Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-29, 13:31x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
inwentura 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2008-03-17, 15:11
Posty: 2
Post inwentura
Nie miałam szkolenia na symfoni a muszę w pracy zrobić inwenturę. Mam wprowadzone towary do programu i zliczony stan magazynowy - istnieją znaczne rozbieżności. Jak uaktualnić stan w symfoni? Pewnie PZ i WZ to za proste rozwiązanie i dokonuje się tego w inny sposób.
Będę wdzięczna za pomoc


2008-03-17, 16:03
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert

Rejestracja: 2007-11-16, 15:08
Posty: 3983
Pomógł: 445
Post 
Operacja ta, dostępna w kartotece Towary, wspomaga czynności wprowadzania towarów
do nowego magazynu oraz uzgadniania danych ewidencji magazynowej ze stanem faktycznym.
Po wybraniu z listy operacji pozycji Inwentaryzacja program otwiera okno Arkusze
inwentaryzacyjne, prezentujące wszystkie arkusze inwentaryzacyjne istniejące w systemie.
Ilości towaru prezentowane są zgodnie z ustawieniem parametru Jednostka używana jako
miano ilości w Ustawieniach.


[center]Obrazek [/center]

Aby utworzyć nowy arkusz wybierz Nowy

[center]Obrazek [/center]

Parametry nowego arkusza inwentaryzacyjnego

[center]Obrazek [/center]

Dostępne są cztery typy arkuszy inwentaryzacyjnych:
    • Inwentaryzacja, obsługujący spis z natury
    • Inwentaryzacja według dostaw, obsługujący spis z natury z uwzględnieniem dostaw
    towarów
    • Protokół wprowadzenia, obsługujący wprowadzanie towarów do nowego magazynu
    • Protokół przeceny, obsługujący przecenę towarów w magazynie. Ceny prezentowane
    są tu dla jednostek ewidencyjnych. Gdy na towarze jest ustawiona jednostka domyślna, to
    w pozycji dokumentu pola ilość, stara cena, nowa cena będą prezentowały wartości dotyczącejednostki domyślnej a nie ewidencyjnej.


[center]Obrazek [/center]
Jeżeli jest to inwentaryzacja podajemy stan ze spisu. Na podstawie różnic pomiędzy spisem a stanem bieżącym po wciśnięciu Wykonaj operację zostaną wygenerowane w buforze dokumenty wydania i przyjęcia wyrównujące stan.

[center]Obrazek [/center]
Jeżeli jest to protokół przyjęcia podajemy dodatkowo wartości przyjmowanych towarów.

[center]Obrazek [/center]

_________________
Skontaktuj się z Ekspertem | Zamów dodatek

tel. 22 7 538 538
ekspert@mojaSymfonia.pl
http://www.mojaSymfonia.pl


2008-03-18, 00:09
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-03-17, 15:11
Posty: 2
Post 
Bardzo dziękuję za pomoc. Mam nadzieję że już sobie poradzę :-)


2008-03-18, 17:09
Wyświetl profil

Rejestracja: 2014-01-25, 00:12
Posty: 2
Post Re: inwentura
Odświeżę temat.

Jak wykonuje inwentaryzację to w arkuszu nie mam podanych ceny jednostkowej i wartości netto. Jak mogę uzyskać to w arkuszu remanentu?


2014-02-01, 19:46
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 4 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Ubytki niezawinione / inwentura

w Programy Handlowe

olimpia79

5

2638

2010-01-07, 13:44

olimpia79 Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 168 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant