Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-20, 12:33x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Pytanie o ceny w WZ - programu Symfonia Handel 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2013-06-18, 15:39
Posty: 5
Post Pytanie o ceny w WZ - programu Symfonia Handel
Witam,

mam taki problem, dlaczego wystawiając dokument WZ w programie Symfonia Handel, program wystawia do towaru cenę 'mojego zakupu'( której w WZ nie można zmienić), a nie cenę z marżą (z odpowiednim narzutem) ? (dodam, że zarówno klient - ma ustawioną w okienku cenę sprzedaży (np D), i towar ma również ustawione narzuty )

W programie Symfonia Faktura 2011.1 , wystawiając dokument WZ system automatycznie dodaję cenę z narzutem - dla odbiorcy który ma ustaloną cenę sprzedaży : A,B,C lub D.

Przecież nie mogę dać klientowi WZ z ceną ''mojego zakupu'


z góry dziękuję za odpowiedź.


pozdrawiam

Mateusz


2013-07-02, 16:31
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert

Rejestracja: 2007-11-16, 15:08
Posty: 3983
Pomógł: 445
Post Re: Pytanie o ceny w WZ - programu Symfonia Handel
Podobny temat

viewtopic.php?f=2&t=4941&p=24235

_________________
Skontaktuj się z Ekspertem | Zamów dodatek

tel. 22 7 538 538
ekspert@mojaSymfonia.pl
http://www.mojaSymfonia.pl


2013-07-02, 17:37
Wyświetl profil

Rejestracja: 2013-06-18, 15:39
Posty: 5
Post Re: Pytanie o ceny w WZ - programu Symfonia Handel
rafal pisze:


Dziękuję za odpowiedź,

dlaczego jednak nie można zmienić ceny w WZ Handel , w Symfonia Faktura 2011.1 , nie ma z tym najmniejszych problemów.


2013-07-04, 14:55
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post Re: Pytanie o ceny w WZ - programu Symfonia Handel
W symfonia Faktura WZ to tylko inny wydruk faktury - de fakto fikcyjny dokument a w Handlu to prawdziwy dokument i cena na WZ MUSI wynikać z ceny zakupu danego towaru - jak sobie inaczej wyobrażasz prowadzenie magazynu? :) (sam wydruk WZ dla klienta może być oczywiście w dowolnych cenach lub bez nich ale w systemie WZ musi być ujeta w cenach wynikających z dostaw i FIFO tego towaru)


2013-07-05, 15:56
Wyświetl profil

Rejestracja: 2013-06-18, 15:39
Posty: 5
Post Re: Pytanie o ceny w WZ - programu Symfonia Handel
wrob pisze:
W symfonia Faktura WZ to tylko inny wydruk faktury - de fakto fikcyjny dokument a w Handlu to prawdziwy dokument i cena na WZ MUSI wynikać z ceny zakupu danego towaru - jak sobie inaczej wyobrażasz prowadzenie magazynu? :) (sam wydruk WZ dla klienta może być oczywiście w dowolnych cenach lub bez nich ale w systemie WZ musi być ujeta w cenach wynikających z dostaw i FIFO tego towaru)




dziękuję za odpowiedź,

dla mnie sprawa jest prosta , WZ w programie Handel, powinna mieć obsługę cen negocjowanych - przecież i tak z WZ wcześniej czy później muszę wystawić Fakturę ( przynajmniej u mnie w firmie wszystkie WZ - są wystawiane do Faktury) . Wydruk dla klienta , nie może być w dowolnych cenach, tylko w cenach określonych w opcji drukowania ( magazyn, A, B..itd) A jak chcę jakiś towar komuś taniej sprzedać, to nie będę za każdym razem zmieniać cen przyjęcia towaru.

dziękuję i pozdrawiam


2013-07-06, 12:02
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post Re: Pytanie o ceny w WZ - programu Symfonia Handel
Cos chyba nie calkiem rozumiesz jak dziala magazyn - na wz jest cena zakupu i taka ma byc i nie możesz jej zmieniać tak sobie zmieniajac np zakup - inna sprawa ze nie rozumiem w ogole twojego problemu - skoro wszystkie WZ sa wystawiane u was na podstawie faktury - to skoro klient ma juz fakture z cenami to wz możesz mu dac bez cen wydrukowany i już :)

Opisz proszę jeszcze raz proces jak to u was w firmie jest i cel który chcesz uzyskać


2013-07-08, 01:40
Wyświetl profil

Rejestracja: 2013-06-18, 15:39
Posty: 5
Post Re: Pytanie o ceny w WZ - programu Symfonia Handel
dziękuję za odpowiedź,

sprawa wygląda następująco:

klientom wystawiam zbiorcze Faktury z WZ, powiedzmy sobie raz na tydzień, raz w połowie miesiąca. Sprzedaję asortyment typu owoce - warzywa, które czasami 'przeceniam' , lub też ich cena jest zmienna ( klient wynegocjował cenę z szefem itp) .

W programie Faktura 2011.1 , w WZ cenę mogę dowolnie zmieniać, w Handel jestem ograniczony wydrukiem jaki wybiorę w opcji 'drukowania' i cenami które z góry mają swój narzut.

pozdrawiam

Mateusz


2013-07-08, 07:43
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-02-12, 10:22
Posty: 515
Pomógł: 48
Post Re: Pytanie o ceny w WZ - programu Symfonia Handel
WZ jest dokumentem księgowym, na którym powinna być cena zakupu, jeżeli będzie tam cena sprzedaży to na podstawie Faktury i WZ księgowość stwierdzi, że marża z tej sprzedaży jest równa 0. W WZ nie powinno być narzutu.

Program Faktura nie ma magazynu/zakupu więc program nie ma skąd wziąć ceny zakupu, dlatego trzeba ją wpisać tam ręcznie.

Handel nie pozwala, zmienić tej ceny bo na WZ nie może być innej ceny niż ceny zakupu i cena jest odczytywana z dostaw czyli dokumentów zakupu. Handel pozwala tylko na wydruk innej ceny, ale WZ w systemie musi być w cenach zakupu.

W Twoim przypadku mógłbyś wystawiać dokument zamówienia i WZ ale drukować tylko zamówienie. Wydaje mi się że nie prowadzisz Ksiąg Handlowych więc WZ wcale nie musisz drukować.


2013-07-08, 08:58
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 8 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. SYMFONIA HANDEL PREMIUM - Ceny towarów

w Programy Handlowe

ninetyeight

4

5065

2008-04-03, 10:30

ninetyeight Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Symfonia Handel 2011.1.a ceny towarów a marża

w Programy Handlowe

rozamich

6

5555

2015-12-16, 14:10

xfr82 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Handel 2012.b - ceny

w Programy Handlowe

pawik

1

2109

2013-08-05, 10:43

krzysiek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. [HANDEL] Brak ceny zakupu w eksporcie towarów do sklepu int.

w Programy Handlowe

Zenek N

4

4147

2015-03-06, 11:35

rafal Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant