentu MM w handlu powodowało zmiany na odpowiednich kontach w FK. Każdemu magazynowi z Handlu odpowiada odpowiednie konto z FK (5*) jednak nie wiem jak to wszystko mam połączyć aby było ok (tzn, poprzypisywać nr kont, stworzyć odpowiedni dokument w FK odpowiadający MM-ce z Handlu.....). Proszę o wskazówki krok po kroku jak mam przeprowadzić cały proces (tak dla laika :-)).
Z góry bardzo dziękuję


2008-02-05, 15:29
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 



Rejestracja: 2007-11-15, 15:22
Posty: 55
Post 
Dałeś czadu. Szczegółowo jest to opisane w podręczniku handlu "Współpraca z programami księgowymi". Poczytaj i zadaj pytanie na które odpowiedź nie będzie musiała być na 40 stron A4 :)

pozdrawiam


2008-02-06, 00:11
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-02-07, 20:07
Posty: 1
Post 
Witam,
pracuję w Symfonia Handel i Symfonia FK. Ostatnio pojawił się problem z integracją dokumentów. Faktury VAT wystawione na podstawie paragonów "wchodzą" do FK w przedziwny sposób. Jeżeli na takiej fakturze są dwie lub więcej pozycji to i do FK wchodzą z taką ilością pozycji. Mam wówczas w kilku pozycjach rozrachunki, vat i przychód ze sprzedaży towarów. Nie wiem o co chodzi. Muszę później wszystko poprawiać w FK.


2008-02-07, 20:19
Wyświetl profil

Rejestracja: 2007-12-07, 11:07
Posty: 86
Post 
Znów dam czadu….
Sytuacja u mnie wygląda mniej więcej tak: chcę przesyłać dokumenty MM do Symfonii FK. W Handlu mam podział na magazyny, np. A i B. Do tych magazynów są przydzielone odpowiednie konta ‘5’ w FK. Kolejny podział to rodzaje towarów, którym odpowiadają odpowiednie ‘4’ w Symfonii FK. Teraz przechodzę do pytań:
1. Jakiego typu mam stworzyć dokument w FK aby odpowiadał dokumentowi z HM (dokument prosty….)?
2. Jak mam podporządkować konta w HM aby przesunięcie z magazynu A do B dawało zmianę odpowiednich wartości w FK? Tzn. dodawało wartość MM do konta odpowiadającego konkretnemu magazynowi oraz w podziale na odpowiednie rodzaje towarów.
3. Czy można ustawić bardziej automatyczne przesyłanie dokumentów z HM do FK niż przez ‘Integracja z FK’? Tzn. czy użytkownik pracujący na HM może jedynie poprzez wystawienie dokumentu MM od razu przesłać go do FK?
Mam nadzieję na odpowiedź inną niż odesłanie mnie do literatury i będę bardzo wdzięczny za każdą wskazówkę.
Pozdrawiam


2008-02-08, 01:13
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert

Rejestracja: 2007-11-21, 13:38
Posty: 57
Pomógł: 3
Post 
1 tak - dokument prosty
2 powstaja 2 dokumenty mm+ i mm- pierwszy dekretujemy magazyn - towary w drodze ( czy cos w tym stylu) drugi towary w drodze - magazyn - żeby dostac podział na rodzaje towarów - po prostu towary dzielimy na te rodzaje i w dekrecie używamy #RT a w roszaju towaru wpisujemy jego analityke w FK
3 nie można


2008-02-08, 02:42
Wyświetl profil

Rejestracja: 2007-11-15, 15:22
Posty: 55
Post 
Pigik pisze:
Witam,
pracuję w Symfonia Handel i Symfonia FK. Ostatnio pojawił się problem z integracją dokumentów. Faktury VAT wystawione na podstawie paragonów "wchodzą" do FK w przedziwny sposób. Jeżeli na takiej fakturze są dwie lub więcej pozycji to i do FK wchodzą z taką ilością pozycji. Mam wówczas w kilku pozycjach rozrachunki, vat i przychód ze sprzedaży towarów. Nie wiem o co chodzi. Muszę później wszystko poprawiać w FK.


Trudno mi sobie to wyobrazić. Czy możesz zamieścić screen z przykładem takiego zachowania?


2008-02-08, 14:48
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert

Rejestracja: 2007-11-16, 15:08
Posty: 3983
Pomógł: 445
Post 
tomas pisze:
Pigik pisze:
Witam,
pracuję w Symfonia Handel i Symfonia FK. Ostatnio pojawił się problem z integracją dokumentów. Faktury VAT wystawione na podstawie paragonów "wchodzą" do FK w przedziwny sposób. Jeżeli na takiej fakturze są dwie lub więcej pozycji to i do FK wchodzą z taką ilością pozycji. Mam wówczas w kilku pozycjach rozrachunki, vat i przychód ze sprzedaży towarów. Nie wiem o co chodzi. Muszę później wszystko poprawiać w FK.


Trudno mi sobie to wyobrazić. Czy możesz zamieścić screen z przykładem takiego zachowania?


Która wersja programu HM?

_________________
Skontaktuj się z Ekspertem | Zamów dodatek

tel. 22 7 538 538
ekspert@mojaSymfonia.pl
http://www.mojaSymfonia.pl


2008-02-09, 00:10
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-03-10, 14:01
Posty: 591
Post rozrach. HA-FK cd.
A ja mam problem następujący.
Włączyłem ostatnio automatyczną synchr. rozrachunków i teraz w zestawieniu "Rozrachunki kontrahenta" mam czasem podwójne zapisy jak w zał. - f-ra 00629/04 na kwotę 5781,74.
Te dodatkowe nierozliczone rozrachunki są z FK, ale wchodzą do sumy do zapłaty i 'mieszają' przy wyznaczonych klientowi w Handlu limitach.

Ustawienia eksportu rozrachunków mam jak w zał. 2


Załączniki:
dubl rozrach2.JPG
dubl rozrach2.JPG [ 14.68 KiB | Przeglądany 3978 razy ]
dubl rozrach.JPG
dubl rozrach.JPG [ 81.29 KiB | Przeglądany 4033 razy ]

_________________
zz
2009-04-28, 13:20
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Cytuj:
3. Czy można ustawić bardziej automatyczne przesyłanie dokumentów z HM do FK niż przez ‘Integracja z FK’? Tzn. czy użytkownik pracujący na HM może jedynie poprzez wystawienie dokumentu MM od razu przesłać go do FK?
Mam nadzieję na odpowiedź inną niż odesłanie mnie do literatury i będę bardzo wdzięczny za każdą wskazówkę.


Mozna - trzeba sobie wlaczyc procedury dok magaznynowych i dopisac w onafterinsert cos co wywalo integracje tego dokuemntu do fk (szukaj raportow integracja* w handlu)


2009-04-29, 01:18
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-01-08, 15:43
Posty: 148
Post Re: rozrach. HA-FK cd.
zzawadzki pisze:
A ja mam problem następujący.
Włączyłem ostatnio automatyczną synchr. rozrachunków i teraz w zestawieniu "Rozrachunki kontrahenta" mam czasem podwójne zapisy jak w zał. - f-ra 00629/04 na kwotę 5781,74.
Te dodatkowe nierozliczone rozrachunki są z FK, ale wchodzą do sumy do zapłaty i 'mieszają' przy wyznaczonych klientowi w Handlu limitach.

Ustawienia eksportu rozrachunków mam jak w zał. 2


Sprawdź jaki jest stan rozrachunku tego dokumentu w FK. Jeśli w FK zostały rozłączone rozliczenia tego rozrachunku, to podczas synchronizacji przeniesie się to do Handlu.

A tak na marginesie, w jakich wersjach są oba programy?

Pozdrawiam,


2009-04-29, 10:04
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 10 ] 

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 164 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant