Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-27, 21:59x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Instalacja nowej wersji Kadr i Płac 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2009-10-08, 09:53
Posty: 22
Post Instalacja nowej wersji Kadr i Płac
Czy moge dokonać konwersji Kadr i Płac z wersji 2008 do 2010 przy niezamkniętych okresach rozliczeniowych.. Księgowa się uparła i nie che ich zamykać? Wszystko jest na Pervsasivie.

I takie pytanie.... Aktualizacja do nowej wersji Kadr i Płac .... teraz na stacjach roboczych i na serwerze skąd pobierane są dane... jest wersja 2008.... kupiłem aktualizacje do wersji 2010 i teraz co??? mam zaaktualizować na stacji roboczej tylko? czy wystarczy podnieść na serwerze do wersji 2010 a na każdej stacji wywalić Kadry i Płace w wersji 2008 i zainstalować od razu nową wersję 2010. ????

Bo może się to wam wydawać śmieszne..... ale wsparcie techniczne w Sage Symfonia bawi się ze mną w kotka i myszkę... stracilem cierpliwość....

Pozdrawiam


2009-11-25, 17:29
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
przy nie zamkniętych okresach BARDZO NIEWSKAZANE. Generalnie będzie klops.

Co do aktualizacji samej w sobie technicznie. Na serwerze podnosisz do 2010 przechodząc z konwersją przez główne wersje pośrednie które były w międzyczasie. Ważne by uruchomić te pośrednie wersje dac się skonwertować bazie i wykonać wszystkie potrzebne działania i dalej następna wersja. Oczywiście na serwerze pełna instalacja natomiast na końcówce (końcówkach) po całej tej akcji instalujesz jedynie stacje robocze 2010 ze wskazaniem na serwer.


2009-11-25, 17:35
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-10-08, 09:53
Posty: 22
Post 
DZieki za info ale mam jeszcze takie....

Tak myślalem że trzeba będzie zrobić aktualizacje na serwerze przechodząc przez kolejne do najnowszej a na końcówkach wystarczy zainstalować najnowszą ze wskazaniem na serwer :) Tylko nie wiem czemu kazali mi we wsparciu technicznym zrobić odwrotnie.....ehhhh.... tak myślalem ze coś tu nie tak....
Przyznam się pierwszy raz sie stykam z Symfonią.... więc zapytam o więcej....

jak zacznę instalowac po kolei na serwerze te aktualizacje to one się mają instalowac w tym samym katalogu? i konwersja bazy będzie przebiegać automatycznie podczas aktualizacji czy tak? czy może będzie się odpinać baza a pózniej jak bede ją podpinał po aktualizacji to będzie następowała konwersja do nowszej wersji???

Wracając do niezamkniętych okresów rozliczeniowych- wierze Ci skoro lepiej tego nie robić jak są otwarte :)

To teraz głupie pytanie..... wiem że to śmiesznie brzmi... ale ja nic nei wiem na temat księgowości... zajmuje się czymś innym... a teraz z tym mnie ożenili.... ale najlepsze Księgowa nie wie jak zamknąc okres...??? to czy mogę usunąć...? Ona twierdzi ze jest to jej nei potzrebne? a jeszcze inne pytanie... chce żebym zaimportowal tylko dane pracowników a reszta może nie istnieć czy można coś takiego....zrobić....???

Zrobiłem sobie kopie.... zainstaluje sobie na laptopie.... i bede symulowal.... co i jak... może się uda.....

Dzieki za jakąkolwiek odpowiedź


2009-11-25, 18:19
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Mozna instalowac po kolei wersje do tego samego katalogu - (zrob jego kopie przed!!!)
Instalujesz - odpalasz program - otwierasz baze - konwertuje sie - zamykasz - instalujesz next wersje itd

Jesli masz usuwac okresy itp to moze po prostu zostaw te baze w spokoju - zaloz sobie nowa pusta w najnoweszej wersji odrazu i wyeksportuj ze starej pracownikow i zaczytaj do nowej

Ale nowa baza ma wady - tracisz historie/podstawy do chorobowego, umowy o prace i setki innych informacji

Wiec moze jednak pozamykaj okresy i spróbuj poużywac/konwertowac stara - chyba ze tam jest taki balagan ze nie warto - to wtedy zaoraj :)


2009-11-26, 02:00
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-10-08, 09:53
Posty: 22
Post 
Poszla konwersja...:) dosyć sprawnie,,,, ale nie uwierzysz.... w kluczu który dostałem od Sage Symfonia był błąd.... była spacja....:( masakra...
nawet nie potrafią skopiować....


2009-11-30, 14:58
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 5 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Instalacja nowej wersji

w Techniczne

fosomaks

1

2073

2010-12-14, 17:38

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Migracja bazy z płac do kadr i płac

w Programy Kadrowo Płacowe

shikoo

2

2816

2009-01-21, 13:19

shikoo Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Wolna praca Kadr i Płac 2015_b

w Techniczne

the_extremist

0

2783

2015-07-02, 10:28

the_extremist Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. jak wprowadzic L4 do Kadr i Płac oraz naliczyc chorobowe

w Programy Kadrowo Płacowe

Milka17

1

1934

2017-11-22, 09:52

maurycy Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant