Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-03-28, 23:57x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Zmiana wartości w katalogu towarów 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2008-02-18, 11:39
Posty: 5
Post Zmiana wartości w katalogu towarów
Mam problem z cenami katalogowymi, prowadzimy sprzedaż krajowa i zagraniczną, mamy ustalone-niezmienne ceny zakupów dla naszych dealerów,które obowiązują w cennikach, często zdarza sie ,że ta cena(oczywiście nie bazowa) z marzy A zmienia się sama, co jest tegopowodem i jak można to wyeliminować, proszę o szybka odpowiedź


2008-02-18, 11:44
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert

Rejestracja: 2007-11-16, 15:08
Posty: 3982
Pomógł: 445
Post 
Zwróć uwagę na parametr "Przeliczanie cen sprzedaży" w zakładce "ceny" w towarze.
Ustala on sposób zmian cen sprzedaży w zależności od cen zakupu.

W polu tym ustalany jest sposób przeliczania cen sprzedaży towaru. Możliwe są następujące ustawienia:

cena zakupu i cena bazowa nie są uzgadniane
automatycznie, przy każdej zmianie ceny zakupu
automatycznie, gdy cena zakupu większa od ceny bazowej
ręcznie, przy każdej zmianie ceny zakupu
ręcznie, gdy cena zakupu większa od ceny bazowej


[center]Obrazek[/center]

Wersji 2008 dodano możliwość oddzielenia powiązania każdej z cen sprzedaży z ceną bazową. Odznaczenie powiązania powoduje, że cena ulegnie zmianie tylko przy dokonaniu zmiany ręcznie przez użytkownika w polu z marżą/narzutem lub wartością ceny.

[center]Obrazek[/center]

Dla Użytkowników kupujących towary w zmiennych cenach bardzo przydatną funkcjonalnością programu jest możliwość automatycznego przeliczania ceny bazowej stosownie do ceny zakupu (m.in. ze względu na otrzymywane ostrzeżenie, w przypadku sprzedaży poniżej ceny bazowej).
Jeśli jednak istnieje potrzeba ustalenia na jakiś czas na konkretnym kwotowo określonym ceny sprzedaży problemem było, że te zmiany ceny bazowej wpływały za każdym razem na wprowadzone ceny sprzedaży i trzeba było ponownie wpisywać ustalone wartości cen. W związku z tym została wprowadzona możliwość oddzielenia powiązania cen sprzedaży z ceną bazową.
Dla każdej ceny indywidualnie wprowadzony został znacznik, za pomocą którego, można wyłączyć lub włączyć przeliczanie ceny cennikowej z ceny bazowej. W momencie zaznaczenia wcześniej odznaczonego znacznika jest obliczana nowa cena sprzedaży.
W menu kontekstowym polecenie „Przelicz ceny na podstawie…” przelicza tylko te ceny sprzedaży dla których znacznik jest zaznaczony.


[center]Obrazek [/center]

Grupowa operacja zmiany narzutu/marży powoduje zmianę narzutu/marży i przeliczenie ceny sprzedaży dla ceny dla których odpowiedni znacznik powiązania z ceną bazową jest zaznaczony.
W przypadku znacznika nie włączonego procent narzutu/marży nie zostanie zmieniony.
Jeśli w Parametrach pracy programu ustalono powiązanie ceny D z jedną z cen A, B lub C, wówczas stan znacznika dla ceny D nie ma znaczenia, ponieważ zgodnie z parametrem pracy, musi ona się zmieniać zgodnie ze zmianami ceny, z którą jest powiązana.

_________________
Skontaktuj się z Ekspertem | Zamów dodatek

tel. 22 7 538 538
ekspert@mojaSymfonia.pl
http://www.mojaSymfonia.pl


2008-02-18, 23:14
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-02-18, 11:39
Posty: 5
Post 
Dziękuję za pomoc, to jest właśnie to czego potrzebowałam


2008-02-19, 12:17
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2011-05-16, 10:03
Posty: 79
Post Re: Zmiana wartości w katalogu towarów
Witam,
chciałbym odświeżyć nieco ten temat.
Mam powiązaną cenę sprzedaży D z ceną bazową. Ceny D wprowadzałem przez Format 2.0 więc są inne niż po przeliczeniu z ceny bazowej. Jednak mam zaznaczony ptaszek przy narzucie D.
Chciałbym go odznaczyć by przy nowym wprowadzaniu towaru nie zmieniła mi się cena D.
Jak można tego ptaszka odznaczyć dla wszystkich towarów by nie zmieniły mi się teraz ceny D?

---------------
Ok sorki temat nieważny. Bo już doszedłem do tego na próbie kilku produktów.
Operacje -> Zmiana parametrów -> i zaznaczenie ptaszka z lewej strony Cena D powiązana z ceną bazową

_________________
---------------------------------
Sage Symfonia Handel 16.0.114.0


2014-04-23, 11:31
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 4 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Export towarów z katalogu

w Programy Handlowe

rozamich

7

4777

2015-04-15, 20:39

mellos Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Import towarów do konkretnego katalogu.

w Programowanie

Simon123

6

3821

2017-03-28, 09:41

Simon123 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Eksport nazwy katalogu towarów Handel2011

w Techniczne

gari

3

2921

2011-05-11, 14:27

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Logi - przesunięcie towarów z kosza do głównego katalogu.

w Programowanie

Simon123

4

3341

2017-03-15, 17:11

rafal Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant