Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-20, 10:30x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
WZ a Faktura z jedną pozycją 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2012-11-21, 10:41
Posty: 24
Post WZ a Faktura z jedną pozycją
Witam. Chciałbym się poradzić odnośnie wystawiania WZ i faktur. Często zdarza się, że klient nie chce mieć wyszczególnione na fakturze elementów składowych zlecenia i robocizny a jedynie jedną pozycję np. Naprawa Czegoś Tam. Jak w takim przypadku wystawiać WZ na poszczególne elementy zamówienia? Dotychczas robiłem to poprzez np. zamówienie obce w buforze, umieszczałem w nim wcześniej stworzoną pozycje towaru np. ZAMÓWIENIE (komplet). W tym komplecie miałem umieszczone standardowo np. jedną roboczogodzinę, a potem wg. zamówienia umieszczałem dodając do tej pozycji ZAMÓWIENIE odpowiednie elementy i roboczogodziny. W opcjach towaru ZAMÓWIENIE (komplet) zaznaczone żeby ukrywał elementy składowe. I tyle. Wystawiałem Zamówienie, potem z operacji wystaw wz i fakturę sprzedaży. W momencie wystawiana faktury wyświetlał i drukował tylko ZAMÓWIENIE (z wcześniej wpisaną NAPRAWA Czegoś Tam). WZ do tego wystawione i wszystko ok.

Niemniej jednak zdarza się, że mam w buforze jakieś zlecenie, w którym mam już sporo pozycji wpisanych nie jako komplet ale po prostu jako kolejne pozycje. Przychodzi klient i mówi mi, że nie chce tych pozycji na FV, tylko jedną np. NAPRAWA czegoś tam. I wtedy się gotuje, bo muszę wpisywać od nowa wszystkie pozycje ale w komplet, żeby ukryć dla niego elementy składowe.

Czy mogę zrobić w ten sposób, że na to co już mam wpisane w zwykłym zamówieniu jako kolejne pozycje, wystawić tylko WZ, bez faktury. Potem otworzyć nową fakturę, umieścić w niej jakąś pozycję, którą w towarach mam jako USŁUGA, zmienić nazwę, wpisać kwotę sprzedaży i wystawić fakturę sprzedaży? Czy wcześniej wystawioną WZ bez faktury można i czy musi być ona połączona z wystawioną osobno fakturą sprzedaży?

Jak Wy sobie radzicie w takimi rzeczami?

Dzięki, pozdrawiam


2013-09-10, 11:01
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post Re: WZ a Faktura z jedną pozycją
Zawsze wprowadzamy jako komplet do bufora :)


2013-09-10, 13:34
Wyświetl profil

Rejestracja: 2012-11-21, 10:41
Posty: 24
Post Re: WZ a Faktura z jedną pozycją
A czy można w sposób przeze mnie wyżej opisany?

Podobnie jest z kontraktem i fakturą zaliczkową. Mam zlecenie, nie jestem w stanie określić od razu jakie ilości będą wchodzić w skład kompletu (pozycji ponad 100). Wcześniej od kontrahenta dostaje zaliczkę, na którą muszę wystawić fakturę. Na fakturze oczywiście tylko jedna pozycja, NAPRAWA czegoś tam, nie cały spis. Jak to ugryźć?

Czy jeżeli równolegle będę wprowadzał materiały i robociznę w osobne ZLECENIE(zamów.obce), między czasie w KONTRAKCIE będę wystawiał faktury zaliczkowe, i na koniec, ZLECENIE zrobię jako zrealizowane, wystawię do niego WZ, oraz zakończę KONTRAKT fakturą VAT, to czy to będzie poprawnie? tzn. czy tak może być z prawnego punktu widzenia?


2013-09-10, 14:44
Wyświetl profil

Rejestracja: 2012-11-21, 10:41
Posty: 24
Post Re: WZ a Faktura z jedną pozycją
do powyższego: "w międzyczasie"

czy nikt nie wie, czy to rozwiązanie jest poprawne? W info handlu mówili, że nie mają takiej wiedzy. Więc pozostaje mi tylko to forum, a chciałbym żeby to było dobrze zrobione.

Pozdrawiam


2013-09-12, 07:23
Wyświetl profil

Rejestracja: 2012-11-21, 10:41
Posty: 24
Post Re: WZ a Faktura z jedną pozycją
Witam.

chciałbym odświerzyć temat, ponieważ do dnia dzisjeszego nie mam rozwiązania.

Kontrakt jest w trakcie, z jedną pozycją (usługą) na kwotę xxx. Równolegle mam zamówienie obce, w którym wpisuje wszystkie elementy wchodzące w koszt tego kontraktu. Czy tak jest w miarę poprawnie? tzn. Zamówienie obce wkrótce zrobię jako zrealizowane i wystawię do niego WZ bez wystawiania dokumentu sprzedaży bo do tego posłuży mi Kontrakt wraz z wpłaconymi zaliczkami.

Druga rzecz to wg. umowy mieliśmy zakończyć przedmiot kontraktu do końca roku. Nie jest to jednak możliwe i będzie stworzony będzie aneks do kontraktu, na wykonanie 3/5 z kontraktu w tym roku. Jak teraz zmienić wartość tego kontraktu? Powiedzmy, że kontrakt jest na 100 zł. (wpłaconych zaliczek 40 zł). Zgodnie z aneksem wartość kontraktu w tym roku będzie wynosiła 60 zł. Czy mam zrobić korektę kontraktu i tam zmniejszyć kwotę 100 zł na wspomniane 60 zł.? WZ w zamówieniu obcym wystawiłbym na 3/5 towarów wpsianych w to zlecenie.


2013-12-18, 14:23
Wyświetl profil

Rejestracja: 2017-02-27, 22:07
Posty: 1
Post Re: WZ a Faktura z jedną pozycją
Mam symfonię Handel Premium 2017a. chciałbym odgrzebać ,,starego kotleta" czyli poniższy temat. Minęło 4lata i jak na razie dalej jest ten sam problem. posiadam kilka WuZetek do jednego kontrahenta, muszę wyfakturować je wszystkie pod jedną nazwą. Tworzenie kompletu na niewiele się zda, ponieważ usługa może się powtarzać na 100% z inną konfiguracją potrzebnych towarów. Obecnie odbywa się to tak, że rozliczam WZ-tki ręcznie i w notatce dokumentu wpisuję , którą fakturą je rozliczono oraz na fakturze w notatce , które WZ-tki rozliczono (tak mi doradzono w Autoryzowanym Punkcie). Generuje to masę mojego czasu problemy z cofnięciem się do historii sprzedaży, o cenach indywidualnych nie wspomnę. Jak widzę wiele osób ma z tym problem a z upływem lat nie zostało to w żaden sposób rozwiązane. czy ktoś z SAGE POMOŻE ???


2017-02-27, 22:19
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 6 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Kilka zamówień - jedna faktura

w Programy Handlowe

sebastianl84

9

4835

2012-01-06, 20:56

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. jedna faktura sprzedazy do dwóch WZ

w Programy Handlowe

1268m

7

3745

2010-04-30, 23:48

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. KiP 2019 - jedna firma = jedna baza?

w Programy Kadrowo Płacowe

Fairy_san

5

3263

2018-09-15, 12:39

perek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Faktura VAT i pozycja NP

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

w Programy Handlowe

sata11

21

12354

2014-01-09, 14:54

sata11 Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant