Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-03-29, 12:58x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
jpk_v7 i Symfonia Handel 2.0 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2017-12-06, 16:32
Posty: 2
Post jpk_v7 i Symfonia Handel 2.0
Witam,

Program, jak w temacie.... wiem, gdzie i jak poustawiać procedury, GTU... ale za Chiny Ludowe nie wiem, jak wygenerować plik jpk_v7. Uprzejmie proszę o pomoc. Czy to jest w ogóle zaimplementowane w tym oprogramowaniu? Przepytałem już Google wszerz i wzdłuż i gdzieś trafiłem na zdjęcie ukazujące ekran, gdzie jpk_v7 wybiera się z rozwijalnej listy, dokładnie w tym miejscu, gdzie generuje się "stary" plik jpk_fa. Jednak u mnie jest tam tylko właśnie jpk_fa... a jpk_v7 brak... :-(

Pozdrawiam,
Adam


2020-10-02, 20:24
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert

Rejestracja: 2007-11-16, 15:08
Posty: 3982
Pomógł: 445
Post Re: jpk_v7 i Symfonia Handel 2.0
Jpk_v7 genrują programy księgowe a nie handlowe.

_________________
Skontaktuj się z Ekspertem | Zamów dodatek

tel. 22 7 538 538
ekspert@mojaSymfonia.pl
http://www.mojaSymfonia.pl


2020-10-03, 08:02
Wyświetl profil

Rejestracja: 2017-12-06, 16:32
Posty: 2
Post Re: jpk_v7 i Symfonia Handel 2.0
Dzięki za odpowiedź. To w takim razie jak zrobić użytek z nowych danych (GTU i procedury), które w programie Handel można wprowadzić? W pliku jpk_fa nie ma tych informacji... więc przekazując dokumenty dla księgowości, jak dostarczyć im te - dodatkowe - parametry? Również nie widzę opcji, aby na wydrukach dokumentów pojawiały się dodatkowe dane w postaci kodów GTU.


2020-10-03, 11:21
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-08-22, 09:57
Posty: 325
Pomógł: 56
Post Re: jpk_v7 i Symfonia Handel 2.0
Te wszystkie dodatkowe informację eksportują się z Handlu w plikach do importu specjalnego lub poprzez integrację do Symfonii 50c


2020-10-03, 18:52
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert

Rejestracja: 2007-11-16, 15:08
Posty: 3982
Pomógł: 445
Post Re: jpk_v7 i Symfonia Handel 2.0
AFKM pisze:
Dzięki za odpowiedź. To w takim razie jak zrobić użytek z nowych danych (GTU i procedury), które w programie Handel można wprowadzić? W pliku jpk_fa nie ma tych informacji... więc przekazując dokumenty dla księgowości, jak dostarczyć im te - dodatkowe - parametry? Również nie widzę opcji, aby na wydrukach dokumentów pojawiały się dodatkowe dane w postaci kodów GTU.


Nie ma potrzeby drukowania tych kodów na dokumentach.

_________________
Skontaktuj się z Ekspertem | Zamów dodatek

tel. 22 7 538 538
ekspert@mojaSymfonia.pl
http://www.mojaSymfonia.pl


2020-10-05, 08:36
Wyświetl profil

Rejestracja: 2019-01-02, 12:36
Posty: 6
Post Re: jpk_v7 i Symfonia Handel 2.0
Czyli jest możliwość wygenerowania pliku JPK V7?
Dotychczas generowałem plik JPK FA, a później używałem konwertera by wygenerować plik JPK VAT.


2020-10-05, 12:56
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert

Rejestracja: 2007-11-16, 15:08
Posty: 3982
Pomógł: 445
Post Re: jpk_v7 i Symfonia Handel 2.0
rafal pisze:
AFKM pisze:
Dzięki za odpowiedź. To w takim razie jak zrobić użytek z nowych danych (GTU i procedury), które w programie Handel można wprowadzić? W pliku jpk_fa nie ma tych informacji... więc przekazując dokumenty dla księgowości, jak dostarczyć im te - dodatkowe - parametry? Również nie widzę opcji, aby na wydrukach dokumentów pojawiały się dodatkowe dane w postaci kodów GTU.


Nie ma potrzeby drukowania tych kodów na dokumentach.


Drukowanie kodów na fakturze ma sens jak przekazujesz do księgowości dokumenty w formie papierowej.
Ale chyba tak już nikt nie robi co?

_________________
Skontaktuj się z Ekspertem | Zamów dodatek

tel. 22 7 538 538
ekspert@mojaSymfonia.pl
http://www.mojaSymfonia.pl


2020-10-15, 09:41
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-06-09, 12:37
Posty: 6
Post Re: jpk_v7 i Symfonia Handel 2.0
Szanowni Państwo.

Ale co to jest za wyjaśnienie, że kody dostanie księgowa w formacie 3.0?!
To ja jako obsługujący sprzedaż odpowiadam za poprawne nadanie kodów transakcji i kodów GTU.
Zanim wyślę eksport do księgowej jak mam sprawdzić czy wszystkie kody nadane są prawidłowo?
Nie widzę do tego absolutnie żadnego narzędzia.

A przecież księgowa nie wie gdzie chciałem oznaczyć że np. wykonałem transakcję z podmiotem powiązanym? Księgowa nie zna tych powiązań i to nie jest jej odpowiedzialność.
Księgowi nie odpowiadają również zazwyczaj za oznaczenia GTU - to wystawiający fakturę wie co sprzedaje i odpowiada za nadanie znaczników.
A nawet jeśli mam fajna księgową która wie i złapie mi kilka faktur i nawet może sama poprawi - TO NIE JEST ROZWIĄZANIE.
Wysyłam do księgowej kilkaset faktur - po co ona ma je wszystkie przeglądać jeszcze raz i śledzić czy gdzieś być może zgubiłem znacznik? To nie jest rozwiązanie.

Ja jako sprzedawca czy osoba wystawiająca faktury MUSZĘ mieć raport dzięki któremu skontroluję co przekazuję dalej do księgowości.
Czy ktokolwiek z Was profesjonalnie zajmując się swoją pracą wysyła świat niezweryfikowane dane?

Poza tym w momencie w którym wystawiam fakturę chciałbym zobaczyć jakie znaczniki zostały jej przypisane i czy prawidłowo.
Nadruk na fakturze tych znaczników jest dla mnie elementem kontrolnym, dzięki któremu wiem że działam prawidłowo.

Do zespołu SAGE - Szanowni Państwo -
Zbiorczy miesięczny raport o znacznikach to obowiązek, a możliwość nadruku tych kodów na poszczególnych fakturach to dobry zwyczaj od którego taka firma jak Wy nie powinna odstępować.
Czekam - i myślę że nie tylko ja - na dodatkowe raporty.


2020-11-06, 16:05
Wyświetl profil

Rejestracja: 2020-10-22, 15:20
Posty: 5
Post Re: jpk_v7 i Symfonia Handel 2.0
nnowy pisze:
Szanowni Państwo.

Ale co to jest za wyjaśnienie, że kody dostanie księgowa w formacie 3.0?!
To ja jako obsługujący sprzedaż odpowiadam za poprawne nadanie kodów transakcji i kodów GTU.
Zanim wyślę eksport do księgowej jak mam sprawdzić czy wszystkie kody nadane są prawidłowo?
Nie widzę do tego absolutnie żadnego narzędzia.

A przecież księgowa nie wie gdzie chciałem oznaczyć że np. wykonałem transakcję z podmiotem powiązanym? Księgowa nie zna tych powiązań i to nie jest jej odpowiedzialność.
Księgowi nie odpowiadają również zazwyczaj za oznaczenia GTU - to wystawiający fakturę wie co sprzedaje i odpowiada za nadanie znaczników.
A nawet jeśli mam fajna księgową która wie i złapie mi kilka faktur i nawet może sama poprawi - TO NIE JEST ROZWIĄZANIE.
Wysyłam do księgowej kilkaset faktur - po co ona ma je wszystkie przeglądać jeszcze raz i śledzić czy gdzieś być może zgubiłem znacznik? To nie jest rozwiązanie.

Ja jako sprzedawca czy osoba wystawiająca faktury MUSZĘ mieć raport dzięki któremu skontroluję co przekazuję dalej do księgowości.
Czy ktokolwiek z Was profesjonalnie zajmując się swoją pracą wysyła świat niezweryfikowane dane?

Poza tym w momencie w którym wystawiam fakturę chciałbym zobaczyć jakie znaczniki zostały jej przypisane i czy prawidłowo.
Nadruk na fakturze tych znaczników jest dla mnie elementem kontrolnym, dzięki któremu wiem że działam prawidłowo.

Do zespołu SAGE - Szanowni Państwo -
Zbiorczy miesięczny raport o znacznikach to obowiązek, a możliwość nadruku tych kodów na poszczególnych fakturach to dobry zwyczaj od którego taka firma jak Wy nie powinna odstępować.
Czekam - i myślę że nie tylko ja - na dodatkowe raporty.


Rozwiązałeś ten problem? Do tej pory wysyłałem do biura rachunkowego wygenerowane pliki JPK FAS i JPK FAZ. Biuro sobie je konwertowało i zaciągało do Wapro. Po wejściu kodów GTU zaktualizowałem program z pełną świadomością, że w tych plikach zostaną również zamieszczone informacje o kodach. Niestety ich tam nie ma, wystawiam miesięcznie kilkaset faktur i BR nie chce ręcznie ustawiać tych kodów. Co mam zrobić?


2020-11-12, 17:40
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-06-09, 12:37
Posty: 6
Post Re: jpk_v7 i Symfonia Handel 2.0
rafaliniak86 pisze:

Rozwiązałeś ten problem? Do tej pory wysyłałem do biura rachunkowego wygenerowane pliki JPK FAS i JPK FAZ. Biuro sobie je konwertowało i zaciągało do Wapro. Po wejściu kodów GTU zaktualizowałem program z pełną świadomością, że w tych plikach zostaną również zamieszczone informacje o kodach. Niestety ich tam nie ma, wystawiam miesięcznie kilkaset faktur i BR nie chce ręcznie ustawiać tych kodów. Co mam zrobić?


W takim wypadku zostaje chyba tylko zlecenie wykonania raportu który konwertowałby format 3.0 na format Wapro - przy kilkuset fakturach miesięcznie inwestycja ma sens.


2020-11-13, 09:28
Wyświetl profil

Rejestracja: 2020-10-22, 15:20
Posty: 5
Post Re: jpk_v7 i Symfonia Handel 2.0
nnowy pisze:
rafaliniak86 pisze:

Rozwiązałeś ten problem? Do tej pory wysyłałem do biura rachunkowego wygenerowane pliki JPK FAS i JPK FAZ. Biuro sobie je konwertowało i zaciągało do Wapro. Po wejściu kodów GTU zaktualizowałem program z pełną świadomością, że w tych plikach zostaną również zamieszczone informacje o kodach. Niestety ich tam nie ma, wystawiam miesięcznie kilkaset faktur i BR nie chce ręcznie ustawiać tych kodów. Co mam zrobić?


W takim wypadku zostaje chyba tylko zlecenie wykonania raportu który konwertowałby format 3.0 na format Wapro - przy kilkuset fakturach miesięcznie inwestycja ma sens.


Dobra, a jak mam to zrobić? Po co zatem była aktualizacja? Tylko po to, żeby przejść na abonament?


2020-11-13, 13:00
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-06-09, 12:37
Posty: 6
Post Re: jpk_v7 i Symfonia Handel 2.0
rafaliniak86 pisze:

Dobra, a jak mam to zrobić? Po co zatem była aktualizacja? Tylko po to, żeby przejść na abonament?


Na razie rozwiązanie sprawy to "poradź sobie sam" :/
Można zlecić informatykom, dystrybutorzy potrafią takie rzeczy pisać między innymi albo wyspecjalizowane firmy - ale dam głowę że wszyscy mają zawalone terminy :/


2020-11-13, 13:30
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 12 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. faktura do paragonu i wysyłanie do JPK symfonia Handel 2017f

w Programy Handlowe

wienia

0

2250

2018-03-22, 09:53

wienia Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. symfonia 2.0 a jpk

w Programy Księgowe

agapa

10

6387

2018-01-23, 11:47

premium_ewz Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Symfonia 2.0 JPK V7

w Ogólne

yachtsport

0

4572

2020-12-10, 12:10

yachtsport Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. JPK w Symfonia 2016

w Techniczne

Arry

1

4274

2016-06-06, 20:18

aga2 Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant